Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Google Drive na Android TV?
#1
Witam! Ma ktoś skuteczny sposób do uruchomienia tej usługi na TV?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Wszelakiej maści exploatory plików mają często obsługę Google Drive.

Poza tym apkę możesz sobie ściągnąć z dowolnego źródła i sam zainstalować. Nie zawsze zadziała ale można spróbować.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#3
Polecam x-plore zainstalujesz ze sklepy play. Później serwer sieciowy->dodaj serwer wybierasz dysk google konto i już masz. Inna dobra opcja total commander instalujesz później dodatek plugin:drive for totalcmd wszystko w sklepie play. I tak samo wybierasz konto i masz dostęp. Polecam działa super

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#4
Na razie próby zakończone niepowodzeniem.Częśc apek nie współpracuje z android tv, w części nie można zalogować się do konta, więc chyba lipa.
Odpowiedz
#5
(28-01-2023, 05:55 PM)piter1114 napisał(a): Na razie próby zakończone niepowodzeniem.Częśc apek nie współpracuje z android tv, w części nie można zalogować się do konta, więc chyba lipa.
X-plore używam na Android TV od lat. Działa doskonale z Google Drive.
W Kodi też jest dodatek Google Drive, który pozwala dodać dysk Google jako źródło (używam, działa).

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#6
U mnie to samo , X-plore mam na telewizorach z Android na Shield, Fire, Nokii czy boxie C+ , przy okazji na każdym działa też jako serwer FTP.

Poza tym sprawdzałem Cx File Explorer i EX File Explorer.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Zgadza się, u mnie na Box-e Canal+ też działa z apką X-plore, zresztą jest to chyba najlepszy od wielu już lat menadżer plików. Aplikacja jak zawsze jest super, dostępna bezpłatnie, Android/Android TV:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
X-plore jeszcze jako bonus pozwala zgrać apkę z jednego urządzenia i zainstalować na innym (np. na C+ BOX nie można ze sklepu play zainstalować apple tv, prime video, canal + online, możemy je sobie "zgrać z innego boxa i mamy pewność że są czyste)

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#9
OK, udało się. W większości menadżerów problem sprawia brak możliwości logowania do konta google, lub wadliwa obsługa pilotem. Te które udało mi się uruchomić, to X-plore i Cx File Explorer (bardziej przejrzysty,brak wersji PL). Szkoda,że google nie udostępniło org.apki google drive na TV, bo wcale nie jest taka zła.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
#10
Zainstaluj sobie aptoide tv( ala sklep play ale lepszy bo możesz instalować np starsze wersje aplikacji jak nowsze mają jakieś problemy) i tam masz apkę google drive, ale x-plore jest lepsze w obsłudze.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości