Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy box
#1
Cześć wszystkim.

To niepierwszy post tego typu, ale muszę się Was poradzić co wybrać.

Obecnie jestem abonentem Cyfrowego Polsatu z opcją multiroom, HBO go, sport idt. Chciałbym z tego zrezygnować, ponieważ poza sportem, HBO GO, a dzieci bajek nic więcej nie oglądamy z braku czasu :Smile Mam też Netflixa na PS3.
Telewizor to  plazma panasonica.

Proszę doradźcie mi jakiego box'a kupić w kwocie powiedzmy do 350,- aby zapełnił lukę po Polsacie. 
To na czym mi zależy to przede wszystkim:

 -łatwość obsługi dla dzieci ( 7 lat - rozgarnięte multimedialnie :Smile

- szybkość działania (zmiana kanałów, wyszukiwanie, ładowanie filmów czy programów) , żeby mi żona głowy nie suszyła , że kupiłem dziadostwo i nic nie da się oglądać jak już znajdziemy chwilę na jakiś film czy serial.

- netflix i hbo go w abonamecie

- ewentualnie jakieś rozwiązanie na multiroom - czy da się to jakoś ogarnąć ? drugi box, u dzieci jest nowszy telewizor , ale nie smart tv.


- instalacja wtyczek i repozytoriów jakoś już ogarniam. testuję na starszym laptopie fanfilm, exodus itd ale nie jestem zadowolony z prędkości działania, ładowania filmów i ich dostępności. czy to kwestia vpn?

-i ostatnia rzecz , czy box'y/kodi/wtyczki działają  na tyle stabilnie , że nie będę się wk..ał za każdym razem gdy włączę telewizor i coś nie działa , lub czegoś brakuje i będę słyszał jęki dzieci że nie mogą włączyć bajki ? Smile

wczoraj znalazłem coś takiego 


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

ale nie upieram się, zdaję się na  Was. Może ktoś ma podobną sytuację Smile 
Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
(14-05-2019, 09:26 AM)glitterymoth napisał(a): nie upieram się, zdaję się 

Żaden sprzęt z Rockchip RK3328, tylko Amlogic S905X2, reszta to już konieczne "drobiazgi " jak 4GB/64GB, port LAN też się może przydać [Obrazek: r010.gif] 
Odpowiedz
#3
Jeśli Netflix to musi być coś z certyfikatem bo inaczej nie uruchomisz na androidzie aplikacji, jedynie zostanie Ci CoreELEC i wtyczka do Netflix w 720p i HBO w 1080p.
W tym budżecie w takim razie zostaje Ci mibox, Ferguson FBOX ATV, Beelink GT1A. To aktualnie urządzenia, na których działa Netflix z tym, że na tych 2 ostatnich nie wiadomo jak długo będzie działać.

Reasumując: jeśli odpowiada Ci CoreELEC, Netflix w 720p i HBO w 1080p bez androida to bierz jakieś pudełko z s912 i 2/3GB ramu.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#4
Tak myślałem, że nie będzie łatwo Smile

Zależy mi na tym aby wszytko było w miarę w jednym miejscu. czyli apka do netflixa, hbo go, kodi. 

Rzuciłem okiem na wątek o CoreELEC (56 stron) i nie wiem czy podołam problemom :Smile

Czyli zostaje Xiaomi mi box ? Jeśli tak to króry z nich?
Odpowiedz
#5
(14-05-2019, 11:55 AM)glitterymoth napisał(a): Czyli zostaje Xiaomi mi box ? 

Tylko dla certyfikowanego Netflixa kupować taki szrot, o cieniutkich parametrach i podzespołach, które nijak się już mają do dzisiejszych realiów...totalny porażka [Obrazek: a050.gif]
Odpowiedz
#6
X96 może?
# Kodi rządzi #
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(14-05-2019, 02:29 PM)adrt8v napisał(a): X96 może?

O tak, w wersji X96 Max, o niebo lepszy wybór, parametry, podzespoły, porty przepaść  na plus, oczywiście pod warunkiem, iż dany potencjalny nabywca nie jest "zakładnikiem"  Netflixa  [Obrazek: k045.gif]



[Obrazek: android-8-1-tv-box-x96-max-4gb-64gb-quad.jpg]
Odpowiedz
#8
Bierz Mi Box, jak się uda znaleźć bez S to lepiej bo jest ciut lepszy. Reszta chińskich boxów to szrot. Bez wsparcia w dodatku będziesz kombinował żeby coś działało. W Mi Box masz wsparcie nie tylko dla Netflix ale i HBO Go, działa IPLA. Masz normalną wersję Android TV a nie żadne nakładki pseudo android tv. Prosty interfejs , wszystko dostępne w kilka klików, mój 5ciolatek ogarnia Smile
Odpowiedz
#9
(14-05-2019, 09:45 PM)farben napisał(a): Bierz Mi Box

Gdzieś już pisałem, za darmo bym nie chciał, sam stres że znów wskoczy jakaś aktualizacja, gdzie później przez pół roku  nie można normalnie wzbudzać urządzenia za pośrednictwem pilota, oraz jest niestabilne połączenie WIFI, o różnych zawieszeniach, muleniu  i konieczności stałego restartowania przez odcięcie zasilania, w necie krążą legendy, faktycznie warto  [Obrazek: k045.gif]

Na dzień dzisiejszy moja deska do prasowania, również ma 8GB pamięci wewnętrznej, nawet ta deska  jest lepiej doposażona, bo ma port USB 3.0 [Obrazek: k045.gif]

Ale okay, świadomy konsument dokona zakupu wyłącznie drogą online, gdzie będzie miał do 14 dni, na dogłębne, wszechstronne przetestowanie danego modelu, co byśmy nie napisali,  tak jak zawsze, każdy sprzęt dla jego indywidualnego użytkownika ma swoje "dodatnie minusy, oraz ujemne plusy"  [Obrazek: e020.gif]
Odpowiedz
#10
Jeżeli deska do prasowania na służyć do prasowania to wystarczy jej nie 8 a 0 GB.

Aktualizacje boxa raczej zaliczylbym na plus niż na minus. Do dziś pamiętam wiele boxów o których producenci zapominali po wypuszczeniu na rynek. Tutaj po wypuszczeniu Mi Box S miałem 2 aktualizacje dla Mi Boxa także ten...

Mitycznych problemów z Mi Boxem nigdy nie doświadczyłem, małe zgrabne pudełeczko siedzi sobie za telewizorem, nigdy go nie wyłączam bo nie widzę takiej potrzeby. Kabli nie potrzebuję bo wifi 5G świetnie działa na moim necie. Mało pamięci? Autor pisze że ma służyć do multimediów więc jest aż nadto. Mam poinstalowane wszystkie popularniejsze apki multimedialne, w tym Kodi z biblioteką na lokalnym NAS i mam jeszcze 2GB wolnego miejsca. Kto potrzebuje więcej podepnie sobie dysk lub pena po USB i skonfiguruje jako pamięć wewnętrzną. Nie ma z tym problemów.

Box ma działać obojętnie co chcesz oglądać i mój mi box działa. Nikt nie psioczy że tego nie ma, tamto nie działa. Żona i dzieci nie mają problemu z obsługą. Życie staje się prostsze Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości