Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Ok, już mam 720p, ale dalej jest 24hz. To normalne?
REKLAMA:



Normalne jeśli materiał ma taki bitrate...

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
no dobra, wychodzi ze wszystkie maja taki bitrate.
Mam jeszcze jeden problem w moim boxie na coreelec nie działa wyswietlacz.
Można go jakoś włączyć?
Powinna być do tego wtyczka w repozytorium CoreELEC ale nie wiem czy zadziała z twoim wyświetlaczem.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Chodzi o OPENVFD? Ta niestety nie działam sciągnałem
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
i wrzuciłem do /storage/.config ale też bez efektu Sad
Mam TVboxa X96, korzystam z LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.2.2.
Żródło filmów to serwer muzyczny Daphile. Podłączony przez Ethernet protokołem zeroconf. Serwer Daphile to obudowa z tunera radiowego +Płyta intel mikroITX+dwa dyski: SSD i HDD. Partycja systemowa 2GB+49GB ext4 (system +muzyka) i drugi HDD 1TB NTFS. Na tym 1TB mam zasoby filmowe. Serwer od 3 lat śmiga jako serwer muzyczny i serwer plików w sieci domowej.
Od jakiegoś czasu nie mogę z poziomu KODI usuwać obejrzanych filmów. Testowałem przez kilka dni dostępne obraz libreelec i openelec i objaw taki sam. Analiza logów -komunikaty:
------------------
18:00:58.010 T:3686265760 ERROR: Delete - Error( Permission denied )
18:00:58.010 T:3686265760 ERROR: Delete - Error deleting file smb://192.168.1.102:445/KINOO/FILM/Joe-ccccc.avi
18:01:15.150 T:3686265760 ERROR: Delete - Error( Permission denied )
18:01:15.150 T:3686265760 ERROR: Delete - Error deleting file smb://192.168.1.102:445/KINOO/FILM/Multimedia Master dla Kodi 16.zip
------------
Tzn. te pliki na partycji ext4 mogę zmieniać i usuwać z poziomu interfejsu kodi, a te na NTFS - tylko od odczytu.
Te same pliki dostępne przez zmapowanie na notebooku poleceniem net use X: \\s-erwer\cos tak - dostępne bez problemu .
Aha, jak wystartuję TV Boxa na androidzie z kodi 16. to mogę usuwać pliki.
Problem wiec z filozofią sieci w OpenElec-u chyba. Jeszcze podmienię router w sieci, może on coś blokuje.


Niby nic, ale wkurzające, bo nie lubię jak coś nagle inaczej działa albo przestaje działać.
REKLAMA:



Chcę wrzucić sobie na pendrive do sprawdzenia Coreelec. Jaki plik dtb będzie najlepszy do boxa Zoomtak T8V?

I jeszcze pytanie - jak programować na android boxie wszystko zgodnie z instrukcją? Pendrive przygotować łatwo, ale dalej to nie wiem jak się zabrać za programowanie pilota. Mam podłączyć boxa do komputera czy jak?

P.S. Po pierwszej nieduanej próbie zablokowało mi całkowicie pendrive - zabezpieczony przed zapisem, że nie można go nawet użyć ani sforamatować...
# Kodi rządzi #
Prawdopodobnie ten dtb gxbb_p200_2G_1Gbit powinien działać. Użyj karty sdc, nie pendrive, androida zostaw w spokoju Twoim priorytetem jest uruchomienie systemu coreelec z karty zamiast domyślnie androida z pamięci wewnętrznej. Czytaj uważnie instrukcje.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
Ok,ale potem programowanie pilota jak sie odbywa? Przecież jak odpale corelec na karcie to pilot mi nie będzie pewnie działał. I jak mam sterować na boxie?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
# Kodi rządzi #
Przeczytaj poradnik - łączysz się przez ssh i robisz z konsoli... albo korzystasz pilota od tv jeśli tv obsługuje hdmi-cec
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości