Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Czy mogę kingstone i wcześniejszego pendrive wymazać z corelec w jakiś magiczny sposób? Aa zabezpieczone że format nie działa.

Dlaczego jeśli wchodzę w przycisk power na coreelec nie mam pytania żebym mógł uruchomić do androida boxa tylko jedyne opcje to wyłączenie i uruchomienie ponowne?
# Kodi rządzi #
REKLAMA:



CE w żaden sposób nie zabezpiecza karty/pendrive przed formatem.
Sam coś musiałeś narobić Tongue
Użyj jakiegoś programu do formatowania nośników jak chociażby stary "HP USB Disk Storage Formating" nie wiem czy działa pod win10.

Jeśli chodzi o power menu to w defaultowej skórce powinna być tam opcja "Reboot to eMMC/NAND".
A no bo chciałem mieć confluence. Faktycznie na default skóra to działa. Tylko na tej?
# Kodi rządzi #
@adrt8v niestandardowe skórki musisz dostosować we własnym zakresie. Nie używam i nie używałem confluence więc nie wiem. Jeśli używa skinshortcuty to można łatwo to dodać.
Kupiłem dziś sandiska class 10 i jakoś ciężko mi chodzi ten cały coreelec na zoomtak t8v. Wręcz powiedziałbym nawet, że gorzej niż na kingstonie. Jakieś rady? Ciągle mi się zacina po prostu jak próbuje coś poustawiać. Proszę pomóżcie.
# Kodi rządzi #
(25-02-2019, 04:10 PM)adrt8v napisał(a): Dlaczego jeśli wchodzę w przycisk power na coreelec nie mam pytania żebym mógł uruchomić do androida boxa tylko jedyne opcje to wyłączenie i uruchomienie ponowne?

(25-02-2019, 04:47 PM)DenDy napisał(a): @adrt8v niestandardowe skórki musisz dostosować we własnym zakresie. Nie używam i nie używałem confluence więc nie wiem. Jeśli używa skinshortcuty to można łatwo to dodać.

W moim przypadku załatwiła sprawę nakładka 'Cherry TV'.
Mógłbyś rozwinąć to o 'skinshortcuty'?
A tak z innej beczki - czy nikt nie kombinował z Androidem i CereELEC razem w pamięci boxa?
Coś takiego istnieje na Tanix TX3 ale z LibreELEC i ten nie działa zbyt dobrze.
CoreELEC nawet z karty  klasy 4 chodzi dużo lepiej (szybciej) niż ten LibreELEC z pamięci.
REKLAMA:



(25-02-2019, 10:49 PM)adam_broda napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.).

1. Tworzymy plik o nazwie overrides.xml z następującą zawartością:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<overrides>
   <override action="RebootToAndroid">
        <action>System.ExecWait("/usr/sbin/rebootfromnand")</action>
        <action>XBMC.Reboot()</action>
   </override>
</overrides>

2. Logujemy się przez SFTP na boxa i wgrywamy wcześniej utworzony plik do /storage/.kodi/userdata/
3. Ten krok może się różnić zależnie od skina. Ja opisze jak to jest w Eminence 2 mod.
Wchodzimy w Ustawienia > Ustawienia skóry > Customise shutdown menu
Dodajemy nową pozycję.
W "label" wpisujemy nazwę jaką tylko chcemy np. "Uruchom Androida"
W "action" wybieramy "Pozycja niestandardowa" i wpisujemy RebootToAndroid i zatwierdzamy OK.
Po tym cofamy się do głównego ekranu kodi i czekamy aż dodatek Skin Shortcuts na nowo zbuduje nasze menu.
Po zakończonym procesie w "power menu" powinna pojawić się nowa opcja o nazwie "Uruchom Androida".

Podziękowali: adam_broda
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Mam wg instrukcji przygotowany dysk sd i po włączeniu na chwilę pojawiło się logo corelec a potem takie okna. Najpierw to u góry stało tak z 10 minut, a po ponownym włączeniu box pojawilo sie to drugie. Po jakimś czasie uruchomił się corelec ale strasznie lagował. Może po prostu ten box jest za słaby?
# Kodi rządzi #
@adrt8v jeśli chodzi o ten pierwszy obrazek to tak ma być. Gdy jest uruchamiany po raz pierwszy to sobie wszystko przygotowuje. Ta procedura musi zostać ukończona, nie można jej przerwać. Gdy zostanie zakończona box uruchomi sie ponownie.
Jeżeli trwało to faktycznie 10 minut to jest to zdecydowanie za długo, to się robi w około 30 sekund.
Coś musi być nie tak z twoją kartą albo czytnikiem.
Możesz na jakimś pendrive to przetestować? Albo przy pomocy czytnika kart na USB (o ile takowy masz)?

Co do drugiego obrazka to ciężko stwierdzić co tam jest bo tekst jest ucięty.
Jedynie widać, że próbuje wykonać jakąś naprawę - nie spotkałem się z tym jeszcze.
Zmieniłem adapter i całość uruchomiła się w 30s. Dzięki za nakierowanie na pomysł zmiany adaptera sd. Uruchomiło się ładnie, ale pierwsze okna konfiguracji powodują, że wszystko staje. Pora na testowanie z USB, ale dziwne, bo SD sandiska powinno być dobre wg Was.
A co z pamięcią na całe kodi i wtyczki? Jeśli coreelec będzie na pamięci 4gb to na całe kodi i wtyczki będę miał tylko tyle tak?

Teraz po uruchomieniu takie coś:
A niech to...
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
# Kodi rządzi #


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości