Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
Nic mi nie skrzyczy, podpinałem przez HDMI do TV, monitora z głośnikami albo soundbara, podpinałem tez przez optyka i nic. W momencie przełączenia jest łagodne wyciszenie.

To raczej wina współpracujących urządzeń podłączonych do boxa.
Odpowiedz
REKLAMA:



(20-07-2022, 10:29 AM)dabroviec napisał(a): A czy ktoś z was korzysta z dźwięku przestrzennego wykorzystując wyjście SPDIF? U mnie leci tylko STEREO, sprawdzałem w sumie tylko na Kodi (tak, w ustawieniach Kodi zmieniałem opcje wyjścia dźwięku). Jak u was?


Korzystam z cyfrowego wyjścia optycznego (S/PDIF  TOSLINK kabel światłowodowy) z box-a Canal+ do amplitunera Panasonic SA-HE90/Technics i tylko na jednych ustawieniach w Kodi był i jest dźwięk przestrzenny 5.1 Dolby Digital z amplitunera na kolumny.

Ustawia się to w Kodi, następująco (wszystkie ustawienia muszą być dokładnie takie jak podane poniżej):

Ustawienia > System > Dźwięk
Liczbę kanałów pozostawić na 2.0
Włączyć miksowanie stereo w górę
Przekazywanie dźwięku musi być koniecznie załączone!
Urządzenie odbiorcze    AudioTrack (RAW), Android IEC packer  
Należy załączyć wyświetlane wszystkie cyfrowe formaty wielokanałowego audio tj.
Obsługuje Dolby Digital (AC3)
-Transkoduje do formatu Dolby Digital (AC3)
Obsługuje format Dolby Digital Plus (E-AC3)
Obsługuje format DTS 
Obsługuje format DTS-HD

Inne ustawienia dźwięku bez żadnych zmian.

Jak nie miałem tych ustawień dźwięku w Kodi,  przez cały czas przekazywany dźwięk z amplitunera był przerywany co kilka sekund, nie szło oglądać filmu... Bardzo istotne okazało się pozostawienie w ustawieniach kanałów na 2.0 oraz załączenie miksowania stereo w górę. Prawdę powiedziawszy dość długo nie mogłem skonfigurować tych ustawień, ale w moim amplitunerze działa już wielokanałowe przestrzenne audio 5.1 Dolby Digital przekazywane po kablu optycznym z box-a Canal+.

Oczywiście w samym box-ie Canal+ musi też być załączony w Ustawieniach urządzenia > Dźwięk > Dźwięk przestrzenny i Dźwięki systemowe.

Pozdrawiam

Podziękowali: dabroviec
Odpowiedz
Hej, wrzuciłem dzisiaj Wolfa 0.19 na boxa i wszystko pięknie chodzi oprócz tego ze jak wchodzę w ustawienia to mrugnie mi 'pasek dostępowy' z prawej strony ekranu i znika, pozostawiając czarny ekran. Mogę wrócić przyciskiem wstecz. Proszę o jakieś sugestie jak to poprawić. Dzięki.
Odpowiedz
Jest aktualizacja do 5.13, ale nie dekodera tylko apki na urządzenia mobilne, co nie przeszkadza zainstalować na dekoderze i wreszcie cieszyć się dźwiękiem na kanałach z "+" w nazwie przy podłączonym urządzeniu dźwiękowym przez bluetooth. Pewnie niedługo zaktualizują dekoder, jednak do tego czasu....
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Tyle miesięcy trzeba było na to czekać. Jprdl.
Odpowiedz
Ma ktoś zainstalowaną apkę amazon prime? Bo nie wyszukuje ze sklepu.
Odpowiedz
C+ BOX oficjalnie nie obsługuje Prime. Trzeba zainstalować ręcznie.
Odpowiedz
REKLAMA:



Witam,jak najprościej uruchomić serwer samby na tym boxie a dokładniej to chciałbym przesłać z jednego boxa na drugi zawartość dysku HDD podpiętego pod USB ale coś nie umiem sobie z tym poradzić a że jestem zielony w tych sprawach to proszę was o pomoc
Dodam jeszcze tylko ze najlepiej gdyby dysk był wykrywany za pomocą kodi
Odpowiedz
Prościej i szybciej wyjdzie skopiowac z dysku na dysk.
Odpowiedz
(28-09-2022, 02:06 PM)Ktosi napisał(a): Prościej i szybciej wyjdzie skopiowac z dysku na dysk.
He he,no to z pewnością ale źle to napisałem nie chcę kopiować zawartości tylko oglądać filmy itp bez konieczności ciągłego przekładania tych dysków ?
Odpowiedz
Kopiowanie a tylko dostęp do oglądania to całkowicie co innego.

Wystarczy wykorzystać upnp albo dlna, aplikacji nie brak do wyboru.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości