Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(30-12-2018, 09:15 AM)adam_broda napisał(a): Popieram wszystko co napisał DenDy.
Sam posiadam 2 boxy: MXQ Pro 4 i Tanix TX3 Max.
MXQ Pro 4 ma CoreELEC wgrany do pamięci wewętrznej a Tanix TX3 Max działa z karty (klasa 10) - różnica w prędkości działania w porównaniu z Androidem jest bardzo duża.
Sprawdzałem również na Tanixie dual system (android + LibreELEC) i tutaj także LibreELEC przegrywa z CoreELEC.
Oba boxy mają bardzo podobne piloty (elektrycznie), różniące się tylko kodami klawiszy głośności i "myszki". Po dodaniu do pliku kodów, oba piloty działają bezbłędnie na dwóch boxach.

Powiem tak,  jak przy starszych wersjach LE instaliję i ma działać a nie żebym kombinował 10 godzin żeby coś odpalić zwłaszcza pilota.
To jak takie cwaniaki to podeślijcie SWÓJ działający remote.conf i rc_maps do MQX pro 4K sprawdzę co z tego bedzie.

I nikt mi na pytanie nie odpowiedział, udało się komus ustawić większą rozdzielczość niż 1920x1080 w kodi ???
REKLAMA:



witam wgralem na karte pamieci na mecool pro plus i mam problem po 1 nie mam polaczenia internetowego wifi i nie wiem jak polaczyc terqaz wczesniej laczylem w android tv a po drugie pilot nie dziala do mecoola i skad mam wziasc ip boxa
@JonnyCage  No pliku remote.conf Ci nie dam bo CE tego nie używa.
Ale proszę bardzo konfiguracja pilota do MXQ Pro 4K wersja z S905X, 1 GB RAM - pilot niebieski.
Użyte dtb: gxl_p212_1g.dtb

[Obrazek: OeRZ7Nr.png]

--> KONFIGURACJA Z FUNKCJĄ "LONGPRESS"
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
  • Skopiuj plik “MXQPRO4K” do /storage/.config/rc_keymaps/ oraz “rc_maps.cfg” do /storage/.config/
  • Skopiuj “keymaps.xml” do /storage/.kodi/userdata/keymaps/
  • Skopiuj “Lircmap.xml” do /storage/.kodi/userdata/
  • Skopiuj pusty “98-eventlircd.rules” do “/storage/.config/udev.rules.d/”
  • Zrestartuj urządzenie

--> KONFIGURACJA NORMALNA
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
  • Skopiuj plik “MXQPRO4K” do /storage/.config/rc_keymaps/ oraz “rc_maps.cfg” do /storage/.config/
  • Zrestartuj urządzenie


Ja używam konfiguracje z longpressem na co dzień i wszystko śmiga.

_________________________________________________________________

@Lampardzino odpal androida i zainstaluj tę aplikację: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&hl=pl
Zobacz jaką nazwę chipsetu pokaże przy WiFI.
Możesz wejść w Ustawienia > CoreELEC > Networks i spróbować się tam połączyć z WIFI.
Aktualny stan połączenia oraz IP zobaczysz w Ustawienia > CoreELEC > Connections (jeżeli nic tu nie ma to znaczy, że nie jest połączony z internetem).

Co do pilota to w wersji CE 8.95.6 zostały usunięte domyślne konfiguracje pilotów dla tych urządzeń.
Możesz konfigurację przywrócić. Połącz się z box'em przez SSH i wpisz w terminalu:
echo "meson-ir * mecool" > /storage/.config/rc_maps.cfg
@DenDy wgralem na karte pamieci i udpalilo sie kodi po ang w system inforrmation jak dam internet pisze brak polaczenia , chce sie polaczyc przez wifi , pilot rowniez niebieski nie dziala ale nic nie moge zrobic bo nie mam internetu jakpolaczyc sie przez wifi teraz ? , i da sie zmienic jezyk na Polski?

@DenDy przy wifi w spec device pisze mi: dwc3 , a tutaj nie trzeba hasla do wifi gdzies wpisac ?
@Lampardzino Jeśli nie możesz nawigować po menu to podłącz jakąś myszkę pod USB.
Co do języka to nie jestem pewien czy defaultowo polski jest zainstalowany.
Ale jak już połączysz się z internetem to Settings > Addons > Install from repository > Kodi Add-on repository > Look and Feel > Languages > Polish

Jeśli chodzi o ten chipset wifi to obawiam się, że również może nie być wspierany.
Właściwie nie wiem co to jest ten dwc3 Tongue
Pozostanie ci połączyć kablem lub kupić tanią kartę wifi pod USB koszt 10-25zł.
I tak jak wspomniałem we wcześniejszym poście, konfiguracje internetu znajdziesz w Ustawienia > CoreELEC > Networks.
niestety tam nie mam mozliwosci wpisac hasla do wifi nawet nic nie wyszukuje pewnie tez ten chipset nie jest wspierany ;/ a gniazdo internetowe poki co mam uszkodzone wiec odpuszczę sobie zabawę z tym póki co ;/ w langueages mam tylko angielski pewnie dlatego ze nie mam internetu
REKLAMA:



@Lampardzino trochę pogmatwałem więc sprecyzuję. Po wejściu w Ustawienia > CoreELEC > Networks na niebiesko powinien być napis "Wireless networks" pod nim opcja Active yes/no. Jeśli tego nie ma to znaczy, że wifi nie jest obsługiwane.
A sieci wifi wyszukuje się i łączy z nimi w Ustawienia > CoreELEC > Connections Tongue
Do instalacji dodatkowych języków jest wymagane połączenie z internetem.
(30-12-2018, 12:12 PM)DenDy napisał(a): @Lampardzino trochę pogmatwałem więc sprecyzuję. Po wejściu w Ustawienia > CoreELEC > Networks na niebiesko powinien być napis "Wireless networks" pod nim opcja Active yes/no. Jeśli tego nie ma to znaczy, że wifi nie jest obsługiwane.
A sieci wifi wyszukuje się i łączy z nimi w Ustawienia > CoreELEC > Connections Tongue
Do instalacji dodatkowych języków jest wymagane połączenie z internetem.

pozniej sprawdze bo wylaczylem ale mialem opcje yes / no taka wajcha w lewo lub prawo lecz jak przchdzilem do connections to nic tam nie widzialem o sieciach wifii zeby cos szukało

a gdy daje ustawienia - core- connections mam calkowicie puste okno a w network wired networks mam actice
@DenDy nadal mi nie odpowiedziałeś co do ustawienia rozdzielczości?? Albo ktokolwiek kto ma TV 4K
@JonnyCage mecool bez bez problemu leci na CoreELEC w 4K.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości