Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
#91
@Seico
Co do SMB, to u mnie też nie wykrywa.
Poczytałem na szybko i znalazłem, że kiedyś tam wprowadzili jakieś zmiany w SMB i teraz wymagany jest użytkownik z hasłem (po stronie windowsa).
Czyli musiałbyś na kompie zrobić nowego użytkownika o nazwie (przykładowo) coreelec i haśle coreelec.
Następnie udostępnić foldery temu użytkownikowi.

Nawet gdy dodałem ręcznie ścieżkę do sources.xml i wyłączyłem hasło w windowsie (Panel sterowania > Wybierz grupę domową i opcję udostępniania > Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania > Wyłącz udostępnianie chronione hasłem) to i tak w coreelec pyta mnie o użytkownika i hasło.
Wiec... możesz się tym pobawić.

@kodivier
Póki co nic więcej się z tym zrobić nie da.
REKLAMA:



#92
Wymagany użytkownik z hasłem jest do połączenia się z coreelcem przy wprowadzaniu zmian na boxie natomiast przy udostępnianiu folderu dla CE, nie. Dziś sprawdziłem z laptopa ubuntu i udostępnianie folderu dla CE działa bez problemu. Jak dorwę laptopa z windowsem to sprawdzę i tam.
#93
No dziwne, dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz i po wyłączeniu hasła w windowsie wpuściło mnie.
Sam już nie wiem o co chodzi.
Co prawda nadal nie wykrywa komputerów w sieci ale po dodaniu manualnie ścieżki do sources.xml wszystko działa.

@Seico
Wyłącz hasło: Panel sterowania > Wybierz grupę domową i opcję udostępniania > Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania > Wyłącz udostępnianie chronione hasłem

Następnie włącz boxa, zaloguj się przez SFTP i wejdź do folderu:
/storage/.kodi/userdata/
Otwórz plik sources.xml w jakimś edytorze i między tagami dodaj adres smb do udostępnionego folderu.
Przykład:
<video>
       <source>
            <name>JAKAŚ NAZWA</name>
            <path pathversion="1">smb://Nazwa-Komputera/NazwaUdostępnionegoFolderu/</path>
            <allowsharing>true</allowsharing>
       </source>
</video>

Zapisz zmiany, uruchom ponownie boxa.
Wejdź w Wideo > Pliki i powinno się pojawić to co dodałeś.
#94
Witam mam A95X i nie mogę zainstalować CE. Sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje z dtb i dalej freezuje na starcie lub odpala recovery.
AIDA64 pokazuje : Amlogic s905 4x arm cortex-A53_@_2016 Mhz
Kodi pokazuje : AArch64 Processor ver4
Wersja: 1GB ram
Równolegle do drugiego slotu USB podpięty pilot Rii mini
Sprawdzałem kombinacje podłączony/odłączony pilot i oba porty USB z ce,
Czy problemem może być sam pendrive? W tylko że androdidzie normalnie go widać.
Przycisk reset działa.

Co robię nie tak??

Sprawdzałem tylko najnowszą wersję
#95
Ktoś wie co zrobić by dodać drugi "power" do innego pilota? Gdzieś to jest w innym pliku? Bo drugi pilot zaprogramowałem, od TV, i działa, wyłączyć boxa też potrafi, ale włączyć nie, tylko fabryczny to potrafi, tak jakby box czekał tylko i wyłącznie na ten jeden kod od pilota. To nie da się dodać jakoś drugiego?
#96
@MaciekJS
Jeżeli ten box faktycznie jest na S905 bez żadnego dopisku typu X,W to powinieneś użyć: gxbb_p200_1G_100M
Jeśli masz taką możliwość to sprawdź też przez kartę SD.

Podziękowali: MaciekJS
REKLAMA:



#97
Załączam konfigurację pilota do M8SPro+ taką, jaka była w LE. Męczyłem się z tym 3 godziny, żeby metodą prób i błędów do tego dojść Big Grin Jak ktoś jest przyzwyczajony do tego jak działał w LE to proszę:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Przy okazji, najlepsze moim zdaniem wartości pod M8SPro+ do pilota to:
25ms oraz -D 210 i -P 150
Pilot jest bardzo responsywny i nie słychać podwójnych klików. Jestem zadowolony.

Jeszcze tylko chciałbym jakoś zrobić ten drugi power Wink
#98
Witam! Znajdu tu obraz na MXIII 2G z Amlogic S802?
#99
@rafciu27
CoreElec jedynie na S905 / S912
(04-10-2018, 02:58 PM)DenDy napisał(a): @rafciu27
CoreElec jedynie na S905 / S912

straszna lipa


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości