Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Używam na s912 i bez problemu, jedynie kanały przełączają się czasem wolnej np 2 sekundy to trwa. Archiwum też działa bez problemowo.

Ale lepiej popatrz na coś z 905x2 lub s905x3 będzie bardziej przyszłościowo Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Leciwy 905x here. Wszystko działa elegancko nie ma problemów z klatkowaniem i dźwiękiem. Jedyny mankament to długie przełączanie kanałów w porównaniu do innych dostawców. No i opóźnienie względem tv sat ale to bolączka wszystkich dostawców.
Dziękuję Panowie.

Czytając cały poradnik od kolegi DenDy dochodzę do wniosku, by wykonać niektóre konfiguracje (np. zainstalować CE na eMMC należy mieć procesora S905X2 lub S922X). Czyli wszystko w takim razie ma swoje znaczenie w doborze sprzętu.

Zastanawiam się nad trzema urządzeniami tak naprawdę.
Dwa to MeCool:
1. MECOOL KIII PRO
2. MECOOL KII PRO

Zwłaszcza obsługa DVB-S oraz DVB-T przemawia tu na korzyść tych sprzętów. Tylko KII PRO posiada Amlogic S905D i zastanawiam się czy z tym CPU nie będzie żadnych problemów... KIII PRO posiada wspomniany przez mjw Amlogic S912 oraz port ETH 1GBit. Ale kosztuje też odpowiednio więcej...

3. Magicsee N5 Plus
Czytałem dobre opinie. Sprzęt oparty o Amlogic S905X3. Czytam, że CE działa dobrze tylko zastanawiam się, który obraz ma zostać wgrany pod takie urządzenie skoro oficjalna www CE zakłada tylko taki wariant?


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dodatkowo pojawia się pytanie jak wsparcie dla pilota, etc...

Chyba, że macie inne swoje typy?

Z góry dzięki za wszelką dodatkową pomoc.
Pozdrawiam!
(28-01-2020, 12:14 PM)mi1986 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

S905X3 nie jest jeszcze wspierany w oficjalnych buildach dlatego nie ma tego na stronie.
Ale możesz użyć nightly builds (obrazy testowe) i będzie śmigać (musisz się liczyć jeszcze z ewentualnymi błędami, jak to w obrazach testowych bywa Tongue). By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Ciebie interesowałby obraz: CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_XXXXXXX-Generic.img.gz
Magicsee N5 MAX to to samo co N5 PLUS tylko bez miejsca na dysk twardy, oba boxy działają bezproblemowo na CE wraz z wifi i bt.
Teraz w promocji za 39 dolarów: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(28-01-2020, 12:50 PM)mjw napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

No i zachęciłeś  Cool

Doczytałem tylko na forum, że jeden z użytkowników miał jakieś dziwne problemy z dźwiękiem. U Ciebie też zdarzały się takie rzeczy?
Rozumiem, że na tym BOXie CE tylko z zewnętrznej pamięci (pendrive) ? Czy miałeś okazję uruchamiać TeleEleVidene na nim ?

Pozdrawiam.
REKLAMA:



Na CoreELEC żadnych problemów, mam teleelevidenie postawione razem z tvheadend i wszystko działa jak należy. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(28-01-2020, 01:26 PM)mjw napisał(a): Na CoreELEC żadnych problemów, mam teleelevidenie postawione razem z tvheadend i wszystko działa jak należy. Smile

Dziękuję.
To bardzo cenna wskazówka.
Rozumiem, że z pilotem też nie ma problemów pod CE?

Jeśli zaś chodzi o samego Andruta - jest to używalne w jakikolwiek sposób (Netflix/HBO GO) ?

Pozdrawiam.
(28-01-2020, 01:26 PM)mjw napisał(a): Na CoreELEC żadnych problemów, mam teleelevidenie postawione razem z tvheadend i wszystko działa jak należy. Smile

Czy tvheadend połączony z teleelevidenie obsługuje timeshift i archiwum?
@mi1986 Netflix na andku w 480p a hbo przez wtyczkę w 1080p. Pilot działa po wgraniu odpowiedniego pliku remote.conf
@szymonstrum tvheadend używam do nagrywania. Timeshift działa ale archiwum nie, do archiwum używam wtyczki.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości