Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arctic: Zephyr 2 - Resurrection
@DenDy, wszystko działa.   Smile


Uwaga! Całkowicie pozytywna i propozycja poprawki precyzująca w opisie w menu działanie tej funkcji.

Plik ZIP dostałem na Nexusa, testowałem na WBMC 20.4 tj. fork Kodi 20.4

Najważniejsze. Działa też panel z informacjami.  Czyli można zostawić tę opcję tylko z napisem. "Przewijaj pasek postępu", ponieważ panel z informacjami się też wyświetla, tak jak poprzednio działa dobrze.

Jednym zdaniem wszystko jest OK! Można tylko jeszcze  dla Nexusa wprowadzić poprawkę, którą proponuję zastosować w menu oraz wykonać poprawioną wersję na Omegę

@DenDy, wielkie dzięki!   Smile



@DenDy, jeszcze raz dzięki za pracę nad funkcją o którą prosiłem. Wszystko działa, jest OK!  Smile

Mam jeszcze jedno pytanie, ale mało istotne i zadam je oddzielnie, aby nie rozmyć najbardziej istotnego dla mnie tematu z funkcją przewijania na pasku postępu. Pytanie, które chcę zadać jest następujące.

W menu startowym ZH2:E na Android TV nie widzę opcji KONIEC. Zamykam wiec aplikację przyciskiem do strony startowej Android TV. Czy jest to prawidłowe zamykanie, czy przycisk KONIEC jest zbędny dla zamknięcia aplikacji w Android TV?

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



@DenDy Wszystko jak powyżej pisałem działa, testowałem na WBMC 20.4, ale do codziennego użytku stosuję obecnie już tylko Kodi 21.0 Omega rc1 (pre-release version Release Candidate 1), dodatki w tym FanFilm, które używam działają na Kodi 21 Omega bez żadnego problemu.  Dlatego proszę o skórkę AZ2:R w postaci pliku ZIP z dodaną funkcją na Kodi 21 Omega.

@DenDy, życzę dalszej owocnej pracy nad skórką AZ2:R  Wielkie dzięki za dołączenie funkcji przewijanie na pasku postępu do skórki AZ2:R.   Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz


Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
@DenDy  piszesz "To coś jest nie tak, nie powinien się pojawiać i u mnie się nie pojawia. No chyba, że masz włączoną opcję by zawsze pokazywało."

Tak, zgadza się, że miałem cały czas tj. od razu załączone po instalacji skórki  "włączoną opcję by zawsze pokazywało"  Dlatego pokazało, gdyż było załączone jak w punkcie 1...

1. Ustawienia > Ustawienia interfejsu > Ikonka w prawym górnym rogu > Wideo/Muzyka > OSD Wideo > wyświetl dodatkowe informacje na wyświetlaczu z kontrolkami lub podczas pauzy > parafka załączone

2. Ustawienia > Ustawienia interfejsu > Ikonka w prawym górnym rogu > Wideo/Muzyka > OSD Wideo > Przewijaj pasek postępu zamiast wyświetlać panel z informacjami > parafka załączone

Tak jak pisałeś mając załączony punkt pierwszy i tak mi wyświetli informacje, gdyby nie był załączony punkt pierwszy informacje by się nie wyświetliły.

Tak czy siak, przy załączonym punkcie 1 i 2 wszystko działa naprawdę super. Przed chwilą zakończyłem testowanie na Kodi 21 Omega z pliku ZIP który udostępniłeś:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Wszystko działa znakomicie. Dziękuję!


@DenDy, fajnie, że do udostępnienia pliku ZIP z AZ2:R Kodi 21 Omega użyłeś witryny hostingowej Mega (MediaFire też jest dobre), lubię widzieć skąd pobieram pliki, chociaż nie jest to dla mnie konieczne.

Gdy wprowadziłeś ostatnie zmiany w AZ2:R skórka jest dużo wygodniejsza w obsłudze pilotem na Android TV.  Smile   Do tego podoba mi się wyjątkowa szybkość i stabilność działanie tej skórki.



Do zainstalowania tej skórki z pliku ZIP, aby mieć wszystkie wymagane zależności musiałem wcześniej  zainstalować script.skinhelper-0.0.4 oraz jurialmunkey Repository, który pobrałem z oficjalnej strony:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Uwaga.  Repozytorium repository.jurialmunkey-master jest bardzo duże, ponieważ zajmuje przeszło 7 GB, ja powyżej podałem link do repository.jurialmunkey-3.4 o rozmiarze 7,05 KB.
Po instalacji Repo jurialmunkey załączyłem automatyczne aktualizacje tego repozytorium.
Może komuś się to przyda, są tam zależności bez których mogą być problemy z instalacją skórki z pliku ZIP na Nexusie i Omedze.
Skórka AZ2:R jest to naprawdę znakomita skórka na Kodi...

Pozdrawiam
1
Odpowiedz
@DenDy  napisałeś  "Skrót do zamknięcia nie jest tworzony, bo na android/linux kodi zamykane jest innym poleceniem.
W sumie podmieniłem teraz by odpalało menu zasilania, dzięki temu na każdym systemie będzie tworzony skrót, a potem można sobie to zmienić według własnych upodobań w ustawieniach skórki."

W menu AZ:R mam taką opcję w Android TV:
Ustawienia > Ustawienia interfejsu > Zasilanie >  Funkcja > zamykania > Zamknij

Niestety, jednak w systemie Android TV, na Nexusie i Omedze w skórce AZ:R nie jest tworzony żaden skrót np. w menu Start w postaci ikonki lub napisu "Zamknij". Nie ma też takiej opcji aktywującą tę funkcję w ustawieniach tj. aby wyświetlał się skrót do zamknięcia Kodi.

Brakuje mi możliwości zamknięcia aplikacji tzn. Kodi przez skrót "Zamknij" w menu startowym. Proszę o dodanie tej funkcji do skórki AZ:R, najlepiej w menu Start.

@DenDy, funkcja z przewijaniem na pasku postępu działa dobrze (szczególnie na szybkim łączu internetowym, gdyż nie buforuje się). A niech to, moje niedopatrzenie...  Działa dobrze, ale nie do końca, ale o tym poniżej w edycji.  

Dziękuję za Twoje wsparcie dla skórki  Arctic Zephyr 2: Resurrection   Smile


Edycja. Dopiero przed chwilą w filmie dopatrzyłem się istotnego braku w funkcji przewijania na pasku postępu podczas pauzy tj:
Nie pokazuje się znacznik jaki ma być postęp przewijania. W AZ:R jest to krótka pozioma biała kreska (w innych skórkach pionowa kreska lub kropka o różnych kolorach np. niebieski).  Bardzo proszę o naprawienie tego braku tzn. dodanie znacznika określającego miejsce do przewinięcia filmu tj. krótkiej poziomej białej kreski lub innego oznaczenia.
Odpowiedz
(16-03-2024, 05:10 PM)arkady1964 napisał(a): Do zainstalowania tej skórki z pliku ZIP, aby mieć wszystkie wymagane zależności musiałem wcześniej  zainstalować script.skinhelper-0.0.4 oraz jurialmunkey Repository

Teoretycznie repo juriala nie powinno być potrzebne, bo zależności powinno zaciągnąć z oficjalnego repo kodi.
Oczywiście repo juriala nie przeszkadza, a jedynie pomaga, bo z jakiegoś powodu do oficjalnego repo kodi nie jest wrzucana najnowsza wersja TMDBHelpera.

(16-03-2024, 05:10 PM)arkady1964 napisał(a): Niestety, jednak w systemie Android TV, na Nexusie i Omedze w skórce AZ:R nie jest tworzony żaden skrót np. w menu Start w postaci ikonki lub napisu "Zamknij". Nie ma też takiej opcji aktywującą tę funkcję w ustawieniach tj. aby wyświetlał się skrót do zamknięcia Kodi.

Brakuje mi możliwości zamknięcia aplikacji tzn. Kodi przez skrót "Zamknij" w menu startowym. Proszę o dodanie tej funkcji do skórki AZ:R, najlepiej w menu Start.

Ta drobna zmiana którą zrobiłem zadziała jedynie przy świeżej instalacji skórki, nie ma wpływu na już zainstalowaną.

Wejdź w:
Ustawienia -> Ustawienia skóry -> Start -> Dostosuj menu główne
Na liście zjedź na sam dół aż do "Zamknij" i zmień mu "Akcje".
Albo na Standardowe > Koniec (wtedy będzie ci się pojawiać menu zasilania), albo z "Polecenie kodi" sprawdź które zadziała.

(16-03-2024, 05:10 PM)arkady1964 napisał(a): Edycja. Dopiero przed chwilą w filmie dopatrzyłem się istotnego braku w funkcji przewijania na pasku postępu podczas pauzy tj:
Nie pokazuje się znacznik jaki ma być postęp przewijania. W AZ:R jest to krótka pozioma biała kreska (w innych skórkach pionowa kreska lub kropka o różnych kolorach np. niebieski). Bardzo proszę o naprawienie tego braku tzn. dodanie znacznika określającego miejsce do przewinięcia filmu tj. krótkiej poziomej białej kreski lub innego oznaczenia.

Ten pasek w skórkach z serii Arctic zachowuje się nieco inaczej niż w pozostałych.
Ten w AZ2 działa dokładnie tak samo jak w Horizon czy Fuse.
Raczej nie będę już z tym kombinował i przerabiał, bo jeszcze coś innego rozwale.

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
REKLAMA:



@DenDy, napisał "Ten pasek w skórkach z serii Arctic zachowuje się nieco inaczej niż w pozostałych.
Ten w AZ2 działa dokładnie tak samo jak w Horizon czy Fuse.
Raczej nie będę już z tym kombinował i przerabiał, bo jeszcze coś innego rozwale."

Rozumiem, że nie jest to proste do zrobienia w skórce AZ:R. Może rozwiązaniem problemu jest, aby ta funkcja działała tak jak w Arctic Zephyr 2 skórki autorstwa jurialmunkey. W Arctic Zephyr 2 znacznikiem miejsca przewinięcia jest biała kulka. Natomiast przejście nad pasek postępu filmu następuje w OSD w czasie pauzy, ale znad ikonki stop (ikonka kwadratu).  Gdyby nawet takie rozwiązanie szło włączyć do Arctic Zephyr 2: Resurrection, byłoby to zadawalające.

Nie zawracałbym Ci głowy, ale skórka AZ2:R bardzo mi się podoba i chcę jej używać, tylko brakuje mi w niej obsługi przewijania na pasku postępu filmu z poziomu OSD. dlatego proszę o tę funkcję w AZ:R, ponieważ bardzo często używam jej na Android TV i jest dla mnie naprawdę niezbędna w skórce.

Do innych spraw odniosę, się później, gdyż są dla mnie mniej istotne i nie chcę rozmywać tematu.

@DenDy, nie wiem czy uda się to zrobić, ale bez względu na rezultat jestem wdzięczny za poświęcony czas.
Odpowiedz
(17-03-2024, 08:05 AM)arkady1964 napisał(a): Rozumiem, że nie jest to proste do zrobienia w skórce AZ:R. Może rozwiązaniem problemu jest, aby ta funkcja działała tak jak w Arctic Zephyr 2 skórki autorstwa jurialmunkey. W Arctic Zephyr 2 znacznikiem miejsca przewinięcia jest biała kulka. Natomiast przejście nad pasek postępu filmu następuje w OSD w czasie pauzy, ale znad ikonki stop (ikonka kwadratu).  Gdyby nawet takie rozwiązanie szło włączyć do Arctic Zephyr 2: Resurrection, byłoby to zadawalające.

Ale AZ2:Resurrection to kontynuacja zwykłego AZ2 od juriala.
Aż specjalnie zainstalowałem kodi 18 i pociągnąłem oryginalną wersję AZ2 od juriala - nie da się przejść na pasek i przewijać podczas OSD.
Nie mylisz czasem skórek?

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
Nie pomyliłem się, instalowałem skórkę z tego Repo tj. repository.jurialmunkey-3.4 o rozmiarze 7,05 KB na Omedze:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Jest przejście na pasek postępu filmu, w czasie pauzy, ale nie z ikonki pauza, ale znad ikonki Stop (kwadracik) oraz jeszcze jest z dwóch ikonek po lewej od ikonki Stop. Następna jest ikonka pauza nad nią już nie działa (działa inna funkcja, tu jest nad ikonką pauzy prędkość odtwarzania).

Sprawdziłem też AH2 od jurialmunkey na Nexusie, tak samo działa. Tylko zaznaczam, trzeba przejść na jedną z trzech ikonek za ikonką pauzy i dopiero nad nimi można przejść na pasek postępu filmu.

@DenDy, być może próbujesz przejść nad pasek postępu znad ikonki pauzy, weź, przesuń się na prawo od pauzy, z nad kolejnych trzech ikonek jednak jest przejście do góry na pasek postępu filmu.

Skoro u mnie działa w sposób, który opisuję, to u Ciebie też musi działać w skórce AH2 jurialmunkey. Oczywiście, że na Nexusie też. Można użyć tego repozytorium na Nexusa:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Chociaż to które podałem na Omegę na Nexusie również działa.


Edycja.  Zainstalowałem jeszcze raz skórkę AH2 i jest dokładnie tak na Androidzie TV jak napisałem powyżej. Instalacja skórki AH2 na Nexusie i Omedze. Z 4 ikonek po lewej stronie OSD, aż z 3 ikonek jest przejście na pasek postępu filmu (2,3 oraz 4 ikonka Stop) i działa na nich znacznik wyboru miejsca przewinięcia filmu (znacznik w postaci białej kulki).

Potestowałem tę funkcje dłużej na Nexusie działa bardzo dobrze, @DenDy gdyby tę funkcję dało się implikować do AZ:R byłoby super...
Odpowiedz
Czyli jednak pomyliłeś skórki.
Nie ma w repo AZ2 ona straciła wsparcie juriala już w kodi 18.
Ty teraz patrzysz na AH2 to dwie zupełnie inne skórki.
Wiem już o co Ci chodzi, ale póki co nie udaje mi się tego dodać, może to trochę zająć, o ile w ogóle się uda.

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości