Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(12-11-2019, 10:09 PM)Thomson_T napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
REKLAMA:



Wyskakuje requiere root. Czyli root, coś polecacie? King root?
Tylko dlaczego nie odpala CE?
Czy jest jakiś polski poradnik na instalację na wewnętrznej pamięci na s905x2?
(12-11-2019, 10:23 PM)Thomson_T napisał(a): Wyskakuje requiere root. Czyli root, coś polecacie? King root?

Masz Android 9.0 ATV?
CoreElec instalowałeś obok Androida?
Android 9, Instalacja na pendrive.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
(12-11-2019, 10:36 PM)Thomson_T napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&pid=16347#pid16347
Nie wiem o co chodzi, czytałem to parę razy czy nie popełniłem żadnego błędu. Próbowałem nawet drugi raz nagrać obraz i dalej to samo, nie odpala się.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
REKLAMA:



(12-11-2019, 10:44 PM)Thomson_T napisał(a): Nie wiem o co chodzi, czytałem to parę razy czy nie popełniłem żadnego błędu.

To ma zainstalować CoreElec do pamięci wewnętrznej obok Androida.
Opisz jak to robisz punkt po punkcie.
Tylko @mjw i @Tomek  mogą Ci pomóc.

Ja to rozumiem tak:
Musisz najpierw uruchomić CoreElec z SD/USB.
Pobierasz i kopiujesz skrypt instalacyjny i zmodyfikowany obraz jądra do udziału Backup w CoreElec.
Aby zainstalować teraz CoreElec obok Androida logujesz się przez SSH i wpisujesz 3 komendy:
cd backup
chmod +x install_ng_ext4.sh
./install_ng_ext4.sh

Każdą komendę zatwierdzasz klawiszem Enter.
(12-11-2019, 10:36 PM)Thomson_T napisał(a): Android 9, Instalacja na pendrive.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Spróbuj nagrać właściwy obraz CoreELEC na kartę pamięci.
# Kodi rządzi #
Czyli przykładowo kopiuje skrypt na pendrive do folderu backup?
Jak później wybrać który system ma się uruchamiać?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Zostałem wywołany do tablicy więc jestem.
1. metoda którą podał @jerzyk17 działa - uruchamiasz Coreelec, ja dla pewności zrestartowałem go jeszcze. Następnie kopiujesz pobrane pliki do katalogu backup, potem ssh i odpalasz komendy po kolei. Nie usuwasz tych plików z katalogu backup tylko je tam zostawiasz.
2. problemem może tu być samo wywołanie odczytu systemu z karty. Ja osobiście korzystałem z terminala w androidzie i komendy "su -c reboot recovery" a w niektórych boxach za pomocą wykałaczki. Ta druga metoda wymaga wyczucia, ta pierwsza działa. Spróbuj z nią czy uda ci się odpalić system z karty.
3. co do wyboru systemu - nie pomogę - nie potrzebuję androida na boxie, więc nigdy go nie odpalam.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości