Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
#81
Czy warto wymienić X96 Max Plus 4/64GB na tego boxa od C+?
korzystam właściwie tylko z iptv (tivimate) i czasem SmartTube
Odpowiedz
REKLAMA:



#82
(06-05-2021, 10:09 PM)efazeti napisał(a): Czy warto wymienić X96 Max Plus 4/64GB na tego boxa od C+?
korzystam właściwie tylko z iptv (tivimate) i czasem SmartTube
Po prostu kup jako drugi i nic nie wymieniaj Big Grin

Jeśli nie są ci do szczęścia potrzebne certyfikaty googla/Netflixa, a co za tym idzie serwisy streamingowe w 4k to nie ma sensu kupować tego od c+.
Dodatkowo na x96 max plus możesz sobie zainstalować Coreelec...
Odpowiedz
#83
Głównie to chodzi o wygodniejszy pilot (bt) i niższą temperaturę pracy. Bo wydajność to po stronie X96.
Odpowiedz
#84
Miejcie na uwadze, że skyworth nie do końca okiełznał mediacodec na pudle Canal+
Materiał z przeplotem haczy, nie pomaga zmiana odświeżania na źródłowe czyli 50Hz.
Włączcie szybki sport z iptv 1:1 czy stream z tunera: gałe, siatke, kosza czy tvn24 i od razu widać zwolnienie czy to na pasku na dole czy brak płynność ruchu.
Podobnie było na Miboxach przed Androidem 9 - tylko na miboxach haczyło nieco mocniej.

W konsoli to pięknie widać:
DVBT leci przez vendor.skyworthdigital.stbmedia@1.0-service i jest idealnie płynniutkie takie jak ma być, pomimo źródła z przeplotem. Pewnie to jakiś zamknięty kod coś jak amcodec amlogica.
Cała reszta leci przez media.codec hw/android.hardware.media.omx@1.0-service i tutaj przeplot (czyli live tv 1:1) powoduje problemy.

Celowe działanie lub skyworth ma kiepskich programistów i nie potrafi okiełznać amlogica z mediacodec googlowskim.
Idealnie opanowany mediacodec ma SDMC - box playa w wersji 2 oraz vectry. Kaon T-Mobile (Broadcom) też ma problemy z niektórymi kanałami z przeplotem skutkujące czkawką na ekranie.
Odpowiedz
#85
Poradźcie dziadkowi na emeryturze, co wybrać? Od tygodnia wertuję opisy i opinie w temacie TV boxa i w zasadzie wytypowałem z oferty dwa modele, albo (stary ale jary) Xiaomi Mi Box S 4K albo (bardzo sympatyczny) MECOOL KM6 ATV Deluxe Amlogic.
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#86
(23-05-2021, 10:21 AM)Sinel napisał(a): Poradźcie dziadkowi na emeryturze, co wybrać? 

Dziadek chce mieć komfort korzystania, chce wydać względnie mało pieniążków, to szuka/skorzysta z promocji na CANAL+ BOX 4K...po wielokroć o tym sprzęcie/okazjach cenowych było/jest na forum...
Odpowiedz
REKLAMA:



#87
No tak ale dziadek to cudo już od Canal+ już kupił (tak ze trzy miesiące temu).
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#88
(23-05-2021, 11:19 AM)Sinel napisał(a): No tak ale dziadek to cudo już od Canal+ już kupił (tak ze trzy miesiące temu).

Fakt, jest w profilu, ale skoro dziadek ma już urządzenie z full certyfikacją, to jedynie ten Mecool 4/64...
Odpowiedz
#89
Dziękuję za potwierdzenie mojego typu.
Xiaomi typowałem głównie ze względu na jego bardzo dużą popularność. Co prawda znalazłem u Chińczyków nowszy (najnowszy) model z procesorem "Amlogic quad-core Cortex A55 64-bit 1.9GHz", pamięcią ROM 16GB i rozdzielczością 8K ale USB jest np. w dalszym ciągu 2.0
Pozdrawiam
Skyshowtime, Prime Video, Disney+, HBO Max, Viaplay
Odpowiedz
#90
Cześć!

Poszukuję boxa "idealnego" na którym chciałbym używać GeForce Now i od czasu do czasu obejrzeć jakiś film FHD/4K z dysku bądź po sieci. Mile widziana możliwość uruchomienia Coreelec z chociażby działającym BT, aczkolwiek nie jest to jakiś must have Tongue Obsługa netflix zbędna

Póki co mam dwa typy:
- Canal+ Box (Z tego co widzę w By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. temacie to udało się zbootować Coreelec i zastanawiam się czy dałoby się wrzucić tego CE do pamięci, najlepiej z dualbootem bez zabaw z bootowaniem USB. Jako plus łatwo go dostać bez zamawiania na ali Tongue)

- X96 Max+ (Na papierze i cenowo wygląda ok, można wrzucić custom z launcherem ATV jak i CE, jednakże martwi mnie jego przegrzewanie)

No i zastanawiam się co wybrać z dwóch boxów, a może jeszcze jakaś dodatkowa propozycja do ~200zł? Tongue
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości