Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(01-05-2019, 04:59 PM)freedom1987 napisał(a): Witam wszystkich kodowiczów .
Panowie mam taki wynalazek Droibox nano justop  na podzespołach 
Amlogic S905x 1gb ram /8gb rom 
wgrałem na no openelec 9.0 bez problemu , lecz moja wiedza zagineła na konfiguracji pilota 
plik dtb skopiowałem gxl_p212_1g oraz skopiowałem z androida etc plik remote control .
Ale pilot i tak nie działa tak jak powinien , da się włączyć odtwarzacz oraz strzałką w lewo da się chodzić w dół .
Może ma ktoś takiego boxa i ma gotowy plik dtb do pilota ? Lub umiał by zrobić.

OpenELEC?
Wgraj CoreELEC i postępuj zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. Jest opisana konfiguracja zarówno meson-ir jak i amremote.
Plik dtb użyłeś prawidłowy.
REKLAMA:



Doszedłem już jak używać nagrywania w iptv recorder. Czy jeśli zaplanuje nagrania na konkretną porę to czy wtyczka iptv musi być aktywna czy można oglądać inne dowolne, byle box był włączony?
# Kodi rządzi #
(01-05-2019, 06:07 PM)DenDy napisał(a):
(01-05-2019, 04:59 PM)freedom1987 napisał(a): Witam wszystkich kodowiczów .
Panowie mam taki wynalazek Droibox nano justop  na podzespołach 
Amlogic S905x 1gb ram /8gb rom 
wgrałem na no openelec 9.0 bez problemu , lecz moja wiedza zagineła na konfiguracji pilota 
plik dtb skopiowałem gxl_p212_1g oraz skopiowałem z androida etc plik remote control .
Ale pilot i tak nie działa tak jak powinien , da się włączyć odtwarzacz oraz strzałką w lewo da się chodzić w dół .
Może ma ktoś takiego boxa i ma gotowy plik dtb do pilota ? Lub umiał by zrobić.

OpenELEC?
Wgraj CoreELEC i postępuj zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. Jest opisana konfiguracja zarówno meson-ir jak i amremote.
Plik dtb użyłeś prawidłowy.

własnie mam  corelelec -pomyła w poscie powyżej

(01-05-2019, 08:39 PM)freedom1987 napisał(a):
(01-05-2019, 06:07 PM)DenDy napisał(a):
(01-05-2019, 04:59 PM)freedom1987 napisał(a): Witam wszystkich kodowiczów .
Panowie mam taki wynalazek Droibox nano justop  na podzespołach 
Amlogic S905x 1gb ram /8gb rom 
wgrałem na no openelec 9.0 bez problemu , lecz moja wiedza zagineła na konfiguracji pilota 
plik dtb skopiowałem gxl_p212_1g oraz skopiowałem z androida etc plik remote control .
Ale pilot i tak nie działa tak jak powinien , da się włączyć odtwarzacz oraz strzałką w lewo da się chodzić w dół .
Może ma ktoś takiego boxa i ma gotowy plik dtb do pilota ? Lub umiał by zrobić.

OpenELEC?
Wgraj CoreELEC i postępuj zgodnie z instrukcją w pierwszym poście. Jest opisana konfiguracja zarówno meson-ir jak i amremote.
Plik dtb użyłeś prawidłowy.

własnie mam  corelelec -pomyła w poscie powyżej , Czy wg załacznika plik remote jest wgrany prawidłowo
(01-05-2019, 08:35 PM)adrt8v napisał(a): Doszedłem już jak używać nagrywania w iptv recorder. Czy jeśli zaplanuje nagrania na konkretną porę to czy wtyczka iptv musi być aktywna czy można oglądać inne dowolne, byle box był włączony?

Jednak dalej ta wtyczka sobie nie radzi. Nagrywanie zaplanowane, godzina ustawiona. Pojawia się nazwa kanału w folderze nagrań ale nagrania pliku wideo brak
# Kodi rządzi #
(01-05-2019, 08:39 PM)freedom1987 napisał(a): własnie mam  corelelec -pomyła w poscie powyżej , Czy wg załacznika plik remote jest wgrany prawidłowo

Trochę zaczynasz mieszać DTB a REMOTE to co innego, a zdjęcie boxa w niczym nie pomaga Tongue
Wgraj gxl_p212_1g i zmień jego nazwę na dtb.img (stary plik dtb.img usuń).
Jeżeli plik remote.conf sam wyciągnąłeś z androida a nie ściągnąłeś pierwszego lepszego z internetu to musi działać.
Druga sprawa to czy aby na pewno w dobre miejsce wrzuciłeś remote.conf?
Bo:
Cytat:Ale pilot i tak nie działa tak jak powinien , da się włączyć odtwarzacz oraz strzałką w lewo da się chodzić w dół .
To oznacza, że system startuje z domyślną konfiguracją meson-ir.
Innymi słowy - nie wykrył pliku remote.conf lub jest z nim coś nie tak.
Dziś próbuje zrobić wszystko jeszcze raz od nowa . Tv box zrobiony hard reset - karta pamięci sformatowna 8gb kl10.
Pobrany i nagrany obraz  CoreELEC-Amlogic.arm-9.0.1-Generic.img .Zapis udany.
Dobrany device trees  gxl_p212_1g.dtb  Amlogic S905X Quad core Cortex A53 ,Mali450MP,1gb ram 8gb rom.
Skopiowane i zmieniona nazwa na dtb.img 
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
CoreELEC uruchamia się prawidłowo.Po ponownym wgraniu pliku remote z androida. Pilot działa oprócz myszki . Tongue
błedem było to ze kopiowało zawartość ale w własciwościach było 0 kb . A plik ma 2.7 kb
REKLAMA:



@freedom1987 no i brawo Smile
Tylko na zdjęciu które wrzuciłeś widać plik dtb.img oraz dtb.img.img ten drugi usuń Tongue
Najlepiej będzie jak włączysz sobie w windowsie pokazywanie rozszerzeń plików aby zapobiec dublowaniu rozszerzeń.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Hej.
Wspominałem dwie strony temu, że wrócę jak ogarnę coreELEC na moim sprzęcie, no i jestem.
Aby nie cytować starych wątków: 
  • mam Nexbox A95X-b7N 2G/16G. Z WiFi: dhd, IEEE 802.11 b/g/n; Broadcom 4329/30; AP Mode
  • użyłem dtb gxl_p212_2g, karta SD class10
  • musiałem dodać pilota, bo standardowo nie działał (metoda meson-ir z pobranego z linka zipa). Po dodaniu chodzi, ale jakoś takie sprawia wrażenie opóźnionego, więc sprawdzę jeszcze amremote, może będzie lepiej.
Mam dwa kolejne tematy:
  • Tak jak @DenDy podpowiadał, że tak może być - mam problem z Wifi.
    Pudełko ładnie listuje wszystkie dostępne sieci wifi, ale nie przyjmuje hasła - rozumiem, że tak objawiają się te problemy z obsługą chipsetów broadcoma? Rozumiem, że jak tak to zostaje albo przeproszenie się z kablem, albo kupno jakiejś karty sieciowej na usb (np. jakiś EDUP WiFi Receiver)?
  • Czy da się w łatwy sposób przenieść całą konfigurację kodiego z wersji androidowej na coreELEC? Chodzi o ustawienia kodiego (wtyczki i ich ustawienia, interfejs (menu, tła), jakieś tam dodane konta typu trakt)? Jeśli chodzi o sprzęt to dalej mówimy o tym samym pudełku.
Mam podobną konfigurację co kolega wyżej, wszystko co potrzebuje działa w Kodi Smile.

Istnieje jakaś przeglądarka stron internetowych na ten system?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości