Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arctic: Zephyr 2 - Resurrection
@heppen_ dzięki za info. Poproszę o takie info co do edycji. Chętnie wesprę Cię, wyślij mi tylko na priva jakieś namiary.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



Odpowiedz
Hej

Ogarnąłem w miarę szybko kontrolki playera Smile.  Postanowiłem dodać gatunki do widoku Poster Showcase. Odnalazłem Includes_View_52_Showcase.xml i chciałem zobaczyć różnice w widoku z wyświetlanym gatunkiem czyli: Info Wall 2 - Includes_View_51_Wall.xml. Niestety, nie znalazłem tam "ListItem.Genre". Od razu pomyślałem, że jeszcze trzeba to umiejscowić na ekranie? W konkurencyjnej skórce Arctic Horizon 2 (oczywiście gorszej Wink) w jakimś widoku znalazłem "ListItem.Genre" wraz z lokalizacją, którą metodą prób i błedów zmieniłem pod "mój" widok.
Oto wyniki mojego dłubania:
[Obrazek: HfgmMbQl.jpg]
[Obrazek: vldaBebl.jpg]

@heppen_ obudziłeś we mnie potwora Big Grin . Żartuję, zapewne mały szympans zrobiłby to szybciej ode mnie. Dziękuję Ci raz jeszcze za wskazówki i proszę o kolejne. Chciałbym przesunąć kontrolki OSD w lewo - jaki parametr muszę zmienić? Jak zmienić tło OSD na jeszcze bardziej przezroczyste (tak o "połowę" - nie wiem czy to dobre określenie)? Tu prosiłbym od razu o parametr.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
W końcu znalazłem co odpowiada za położenie paska postępu:
[Obrazek: i6iuDzTl.jpg]

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
Znalazłem umiejscowienie pozycji przycisków i tekstu i czasu postępu:
[Obrazek: epjGxnQl.jpg]

@heppen_ będę prosił już tylko o tą przezroczystość tła OSD oraz kolor moich "doklejanych" gatunków. Są one trochę ciemniejsze od innych informacji o filmie (chyba mają taki sam kolor jak opis filmu).

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
(09-01-2023, 03:35 AM)leszekgd napisał(a): Znalazłem umiejscowienie pozycji przycisków i tekstu i czasu postępu:
[Obrazek: epjGxnQl.jpg]

@heppen_ będę prosił już tylko o tą przezroczystość tła OSD oraz kolor moich "doklejanych" gatunków. Są one trochę ciemniejsze od innych informacji o filmie (chyba mają taki sam kolor jak opis filmu).

Brawo Smile
Przezroczystość możesz ustalić na poziomie wartości alpha dla hexa, w Kodi podajemy kolor w formie: FFxxxxxx - gdzie FF oznacza alphe, a XX kolejne wartości koloru. Jeśli chcesz np. 30% przezroczystości to podajesz mu: 4dffffff - 4d = 30% alphy, a ffffff to kolor biały
Znajdujesz sobie w kodzie gdzie umiejscowiona jest textura odpowiedzialna za tło, i w parametrze colordiffuse dajesz mu kolor

możliwe że chodzi ci o to w Includes_OSD.xml

            <control type="image">
                <height>400</height>
                <bottom>0</bottom>
                <texture>common/osd-dim.png</texture>
            </control>
więc wystarczy do textury dodać colordiffuse i wychodzi
<texture colordiffuse="4dffffff">common/osd-dim.png</texture>
przezroczystość osd na poziomie 30% Wink


Odnośnie koloru tekstu, predefiniowane kolory masz w katalogu colors/defaults.xml
Tam znajdziesz kolory, które zostały użyte w skórce.

No i brawo jeszcze raz, nieźle ci idzie. Tylko nie rób mi konkurencji Big Grin
Odpowiedz
REKLAMA:



Jednak zmieniłem zdanie i wyeliminowałem tło, a przyciski przeniosłem na górę:
[Obrazek: 1slvxj9l.jpg]

@heppen_ ostatnia (chyba Wink) rzecz o którą Cię proszę to: gdzie wstawić dwukropek po "Koniec" (po "Godzina" jest)?
Odpowiedz
Właśnie skończyłem modyfikować skórkę pod moje preferencje. Zamieszczam skriny:

[Obrazek: mokPPJ8l.jpg]

[Obrazek: AIgqTnal.jpg]

[Obrazek: xMC4Nkol.jpg]

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla @heppen_ za przekazaną wiedzę i cierpliwość Smile

Podziękowali: heppen_, arkady1964
1
Odpowiedz
[mention]heppen_ [/mention] gratuluję skórek i zacięcia. Naprawdę świetnie się prezentują. Robisz świetną robotę dr ja całej społeczności.
Odpowiedz
W ustawieniach napisów opcja regulacji nieprzezroczystości tła jest niewidoczna. Żeby ją zmienić trzeba wrócić do domyślnej skórki. Zarówno Kodi 19 jak i 20. Dlaczego?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości