Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Repeater Wi-Fi na USB w RPi - problem z opóźnieniem połączenia
#1
Cześć,

Do mojej maliny (RPi3) w porcie USB jest przypięty Xiaomi Mi WiFi Repeater. Klonuje i wzmacnia sygnał mojej domowej sieci Wi-Fi. Zasilanie do repeatera dociera z opóźnieniem, przez co uruchamia i łączy się z siecią Wi-Fi z opóźnieniem (malina już zdążyła uruchomić i zalogować się do Kodi). To powoduję, że RPi nie może połączyć się z siecią wysyłaną przez repeater, bo pewnie jej jeszcze nie widzi. Próbowałem opóźnić połączenie w LibreELEC przez opcję "Czekaj na sieć przed uruchomieniem Kodi", niestety to nie pomaga.

Jak mogę rozwiązać ten problem?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Staram się to zrozumieć, do RPI dochodzi słaby sygnał, w miejscu gdzie ten słaby sygnał jast wsadziłeś repeater który odbiera ten słaby sygnal i dalej ten słaby sygnal przekazuje,
Przyjmijmy ze to nie słaby sygał a porostu zwiększasz zasięg wifi, to czemu nie RPI nie mialo by się łączyc z AP jakość sygnału sie nie zmieni w tym miejscu gdzie jest Repeater przecierz
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#3
Odpowiedz
#4
Cytat:Nie lepiej dać kartę wi-fi pod USB niż kombinować z jakimś wynalazkiem....
 ale to podobnie działa, nie wiem tylko czemu autor nie podłaczy tego pod ładowarke USB gdzies gdzie sygnal jest na granicy dobrego działania
▂▃▅▇█▓▒░۩۞۩ -=# N.I.X.S #=- ۩۞۩░▒▓█▇▅▃▂
"wiem, wiem że gdzieś istnieje idealny świat gdzie ktoś czyta posty a nie tylko zadaje pytania"
Odpowiedz
#5
(30-03-2020, 03:47 PM)nixs napisał(a): Staram się to zrozumieć, do RPI dochodzi słaby sygnał, w miejscu gdzie ten słaby sygnał jast wsadziłeś repeater który odbiera ten słaby sygnal i dalej ten słaby sygnal przekazuje,
Przyjmijmy ze to nie słaby sygał a porostu zwiększasz zasięg wifi, to czemu nie RPI nie mialo by się łączyc z AP jakość sygnału sie nie zmieni w tym miejscu gdzie jest Repeater przecierz
RPi po połączeniu z repeaterem ma wyższe transfery niż po połączeniu z routerem leżącym w innym pokoju. Problem, że zasilanie do repeatera z maliny (przez USB) jest wysyłane z opóźnieniem, przez co malina nie widzie sieci od razu po zalogowaniu do Kodi.


(30-03-2020, 04:42 PM)jon1022 napisał(a): jeśli masz RPI3b bez plusa to o korzystaniu z wbudowanego wifi od razu zapomnij - działa
może z metr od routera Big Grin
No tak, kurzył się repeater to go podpiąłem. Z kartą pod USB wyniki pewnie byłyby podobne.


(30-03-2020, 05:46 PM)nixs napisał(a):
Cytat:Nie lepiej dać kartę wi-fi pod USB niż kombinować z jakimś wynalazkiem....
 ale to podobnie działa, nie wiem tylko czemu autor nie podłaczy tego pod ładowarke USB gdzies gdzie sygnal jest na granicy dobrego działania
Nie chcę dodatkowego zasilania do repeatera, chciałem sobie poradzić bez tego. Zastanawiam się tylko, dlaczego wbudowana opcja z opóźnionym połączeniem do sieci nie działa w moim wypadku.
Odpowiedz
#6
Może trzeba ustawić, żeby uruchamialo się później, zmienić aby uruchamialo się kodi po np 30 sekundach?

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Ustawiałem na dłużej, nawet kilka minut. Niestety to nic nie pomogło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości