Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Ściągnij apk reboot to libreelec ze sklepu żeby ponownie uruchomić CoreELEC.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



(13-11-2019, 06:24 AM)Tomek napisał(a): 3. co do wyboru systemu - nie pomogę - nie potrzebuję androida na boxie, więc nigdy go nie odpalam.

Pytam właśnie o to jak ustawić później żeby odpalał się właśnie CE a nie android.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Jeśli masz kartę włożoną to będzie się odpalał CE. Wyciągasz kartę, odpali Android, potem apka reboot to libreelec.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
(12-11-2019, 02:33 PM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dzięki wielkie, próbowałem uruchomić to na swoim routerze i armbianie ale chyba jakieś lipne wersję się instalowały. Pod Coreelec poszło. 2 pytania:

1. Jak wygląda sprawa z teleele? Trzeba będzie odświeżać czy lepiej wstawić swoją listę m3u?
2. Jaki klient na androida polecisz?
Nie sprawdzałem jak się ma teleelevidenie ale raczej przy ich tokenach trzeba będzie pobrać listę i to najlepiej jedną z tych: MPEG-TS (M2TS).

Ja korzystam z wtyczki do Kodi bo większość apek zawalona reklamami lub płatne jak na ATV.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
No u lipa, niby zainstalowalem tą aplikację reboot to libreelec ale i tak nic się nie dzieje jak ją uruchamiam. Da się jakoś przywrócić boxa do ustawień fabrycznych?

Dodatkowo ściągnąłem terminal emulator i jak wpisuje komendę su-c to wyskakuje not found

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
REKLAMA:



Uruchamiasz z karty pamieci czy pendrive? Poprawny plik dtb wygrany?
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Uruchamiam z karty. dtb dobry,
Czy w terminalu muszę wywołać jakąś komendę czy poprostu jak się odpala to wpisuje reboot update?

Wyskakuje reboot:permission denied
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
Wystarczy reboot update. Moze cos z karta? Spróbuj z pena. Jak sie nie uda to sprawdze u siebie bo mam jeszcze tego boxa.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
dtb wybieram g12a_s905x2_4g.dtb
Z pendrive to samo, w emulator że permisson denied.
Przy próbie z update app box się restartuje ale jakby wogóle nie rusza coreelec bo wyskakuje androidowy ludzik z napisem błąd.

Teraz robiłem obraz rufusem.
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

No masakra jakaś a tak się cieszyłem z tego coreelec. Najdziwniejsze jest to że na samym początku przy dual boot ruszył a później nagle wywaliło.
Spróbuję teraz na dwa pendrivy

Nic, restartuje się i to wszystko, widzę po diodzie, że pendrive czyta ale nic nie rusza i uruchamia się android.

Zrobiłem nawet reset androida ale to nic nie dało.

No normalnie śmieszne, kupiłem tego boxa tylko i wyłącznie z myślą o kodi i CE a ty takie kwiatki.

Może spróbować jeszcze raz z przyciskiem reset z pkt 1?

W innym terminal emulatorze po wpisaniu komendy reboot update wyskakuje, że nie znajduje takiej komendy.
Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości