Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Spróbuj się połączyć z WiFi w Ustawienia > CoreELEC > Networks chyba, że trafiła ci się sztuka z jakimś dziwnym chipsetem który nie jest obsługiwany Tongue
REKLAMA:



(29-12-2018, 12:23 PM)DenDy napisał(a): Spróbuj się połączyć z WiFi w Ustawienia > CoreELEC > Networks chyba, że trafiła ci się sztuka z jakimś dziwnym chipsetem który nie jest obsługiwany Tongue

Mam wersje 912, ale dziwne bo nie startuje z pena wersja 912 a wersja 905 tak ino nie ma wifi.

Edit.
Nawet w tych ustawieniach nic nie idzie zrobić Big Grin
Miałem na myśli chipset WIFI a nie CPU Tongue
Swoją drogą przecież m8s pro+ ma S905X a nie S912. Chyba, że ty masz m8s pro L?
Może wgrałeś zły plik dtb?
(29-12-2018, 12:42 PM)DenDy napisał(a): Miałem na myśli chipset WIFI a nie CPU Tongue
Swoją drogą przecież m8s pro+ ma S905X a nie S912. Chyba, że ty masz m8s pro L?
Może wgrałeś zły plik dtb?

M8S PRO+ 2gb S912 tak piszę na naklejce od spodu boxa.
Hmm dziwne, z ciekawości zawołamy specjalistę od mecooli @mjw on będzie wiedział czy faktycznie M8S Pro+ wychodziły z S912.

@kowi a weź odpal androida i zainstaluj tę aplikację: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Zobacz co wyświetli przy "WiFi"
(29-12-2018, 01:00 PM)DenDy napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Zobacz co wyświetli przy "WiFi"

Na androidzie WIFI normalnie działa, bo chodzi YT, spotify itd.
REKLAMA:



Ja wiem, że działa ale dzięki tej aplikacji dowiemy się jaki chipset jest w tym boxie.
Wtedy będziemy wiedzieli czy jest obsługiwany przez CE czy nie.
(29-12-2018, 01:04 PM)DenDy napisał(a): Ja wiem, że działa ale dzięki tej aplikacji dowiemy się jaki chipset jest w tym boxie.
Wtedy będziemy wiedzieli czy jest obsługiwany przez CE czy nie.

WiFi
9082xs
No i wszystko jasne 9082xs to chiński chipset do którego chłopaki z CE nie posiadają plików źródłowych.
Oznacza to, że wifi w coreelec nie będzie działać.
Jedyne rozwiązanie to kupienie jakiegoś dongla pod USB na chipsecie najlepiej realteka za 10-20zł lub podpięcie kabla.
(29-12-2018, 01:12 PM)DenDy napisał(a): No i wszystko jasne 9082xs to chiński chipset do którego chłopaki z CE nie posiadają plików źródłowych.
Oznacza to, że wifi w coreelec nie będzie działać.
Jedyne rozwiązanie to kupienie jakiegoś dongla pod USB na chipsecie najlepiej realteka za 10-20zł lub podpięcie kabla.

Co to te dongle ? Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości