Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wypaleniem obrazu CoreELEC
#1
Witam 

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość gdybym gadał jakieś durnoty bo w temacie Kodi też jestem amatorem

Chciałem zainstalować sobie CoreELEC na moim boxie Sunzo S9 Max 4GB Ram 32 Rom  ( Amlogic S905 x3 ) 

Korzystam z tego poradnika : 

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pobieram odpowiedni plik dla mojego procesora wypalam Rufusem niby wszystko ok żadnych błędów ale no właśnie karta micro SD znika mi z eksploratora po wypaleniu tylko format fdiskiem pomaga by ją przywrócić jako widoczną . Nie wiem ale wnioskując z poradnika to chyba nie ma tak wyglądać ? Tam trzeba jakieś pliki przekopiowywać specyficzne dla boxa ? Założyłem że spod systemu windows mam to zrobić, no ale jak skoro po wypalaniu karta mi znika z systemu ? Próbowałem inne czytniki porty USB  to samo . Ktoś ma jakiś pomysł ? Co źle robię ?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
spróbuj "Win32 Disk Imager" nie wiem czy rufus w ogóle sie do tego nadaje...

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Powinna być widoczna pod windowsem partycja rozruchowa coreeleca która jest sformatowana w FAT32 reszta karty dostaje linuxowy format plików i jej nie widać w windows.

Dla pewności zrób formatowanie tej karty za pomocą np. "HDD Low Level Format Tool"

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

wystarczy opcja "szybkiego" formatu - usunie tablicę partycji iwszystkie dane z karty sd i  wtedy użyj Win32 Disk Imager i dalej według poradnika

Podziękowali: Cobros
Odpowiedz
#3
Mhmm czy ktoś może mi pomóc dobrać dtb dla mojego urzadzenia bo każdy który nie wezmę wiesza mi boxa . No chyba że to karta SoC 4 ( na testy ) jest tak wolna że 20 minut stoi na ekranie startowym i dalej system się nie uruchamia . To możliwe ? Jeśli tak to czy można testowo na pendrive zainstalować ? Dane boxa w pierwszym poście jeśli potrzeba czegoś więcej jakiś zdjęć czegoś proszę pisać zrobie .
Odpowiedz
#4
(24-08-2021, 03:23 PM)jon1022 napisał(a): spróbuj "Win32 Disk Imager" nie wiem czy rufus w ogóle sie do tego nadaje...

A czemu ma się nie nadawać?
Nie mam z nim żadnych problemów. Nawet na stronie coreelec rufus jest rekomendowany.


(24-08-2021, 05:40 PM)Cobros napisał(a): Mhmm czy ktoś może mi pomóc dobrać dtb dla mojego urzadzenia bo każdy który nie wezmę wiesza mi boxa .

sm1_s905x3_4g.dtb

Podziękowali: Cobros
Odpowiedz
#5
(24-08-2021, 05:40 PM)Cobros napisał(a): Mhmm czy ktoś może mi pomóc dobrać dtb dla mojego urzadzenia bo każdy który nie wezmę wiesza mi boxa . No chyba że to karta SoC 4 ( na testy ) jest tak wolna że 20 minut stoi na ekranie startowym i dalej system się nie uruchamia .

Przy pierwszym uruchomieniu powiększana jest druga partycja do rozmiaru karty a to trwa... Trzeba trochę cierpliwości.
Odpowiedz
#6
(24-08-2021, 06:23 PM)DenDy napisał(a): A czemu ma się nie nadawać?
Nie mam z nim żadnych problemów. Nawet na stronie coreelec rufus jest rekomendowany.
Skoro u ciebie działa to super Smile
Ja polecam Win32 Disk Imager ze względu na to że używam go od lat i zawsze działał ok...

Podziękowali: Cobros
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
DenDy@ Powiem ci tak u mnie Rufus odstawiał cyrki 3 razy wywaliło mi kartę a Win32 Imager od strzała i wszystko ok .

Próbowałem ten plik który podajesz i też wydawało mi się że wiesza ale może rzeczywiście za krótko czekałem . Pewnie też ta wolna karta robi swoje ale cóż taką mam jak będzie wszystko działać jak chce to dokupię szybszą będę wiedział że warto . Głównie to mi chodzi o tego cholernego Netflixa chociaż w 720p .

Panowie a ile tak mniej więcej orientacyjnie potrwa takie pierwsze uruchomienie na karcie class 4 od Kingstona ? Żebym wiedział czy jeszcze czekać czy już dupa .
Odpowiedz
#8
Kupiłem Goodrama : By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Bo akurat była pod ręką a miałem kilka innych rzeczy do kupienia w sklepie . Jak przyjdzie to spróbuje od nowa bo z tej karty gówno będzie widzę 2 h już wisi .
Odpowiedz
#9
No jeśli ta nowa też zawiedzie to się nie poddawaj :-) .... i kup inną innej firmy itd niestety ja tak miałem trzy karty i żadna
nie chciała poprawnie działać włącznie z SanDisk -em Ultra 16G / Samsungiem 32G EVO Plus i jakieś o dziwnej nazwie made in China np. Lemiwei 16G. Dopiero SanDisk Highendurance 32 i nawet stara wersja 8GB class 10 działają jak "złoto" ...może to kwestia podróbek bo wszystkie w/w z Aliexpress ? na kompie wszystkie działają OK ale nagrany system CE + mój box X96max+ boot-uje poprawnie tylko z w/w kartą i co dziwne jeśli nawet przejdzie boot-owanie i pierwsze uruchomienie jak w przypadku Samsunga to po restarcie system się "sypie" restartuje dłuuuuuuugo boot-ujei i lipa :-)
Odpowiedz
#10
Na co drugiej pamięci... i nie tylko pisze made in China więc to raczej głupia zasada. Myślę że jest to raczej wina konkretnych modeli kart i danego box-a a że podalem chipotezę o podróbce to powoli raczej z tego się wycofuję np. Samsung jest made in Philippines. A nasi ddystrybutorzy tak indywidualni czy wielkie sieci to pewnie też w 90% nabywają towar made in ... nie dokończe bo wiadomo :-)

Podziękowali: Cobros
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości