Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
Prędkości mierz w sieci lokalnej, bo tak to nie wiadomo czy wina leży po stronie urządzenia, LAN czy połączenia z internetem.
Odpowiedz
REKLAMA:



(25-10-2022, 07:34 PM)dabroviec napisał(a): Prędkości mierz w sieci lokalnej, bo tak to nie wiadomo czy wina leży po stronie urządzenia, LAN czy połączenia z internetem.
Kurcze, a jak to zrobić? Przekopując się przez internet to najczęściej wspominają o iPerf ale na tym ubogim sklepie google w boxie nie ma nic takiego.

Edit. Ok, ogarnąłem iperfa.

Wpialem w router pc po ethernecie i z serwerem na boxie pokazuje wynik sender 94.8 Mbits/sec i receiver to samo.
Z serwerem na PC jest sender 0 i receiver 94.6 Mbits/sec.
Co dalej?
Odpowiedz
Czyli po stronie urządzenia i Twojej sieci lokalnej nie ma problemu z uzyskaniem maksymalnej przepustowości portu (100 Mb/s).
Jeśli korzystasz z internetu mobilnego to może akurat był spadek prędkości. Zrób speed test na BOXie a zaraz po tym na smartfonie/PC i porównaj prędkości. Mam na myśli taki przeglądarkowy speed test.
Odpowiedz
(27-10-2022, 05:39 AM)dabroviec napisał(a): Czyli po stronie urządzenia i Twojej sieci lokalnej nie ma problemu z uzyskaniem maksymalnej przepustowości portu (100 Mb/s).
Jeśli korzystasz z internetu mobilnego to może akurat był spadek prędkości. Zrób speed test na BOXie a zaraz po tym na smartfonie/PC i porównaj prędkości. Mam na myśli taki przeglądarkowy speed test.
Na boxie przez ethernet prędkość 20, na telefonie Wifi 2,4 GHz prędkość 55, na Wifi 5GHz 60-70. Serwer w każdym teście ustawiony na tą samą lokalizację.
Odpowiedz
@WiecejLaserów nie mam więcej pomysłów. Możesz jedynie sprawdzić czy PC podłączony przez ethernet też ma < 30 Mb/s.

Podziękowali: WiecejLaserów
Odpowiedz
Po co ci w ogule te testy prędkości łącza? Box korzysta z usług które praktycznie wykorzystują tylko maksymalnie 20-30 Mbps  by działać bardzo dobrze.
Czy coś działa niewłaście że tak testujesz?
Box ma spełniać warunki dla klienta końcowego i pod to jest robiony system. Dla serwera multimediów też w sumie spełnia doskonale, nawet transfery ma praktycznie maksymalnie do osiągnięcia ale to tylko na Coreelec było.

Też sprawdziłem kilka speed testów i wyniki różne bo od max 30-40 do 100 Mbps.
Po sieci lokalnej też mam duże rozbieżności ale tu zwykle transfery zależą tylko od serwera, najlepsze wyszly mi z tunera sat, serwera NAS trochę gorsze.
Odpowiedz
REKLAMA:



Głównie chodzi mi o GeForce Now, grając po Wifi 5 GHz prędkości są ok, ale ping skacze jak kozice po górach i są ścinki praktycznie uniemożliwiające normalne granie, po ethernecie jest dużo stabilniej ale znów prędkości za słabe.
Tak z ciekawości, bo mówisz o tym że box korzysta z usług gdzie te 20-30 są w zupełności wystarczające, a co ze streamingiem 4K np. HBO albo Prime, ewentualnie YouTube? Przy tych predkosciach nie ma buforowania? Tv mam FHD więc nie wiem jak to by wyglądało na tv 4K.
Odpowiedz
4K streamingu to max 30 Mb/s a przeciętnie poniżej 20 Mb/s.
FHD to wszystko poniżej 10 Mb/s nawet.
4k 60Hz to średnio 22 Mb/s dla programów sportowych np z C+ i działa płynnie w streamingu nawet na WiFi.

Niestety box nie został stworzony do zastosowania go do gier, tu buforowanie jest największym problemem i dlatego zrywa a czasami nie da się grać w rzeczywistym.
Do płynnego grania wymagane też jest raczej łącze stałe i box bardziej do tego dostosowany.

Niejeden ma problemy z graniem na Nvidii Shield a Ty wymagasz płynności od boxa o wiele słabszego.

Podziękowali: WiecejLaserów
Odpowiedz
Pc ma sieciówkę 100 i po ethernecie też jest około 30 max. Router brandowany przez T-Mobile więc pewnie namieszane w firmware i dlatego więcej nie podaje, nie wiem, tak myślę.

W każdym bądź razie dziękuję wszystkim za chęć pomocy, wskazówki oraz garść informacji.

P.s Myślę, że gdyby nie te >30 po kablu, to dałby sobie radę z GeForce. Mówi się trudno, żyje się dalej. Jeszcze raz dzięki wszystkim.
Odpowiedz
Poczytaj od pierwszego postu, tam jest trochę o prędkościach boxa i testach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości