Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór tv boxa
@Puchallowen przecież masz Shielda na którym praktycznie wszystko działa na apkach bez problemu w 4K a ty babrzesz się w Kodi.
Odpowiedz
REKLAMA:



(04-09-2022, 07:23 PM)Ktosi napisał(a): @Puchallowen  przecież masz Shielda na którym praktycznie wszystko działa na apkach bez problemu w 4K a ty babrzesz się w Kodi.
No bo tu się wszyscy jak to napisałeś "Babrzą w kodim"...
Strona ma w nazwie kodi a nie "apki 4k" Big Grin
Odpowiedz
Jak by wybór boxa był uzależniony tylko od KODI to praktycznie nie było by co nawet polecać do wyboru. Box ma działać w najprostszy sposób i w najlepszej jakości. 

KODI jest tylko aplikacją dla większości boxów. Jak komuś zależy na jakości  to musi zdecydować czy zainstaluje i ogląda od razu w 4K w oryginalnej aplikacji  czy też traci czas na Kodi jak nie może skonfigurować albo się nie da.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
Na LG TV mam netflixa ale tam nie znajdę produkcji pv czy HBO. Dla tego kodi..
Shielda jeszcze mogę zwrócić bo mam na to 14 dni, dlatego pytam bo potrzebuje czegos co pociągnie kodi bez zacinania i buforowania. Najlepiej byłoby mieć kodi na tv tak jak mam w sypialni i dziecięcym pokoju ale to już nie na mój portfel bo Bravia 85 jest za droga.
Pozdrawiam


Skickat från min Mi 9T Pro via Tapatalk
Odpowiedz
Nvidia Shield pro jest obecnie najlepszym i najbardziej uniwersalnym boxem pod kątem streamingu.Wszystkie platformy streamingowe chodza na nim w pełnej jakości, Kodi na nim ciągnie bez żadnego zacinania i buforowania.Jeżeli twoje łacze na to pozwala bezproblemowo idą w streamie ponad 100 GB pliki z Dolby Vision (na kompilacjach Mavena,"sklepowe" Kodi sobie z tym nie radzi) i ze ściezkami dzwiekowymi w formatach bezstratnych.
Jeżeli nie posiadasz sprzetu audio umozliwiającego odtwarzania dzwięku HD w pełnej jakości to całkowicie wystarczyłby Ci Firestick 4k MAX , w praktyce pomiędzy szybkością działania Nvidii i Firesticka nie ma jakieś przepaści.
Ten drugi pod względem kompatybilnosci formatów video jest o tyle lepszy,że czyta HDR10+.Obecnie traci to jednak na znaczeniu bo nawet Amazon (czyli najwiekszy dystrybutor materiałów w HDR10+) swoje najnowsze produkcje podaje również w Dolby Vision.


ps.Skoro masz już kupiona Nvidię , to ją sobie zostaw- nic lepszego na ta chwilę nie znajdziesz. Instalujesz Kodi, wykupujesz konto w RD/AD instalujesz jeden z dodatków współpracujących z tymi serwisami (obecnie najlepsze to FEN,EZRA,Umbrella) i cieszysz się ofertą wszystkich serwisów streamingowych i nie tylko w najlepszej jakości).
W wielu przypadkach ta jakość możesz uzyskać nawet lepszą niz z oryginalnych platform streamingowych bo one jednak pełnej jakości Blu Ray ustepują.

Podziękowali: Puchallowen
Odpowiedz
To i ja się zapytam.
Aktualnie mam H96 MAX na RK3318. Niestety dość mocno zacina na odtwarzaniu filmów w H264, zwłaszcza Hi10P.
Chcę wymienić na coś wydajniejszego i najlepiej certyfikowanego dla Netflix, Prime, HBO.
Urządzenie koniecznie musi mieć port USB (najlepiej 3.0), WiFi w pasmie 5 Ghz (standard "n" wystarczy), opcjonalnie port Ethernet (najlepiej 1 GbE). Do tego koniecznie BT i wygodny plot (nie na podczerwień i bez podłączania odbiorników do portu USB, czyli najlepiej na BT).
Najlepiej jakby kosztowało poniżej 300 zł.
Odpowiedz
REKLAMA:



(05-09-2022, 12:26 PM)pcela napisał(a): Najlepiej

[Obrazek: uQ424G3l.png]
Odpowiedz
(05-09-2022, 08:22 AM)somer napisał(a): Nvidia Shield pro jest obecnie najlepszym i najbardziej uniwersalnym boxem pod kątem streamingu.Wszystkie platformy streamingowe chodza na nim w pełnej jakości, Kodi na nim ciągnie bez żadnego zacinania i buforowania.Jeżeli twoje łacze na to pozwala bezproblemowo idą w streamie ponad 100 GB pliki z Dolby Vision (na kompilacjach Mavena,"sklepowe" Kodi sobie z tym nie radzi) i ze ściezkami dzwiekowymi w formatach bezstratnych.
Jeżeli nie posiadasz sprzetu audio umozliwiającego odtwarzania dzwięku HD w pełnej jakości to całkowicie wystarczyłby Ci Firestick 4k MAX , w praktyce pomiędzy szybkością działania Nvidii i Firesticka nie ma jakieś przepaści.
Ten drugi pod względem kompatybilnosci formatów video jest o tyle lepszy,że czyta HDR10+.Obecnie traci to jednak na znaczeniu bo nawet Amazon (czyli najwiekszy dystrybutor materiałów w HDR10+) swoje najnowsze produkcje podaje również w Dolby Vision.


ps.Skoro masz już kupiona Nvidię , to ją sobie zostaw- nic lepszego na ta chwilę nie znajdziesz. Instalujesz Kodi, wykupujesz konto w RD/AD instalujesz jeden z dodatków współpracujących z tymi serwisami (obecnie najlepsze to FEN,EZRA,Umbrella) i cieszysz się ofertą wszystkich serwisów streamingowych i nie tylko w najlepszej jakości).
W wielu przypadkach ta jakość możesz uzyskać nawet lepszą niz z oryginalnych platform streamingowych bo one jednak pełnej jakości Blu Ray ustepują.
Dzięki za czas poświęcony na opisania sprzętu Smile
Ja jednak zrobiłem po swojemu i oddałem shielda. Do telewizora podłączyłem kompa przez kabel hdmi i chyba to jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Jedynie dokupiłem myszkę aby mieć ją na sofie. Wolałbym pilota na dwa sprzęty ale takiego nie mogę znaleźć.

Firesticka mam nadal na uwadze ale szukam jakiegoś rozwiązania aby odpalić przesyłanie streamingu z enigmy2.

Pozdrawiam




Skickat från min Mi 9T Pro via Tapatalk
Odpowiedz
Działa na każdym urządzeniu z Androidem stream z enigma2 to nie rozumie czego ty szukasz w końcu.
Jak dla mnie dzuala najlepiej na NVidia Shield, potem Nokii i Fire Stick. W domu bezproblemowo działa też stream w 4k po lokalnej sieci Wi-Fi.
Tak samo jest też dla tych wszystkich urządzeń można nimi sterować pilotem od TV.


Wszystkie urządzenia testowałem w Polsce oglądając programy z tunera w UK.
Odpowiedz
Czyli jak kupie firesticka to będę mógł go i ogólnie kodi obsługiwać pilotem od telewizora LG? Czy tylko bedzie on do on/off i Volume +/-?

Skickat från min Mi 9T Pro via Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości