Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Film
Jako głos administracji powiem. Bierzemy cię takim jakim jesteś. Z całym inwentarzem zalet i wad. Bo to nas kształtuje. Te różnice też.
Temat Smoleńsko-Zenkowaty uznaje za zamknięty.

Podziękowali: arkady1964
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



Amen.  Smile
Odpowiedz
(31-12-2022, 04:59 PM)Tomek napisał(a): Jako głos administracji powiem. Bierzemy cię takim jakim jesteś. Z całym inwentarzem zalet i wad. Bo to nas kształtuje. Te różnice też.
Temat Smoleńsko-Zenkowaty uznaje za zamknięty.
No jak zamkniety?! No ludzie.
Ja czekam aż ktoś obejrzy, zamieści tak pozytywną recenzję, że i może jak się skuszę!
Jak możesz rezygnować tak autorytarnie z takich dzieł?
Odpowiedz
Wiesz że ja kina PL nie oglądam od czasu wspaniałych Listów do M... Więc nie prowokuj.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
To błąd.
A W Ciemności, Róża, Pokłosie, Iga, Chce się żyć, Bogowie, Body/Ciało, Wołyń, Ostatnia rodzina, Jestem mordercą, Zimna wojna, Kler, Ikar. Legenda Mietka Kosza?
Sporo bardzo dobrych filmów Cię ominęło.
Odpowiedz
Pani Harris jedzie do Paryża.
Niezwykle ciepła opowieść o kobiecie w mocno już średnim wieku, która zapragnęła spełnić w swoim życiu jedno marzenie. Kupić sobie sukienkę Diora. Pani Harris sprząta domy i widziała taką w szafie u swojej bogatej klientki.
Tylko taka szyta na miarę sukienka, jest sprzedawana tylko na pokazach haute couture i szyta na miarę konkretnego klienta. Często w jednym egzemplarzu. Więc z ulicy nikt tam nie wejdzie a koszty wyjazdu z Anglii do Paryża w połowie lat 50-tych i sam zakup takiej sukienki to był koszt ogromny.
Jednak ta kobieta swoją determinacją i optymizmem inspiruje także ludzi wokół siebie i każdy stara się jej pomóc.
Ten film to taka współczesna baśń. Bardzo słodka i ciepła ale jednak nie przesłodzona. Klimat filmu za sprawą gry Lesley Manville jest po prostu urzekający. Jak macie ponury dzień, kiepski humor to zachęcam do seansu z tym właśnie filmem najlepiej rodzinnego i świat stanie się piękniejszy. Na pewno na te dwie godziny.

Odpowiedz
REKLAMA:



Krzywe linie Boga w reżyserii Oriola Paulo.
Jego poprzednie filmy to m.in Contratiempo i El Cuerpo.
No po takich filmach wiadomo, że i tutaj fabuła będzie mocno pokręcona i nieprzewidywalna.
Bardzo bogata, piękna kobieta z wyższych sfer, pracująca jako detektyw zostaje wynajęta do przeprowadzenia śledztwa w szpitalu dla obłąkanych. Dla większego powodzenia akcji trafia tam jako pacjent, w tajemnicy nawet przed kierownictwem tej placówki.
Tylko czy aby nie ma tu drugiego dna? Kto tu z kogo robi wariata? Reżyser od samego początku prowadzi z widzem grę. Nasze postrzeganie głównej bohaterki zmienia się podczas filmu parę razy. Napięcie buduje i intryga i wykreowane postacie. Zwłaszcza obłąkani robią duże wrażenie. Owszem, jest to wszystko trochę przerysowane ale to przecież nie dokument tylko film mający budować napięcie.
I robi to doskonale.
Jeszcze jedna rzecz w tym filmie mnie urzekła. Dom w którym mieszka pani detektyw. Coś pięknego.
Odpowiedz
Na ten film czekałem długo.
Mowa o najlepszym czeskim filmie 2022r.
Zatopek Davida Ondříčka zdobył osiem nagród Czeskiego Lwa z 2022r.
To film biograficzny o Emilu Zatopku. O jednym z największym lekkoatletów wszech czasów.
To czterokrotny złoty medalista olimpijski, 18-krotny rekordzista świata, trzykrotny mistrz Europy, wielokrotny mistrz Czechosłowacji.
Jego historia jest niezwykła. W czasie wojny został wybrany jako ,, ochotnik'' do biegu międzyzakładowego w czasie obsługi tokarki.
No to pobiegł i w ten sposób stał się historią. Nigdy nie stosował się do zasad trenowania czy stylu biegania. Faktycznie biegał trochę jak ten robotnik który spieszy się na autobus. Na olimpiadzie w Helsinkach w 52r. zdobył złoto w biegu na 5km i 10 km. A że miał na bakier z władzami, które nie chciały go już dopuścić do biegu na te 10 km to jeszcze pobiegł w maratonie, w którym nigdy nie startował ani go nie trenował. I też zdobył złoto. Jego żona też zdobyła tam złoto w rzucie oszczepem. Wyobraźnie sobie jaki to miało wydźwięk w ponurych komunistycznych latach 50tych. Olimpiada na zgniłym zachodzie i tu się dzieją takie rzeczy.
Oczywiście w tym czasie taki sportowiec nie mógł istnieć bez świata komunistycznych służb. Film stara się jakby wytłumaczyć udział głównego bohatera w strukturach komunistów i robi to bardzo zręcznie. Nie ma tu łopatologicznego wciskania jednej racji.
A ile tu satyry i dystansu. W 68r do Zatopka przyjeżdża inny mistrz z Australii i mieszka w jego mieszkaniu. Rozbijają butelkę z piwem i Australijczyk chce to posprzątać. Sięga po miotłę, zaczyna zamiatać i zauważa, że kij do szczotki to oszczep z wygrawerowanym napisem Helsinki 1952 i kółkami olimpijskimi. Tak, ten którym jego żona zdobyła złoto! Wyobrażacie sobie naszego sportowca z takim dystansem?
Film koniecznie trzeba pochwalić za grę głównego aktora Vaclava Neużila. Mnie też zachwyciła scenografia, kostiumy. Naprawdę jakbyśmy oglądali film z tamtych lat. Oszustwo doskonałe.
Polecam to dzieło gorąco. Ogląda się to tak, że nawet nie zauważamy kiedy mija nam seans.


Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
Na początek chciałem ostrzec forumowiczów przed dezinformacją.
Jak wiecie administracja zrobiła mnie recenzentem filmów i seriali tutaj. Nie wiedziałem o tym, ale to miłe. OK
Administracja też zrobiła na TMDB listę filmów polecanych przez @redhuntera. Tylko, że na tej liście są wszystkie chyba filmy które tutaj recenzuję.  Te które polecam i te które mocno krytykuję. Wszystkie są jako te polecane przeze  mnie. To nieprawda. Uważajcie na to. Nie chciałbym być posądzany o to, że polecam X, Glass Onion, Gierka czy Jurassic World.
A wracając do recenzji.
Obejrzałem W Trójkącie.
Głośny obraz, nagrodzony między innymi Złotą Palmą i Złotym Globem.
Na początku film faktycznie intryguje. Mamy tutaj parę modeli która wygrywa rejs na luksusowym jachcie z super bogaczami. Modelka która nie ukrywa tego, że jej celem w życiu jest bycie nagrodą dla jakiegoś milionera a model nie ma problemu z tym, żeby być qrwą. Trafiają na super luksusowy jacht, który jest alegorią otaczającego nas świata. Biedne Filipinki jako panie od ubikacji, klasa biała jako stewardzi którzy pod żadnym pozorem nie mogą powiedzieć bogaczom nie i zblazowani multimilionerzy, którzy dorobili się na złodziejstwie lub handlu bronią. I wszystko by było tak jak zwykle, gdyby nie sytuacja zagrożenia życia. Mamy tutaj obraz tego jak zmieni się perspektywa w ich mikroświecie gdy przestaną się liczyć pieniądze, zacznie się liczyć to kto umie rozpalić ogień, czy upolować rybę. Niestety ten świetny potencjał zostaje zmarnowany. Nie dowiadujemy się nic poza tym, że bogaci są zepsuci, biedni z chęcią wykorzystują innych jak tylko znajda się na ich miejscu.  Nic odkrywczego. Oczywiście, żeby przypadkiem widz nie przegapił niuansu, że nasz świat, jest zepsuty, trzeba go w filmie zalać falą gówna i rzygowin. Bardzo to subtelne zagranie.
Koło filmów Smarzowskiego to nawet nie stało. Film można obejrzeć bo parę scen jest dobrych, zagrany jest dobrze ale całościowo nie otrzymujemy nic ponad przeciętnego. To tylko inaczej pokazane to co już widzieliśmy setki razy.
Odpowiedz
Będzie poprawka. Moja wina

Lista została edytowana - moja wina - wziąłem wszystkie które recenzowałeś - a nie tylko te z pozytywną recenzją. Natomiast żeby to był aż powód do ostrzegania... Przecież ta lista nigdzie nie była udostępniona na razie.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości