Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
HDMI-CEC mam całkowicie wyłączone i w CoreELEC i w telewizorze.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Czy można uruchomić na Xiaomi mi box 4K?
@jarkor nie można uruchomić CoreELEC na mi box.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Witam,
Odpaliłem CoreElec'a na moim boxie (KII Pro)
Mam dwa problemy, po każdym uruchomieniu muszę kalibrować ekran w ustawieniach ponieważ mam powiększony i np połowa zegarka jest niewidoczna.
Drugi problem to brak automatycznego odpalania statystyk Entware i muszę wydać polecenie /opt/etc/init.d/S60netdata start aby widzieć statystyki.
Szukam jeszcze możliwości zainstalowania schowmax, ipli, tvnplayer i netflixa, i chyba to by wystarczło jako kombajn multimedialny do domu.
Dziękuję serdecznie za pomoc.
(04-11-2018, 04:19 PM)miastek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

NETFLIX: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ipla / Player: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(04-11-2018, 06:35 PM)DenDy napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

NETFLIX: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Ipla / Player: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Doczytałem i też wszystko śmiga.

Mam jeszcze problem a automatycznym odpalaniem statystyk opisanych w pierwszym poście, po restarcie boxa nie odpalają się automatycznie niestety.

Kolejny temat to wrzucenie listy kanałów, mam jedną starą sprawdzoną która działa, natomiast jak wrzucę do tvheadend input i schannel i dam wymuszenie skanowania to niestety nie mam kanałów, po powrocie na starą kanały są.
Jakieś rady bardziej doświadczonych ?
Dziękuję za pomoc.
REKLAMA:



@miastek wypaliłem sobie na próbę czysty CE na pendrive po czym zainstalowałem Entware + skrypt Netdata zgodnie z poradnikiem z pierwszego posta. Statystyki za każdym razem uruchamiają mi się automatycznie.
Może u ciebie coś poszło nie tak? Tongue
@DenDy Czy dopisywałeś te linijki ?
wget By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
chmod +x entware_netdata.sh
./entware_netdata.sh
W sensie czy było to wcześniej w poradniku? Tak.
Czy uruchamiałem ten skrypt? Tak.
Cześć wszystkim serdecznie.

Mam pytanie. Chciałbym używać CoreElec ale jedna rzecz mi nie działa. Mam box Mini M8S II 2GB/16GB i po instalacji nie działa mi oryginalny pilot. Znalazłem w internecie pliki: rc_maps.cfg i m8s i wrzuciłem je w odpowiednie lokalizacje. Po resecie pilot działa dobrze ale kiedy wybieram opcję uśpienia, to po wybudzeniu już ten pilot znowu nie działa. Kiedy wybiorę opcję resetu (mam dodatkowy pilot MX3), to oryginalny pilot znowu działa a po ponownym uśpieniu i wybudzeniu znowu nie działa.

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości