Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Android TV] Instalacja HBO GO Polska
#1
Wiele osób ma zapewne problemy z zainstalowaniem polskiej aplikacji HBO GO na swoim telewizorze lub tvboxie działającym na Android TV. Poradnik wykonany na przykładzie telewizora Sony KDL-55W755C działającym na ATV 6.0.1.

Co będzie potrzebne?
  • Myszka (Bez niej nic nie zdziałamy w aplikacji HBO Big Grin)
  • Pendrive (Taki, żeby zmieścił plik 60MB)
  • Komputer (Do przenoszenia pliku APK, potem może wrzucę na jakiś serwer z direct downloadem, żeby pobrać przez ES File Explorer)
  • Program do eksplorowania plików (Ja polecam ES File Explorer, dostępny na Android TV w Sklepie Play)
  • TV App Repo, dzięki któremu utworzymy skrót do aplikacji HBO w launcherze ATV
  • Włączona instalacja z niezaufanych źródeł w ustawieniach

    Instrukcja instalacji
    1. Pobieramy aplikacje ES File Explorer oraz TV App Repo ze Sklepu Play
    2. Włączamy instalację z nieznanych źródeł w ustawieniach
    3. Na komputerze wchodzimy na stronę By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. i klikamy zielony przycisk Download APK
    4. Po pobraniu plik APK przerzucamy na Pendrive
    5. Podłączamy pendrive do telewizora i uruchamiamy ES File Explorer
    6. Przechodzimy do naszego katalogu pendrive i instalujemy plik APK
    7. Po zainstalowaniu uruchamiamy TV App Repo i na liście szukamy aplikacji HBO GO, a następnie Create shortcut
    8. Instalujemy aplikację
    9. W launcherze uruchamiamy aplikację HBO GO

No i to tyle, mamy działającą aplikację na naszym Android TV, przypominam że obsługa odbywa się tylko za pomocą myszki Tongue Potem może dodam jakiś poradnik wideo

Podziękowali: binder
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
@NitroFuN świetna robota! Smile Jak będziesz miał chwilę i ochotę i zrobiłbyś screenahoty dodałbym na główna stronę. Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#3
Niestety mam taki sam efekt jak przy aplikacji z Google play :/
Ale dzięki..
Odpowiedz
#4
Działa,,, dzięki...
warto mieć konto HBOGO aby obsługiwać...bez konta cały czas apka krzyczy ze chce testować połączenie sieciowe...
ale po logowaniu się jest ok...
moje TV SONY XE9305
dzięki
M.
Odpowiedz
#5
(19-09-2017, 09:51 PM)xianixTJE napisał(a): warto mieć konto HBOGO aby obsługiwać...bez konta cały czas apka krzyczy ze chce testować połączenie sieciowe...
ale po logowaniu się jest ok...

Co to znaczy "warto mieć konto" ?
Przecież żeby korzystać z hbo go musisz mieć konto..
Ja mam przez UPC i "po kablu" wyskakuje mi:
 
TEST POŁĄCZENIA
-aplikacja nie może w tym momencie wykryć żadnych połączeń z internetem
-sprawdzanie dostępności serwera HBO GO
-sprawdzanie prędkości Twojego połączenia
i tyle..

Natomiast przez wifi wszystko jest ok do momentu załączenia filmu:

Błąd
Wykonywane zadanie trwa bardzo długo.

Tylko ja tam mam ?

5!
Odpowiedz
#6
binder mam dokładnie tak samo i nie ma tutaj znaczenia na którym urządzeniu instaluję HBO GO po prostu moim zdaniem ta apka działa tylko i wyłącznie po wi-fi .Nawet po zainstalowaniu apki na smartfonie,i próbie przesłania streamu na tv apka zamyka się,poczytajcie komentarze na google play,prawie wszyscy tak mają.Myslę że jest winna sama apka,Ja mam zainstalowaną apkę na tv Sony 55XE9005 i tez mi nie działa włączam film i zwiecha lub jakieś dziwne komunikaty.Poddałem się,uznałem że poczekam na aktualizację,która notabene nie była już dość długo uaktualniana NitroFuN jaką masz wersję HBO GO . Koledzy a wy jeśli wam na tv działa to jaką macie wersję aplikacji,ja mam 4.8.0
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(20-09-2017, 05:11 AM)binder napisał(a): [quote='xianixTJE' pid='506' dateline='1505857884']
warto mieć konto HBOGO aby obsługiwać...bez konta cały czas apka krzyczy ze chce testować połączenie sieciowe...
ale po logowaniu się jest ok...

Co to znaczy "warto mieć konto" ?
Przecież żeby korzystać z hbo go musisz mieć konto..

.... jest opcja "bez abonamentu"... wtedy bez konta śledzisz...

co do tego testu sieci u mnie pomogło restart TV...
ale jak zaznaczył autor testował na TV Sony ja mam również Sony...
u mnie natomioast im dalej w las wyskakuje błąd systemowy (ciąg liczb)
nie mam teraz możliwości spisać... dokladnie ale zapytam na stronie Sony co on oznacza
podejrzewam ze jednak coś z siecią coś nie pasuje...
dam znać...
Odpowiedz
#8
Androidowa apka HBO GO to ogólnie jedna wielka klapa..
Odpowiedz
#9
Co do wersji HBO GO to ja mam wersję v4.8.0 z linku podanego tutaj i po Wi-Fi bez problemu łączy z kontem i filmy otwieram. Na mojej Bravii z 2015 roku (KDL-55W755C) działa szczerze bez problemów. Mogę nawet dodać zdjęcie, że wszystko śmiga Smile

Ogólnie HBO ma wywalone na klientów z Polski (i chyba na całą Europe), bo w Stanach mają oddzielną aplikację przystosowaną pod Android TV, ale polskie konta oczywiście nie śmigają.
Odpowiedz
#10
Kurde więc może to wina androida,szkoda że pierwsze co zrobiłem po zakupie i odpaleniu mojego tv to była aktualizacja androida
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości