Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Jak naprawić bufor przerywający oglądanie filmu z wtyczki? Nie pomaga sposób z ez maintance i ustawienie optymalnego. Czy to wina tego, że któreś źródło z exodusa jest o tej porze oblegane i dlatego przycina?
REKLAMA:



(10-01-2020, 07:32 PM)adrt8v napisał(a): któreś źródło z exodusa jest o tej porze oblegane i dlatego przycina?

 Real-Debrid by Cię "ratowało" [Obrazek: e020.gif]
Nie dzięki.
Co do real debrid, mam u siebie i np. Wikingowie najnowszy odcinek lepiej się oglądało ze zwykłych linków, z RD się cięło i była gorsza jakość nawet z napisami. Może to temu, że mam też konto Tb7, nie wiem. Chodzi o Fanfilm.

Jeszcze mam pytanie co do pilota. Czy jeżeli kupię pilot uniwersalny do tv sony (aktualnie nie mam pilota) to czy można jest jakiś sposób aby ten pilot obsługiwał też boxa? System to Coreelec

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Pod co masz podłączony box, pod ten telewizor do którego chcesz dokupić pilota, czy chcesz pilota do boxa dokupić. Jeśli pod tv, to pewnie tv ma funkcję cec więc pilotem będziesz sterował boxa przez hdmi
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
ja dalej z tym buforwaniem. No czasem naprawdę nie idzie oglądać, szczególnie wydarzeń sportowych na żywo, ale bywa że i przycinają inne programy.
W profilu widać z jakiego boxa korzystam, oprócz tego coreelec i pvr simple client oraz łączę światłowód do 300 Mbps. Co tu jest przyczyną, że u innych teleevidenie chodzi płynnie a u mnie przycina? Ja rozumiem, że to IPTV i może tak być ale jeśli u Was jest wszystko ok to znaczy że można.

Mam prośbę - napiszcie z ustawień simple i telewizji co powinno być włączone lub wyłączone albo jak ustawione. Są tam takie miejsca związane z buforwaniem jak "biforuj/nie buforuj w lokalnej bazie" itp
REKLAMA:



Ustawienia buforu nie mają wpływu na IPTV. To że przycina to wina chwilowego obciążenia serwerów. Wiadomo że wydarzenia sportowe są bardziej obciążone niż np. bajki dla dzieci.
Ustawienia buforowania w Simple dotyczą tylko kwesti takiej czy epg i lista mają być tymczasowo zapisywane w kodi czy też każdorazowo pobierane z sieci.
W samym dodatku IPTV Simple Client nie ma żadnych ustawień wpływających na jakość obrazu, na bufor czy na cokolwiek.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
@adrt8v zasadniczo to nie o prędkość się rozchodzi tylko o routing. Twój dostawca może mieć taki routing ze wydłuża w cudzysłowiu drogę od nadawcy iptv do twojego domu i dlatego u jednych działa lepiej lub gorzej. To tak w wielkim skrócie.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(12-01-2020, 02:03 PM)Tomek napisał(a): Pod co masz podłączony box, pod ten telewizor do którego chcesz dokupić pilota, czy chcesz pilota do boxa dokupić. Jeśli pod tv, to pewnie tv ma funkcję cec więc pilotem będziesz sterował boxa przez hdmi
Tak. Box podłączony pod TV Sony i do niego mam zamiar kupić pilot.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
No to pewnie TV obsługuje HDMI-CEC - będzie działać przez hdmi. Podaj model TV to sprawdzimy czy aby na pewno.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości