Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mi Box S
#41
Wiec panowie reasumujac na Mi Box będe miał NF z certyfikatem jak kolega napisal i sadzi ze jeszcze wpieranym przez pare lat.
Plus osiagne tam jakos do 4k.

Jedymy minus to brak LAN.
Odpowiedz
REKLAMA:



#42
(15-08-2020, 04:56 PM)ghost12 napisał(a): A dlaczego tak uważasz? Netflix ma bardzo długie wsparcie dla wspieranych urządzeń. Jakbym miał obstawiał to strzelam że Mi Box spokojnie będzie wsperany jeszcze 3-5 lat. Niestety rozwiązania stosowane w CoreElec opierają się w mniejszym lub większym stopniu na obejściu oryginalnych zabezpieczeń. I nawet zakładając że chętnych do kontynuowania projektu CoreElec nie zabraknie, nigdzie nie ma gwarancji że bypass w postaci ImputStream Adaptive nie przestanie działać np. za miesiąc.
Kodi nie obchodzi żadnych zabezpieczeń... gdyby tak było to cały projekt kodiego dawno by prawnicy Netflixa/googla roznieśli Smile

Działać raczej będzie dopóki będzie można uruchamiać Netflixa w przeglądarce da się też w kodim - problemem jest jakość bo nie ma pewności czy obecnie działające HD będzie działać w przyszłości.
Netflix ma kompletnie wywalone na Linuxa - napisali sobie na stronie że "nie wspierają " i tyle Tongue
Odpowiedz
#43
Wybór sprzętu kręcić wokół Netflixa to trochę porypane. Płaszczyć się przed kolosem, który pobiera pieniądze i i utrudnia życie. Tongue
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#44
Co najlepsze. Mieć fajnego boxa. Wybierać ten, który ma słabszy sprzęt tylko ze względu na Netflix. Problem z siecią omawialiśmy. Wifi działa różnie i zależy to od wielu czynników. LAN zawsze działa super.

A co do legalności wtyczki Netflix. Nie stosuje żadnych nielegalnych hacków (które są) żeby uzyskać lepsze wersję. Działa jak odtwarzania w przeglądarce. Co do certyfikacji... Już nie raz coś nie działało, co się rypało. Xiaomi nie będzie wspierać tego boxa w nieskończoność. Netflix (USA) też nie mają interesu u chińczyka. Na razie jest. Jak długo - nie wiadomo. Gdyby to był box od NVIDIA, od Amazona... to moglibyśmy mówić o długim wsparciu. Także mnie nie poniosło... Korzystam tylko z doświadczenia które nabyłem tu o gdzie indziej...

Btw. Nie zdziw się że na Netflix na mibox nie będziesz miał tego w HD co się spodziewasz. Nie wszystkie filmy są w HD (względy licencji), starsze produkcję netflixa są cofane do wersji sd po pewnym czasie (np. Supergirl). Także wybór boxa, średniej jakości tylko że względu na Netflix... Słaby pomysł. Na twoim miejscu odpaliłbym coreelec i miał super sprzęt o lepszej wydajności z netflixem w 720p (gdzie czasem jakość spadnie do 520 bo Netflix zmieni wywołanie, ale autor szybko poprawia). Ze świetnie działająca biblioteką - moje dzieciaki nie wiedzą w sumie czy oglądają serial z HBO, z Netflixa czy z fanfilm czy z plex. Po prostu klikaja na okładkę i odpala kolejny odcinek. Wygody kodi nie zastąpi żadna apka.
A w razie czego i tak wszystko jest w sieci w full HD....
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#45
Tak żeby uściślić, nie jestem jakimś super fanem Mi Boxa (mam go i działa bez problemu ale jest u córki). Na co dzień używam Shielda i Kaona. Za to faktycznie jestem fanem Android TV + Kodi, z ciekawością czekam na specyfikację i recenzję nowego boxa od Play Now na 905x2. Mam starego boxa z CoreElec ale leży w szufladzie na chwilę obecną, po prostu apki androidowe są dużo mniej problemowe, a niektórych rzeczy nie udało mi się pod kodi uruchomić.
Co do koncepcji opisanej przez Tomka - klikasz i oglądasz nawet nie wiedząc z jakiego serwisu - nie akceptuje tego rozwiązania, gdzie mogę tam wyłączam taką możliwość. O ile taki agregator treści może się jeszcze sprawdzić w konkretnej usłudze (np. HBO wbudowane w IPLę, Playera czy Play Now), to na dłuższą metę z takimi rozwiązaniami są tylko kłopoty. Niestety nowy android chyba będzie szedł w tą stronę.
@mjw każdy jest inny - jeden potrzebuje boxa tylko pod tv inny tylko pod netflixa, większość pod bardziej uniwersalne zastosowania, niech każdy sam osądzi, co warto a co nie.

Edit: A propos

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#46
Cześć jest jakaś metoda żeby sobie allegro poogladać na mi box? Może apka allegro jakaś jest?
Odpowiedz
REKLAMA:



#47
Zainstaluj apk tylko raczej pilotem tego nie obsłużysz, potrzebna będzie myszka/touchpad.
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#48
ta aplikacja wymaga jakiegoś launchera? Dziękuje, tak sobie myślę może przez puffin tv wchodzić..
Odpowiedz
#49
to uruchamiania aplikacji spoza sklepu google możesz użyć aplikacji siedload launcher: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
#50
(15-08-2020, 10:12 PM)libus napisał(a): Wiec panowie reasumujac na Mi Box będe miał NF z certyfikatem jak kolega napisal i sadzi ze jeszcze wpieranym przez pare lat.
Plus osiagne tam jakos do 4k.

Jedymy minus to brak LAN.
Dokupujesz hub np. Unitek i masz LAN oraz 3 x port USB.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości