Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arctic: Zephyr 2 - Resurrection
@heppen_ utrzymał oraz rozwinął skórkę AZ2, tworząc mod pod postacią AZ2:R  Obecnie @DenDy ma bardzo znaczący i pozytywny wpływ na utrzymania skórki AZ2:R przy życiu, udostępniając na Githubie wersje na Nexusa i Omegę.

Dziękuję @heppen_ i @DenDy za pracę nad nią oraz wszystkim, którzy wnieśli wkład w rozwój tej świetnej skórki.

Bardzo dobrze gdyby skórka AZ2:R ponownie znalazła się w repozytorium, aby dostęp do instalacji skórki był łatwy dla wszystkich zainteresowanych użytkowników.
Oczywiście, zaznaczam, że  dostęp na Githubie też umożliwia instalację skórki AZ2:R i super, że skórka dzięki temu żyje i ma się znakomicie.   Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



@leszekgd napisał (...) Podczas oglądania filmu jeśli naciśniesz kontrolkę "info" otwierają się informacje o filmie, aktorach.... Bardzo fajna funkcja. (...).

Jest to funkcja rozszerzenie informacji związanych z filmem. Zgadzam się, że jest to super funkcja, ale to nie jedna funkcje związana z informacjami, którą zawiera skórka AZ2:R. Co prawda funkcja mniej istotna, jednak mi się podoba. Chodzi o funkcję "Player Proces Info" są to rozszerzone szczegółowe informacje o danych technicznych audio - wideo, kodeki itd. Funkcja to nie jest schowana w głębi Menu tj. nie trzeba się do tych informacji technicznych "przebijać" poprzez ustawienia w Menu, ale może być szybko aktywowana pierwszą ikonką od prawej strony w OSD (ikonka telewizora/monitora). Niby nic ważnego, ale lubię mieć takie info w skórce Kodi.

Co bardzo podoba mi się też w skórce AZ2:R. W związku z tym, że największy udział w jej powstaniu, rozwoju i wszelkich modyfikacjach mają Rodacy, skórka ma dobre spolszczenie, w innych skórkach bywa różnie...

Ogólnie skórka jest zmodowana naprawdę znakomicie, ma wszystkie funkcje, które są przydatne. 
Może jeszcze wymaga pewnego "dopieszczenia", zresztą @DenDy, w jednym z postów napisał, aby "zgłaszać braki, błędy - dzięki temu dopieścimy skórkę", a na tym mu też zależy. Szacun dla niego i @heppen_  oraz wszystkim, którzy mają udział przy dalszym utrzymywaniu skórki AZ2:R przy życiu...

To tyle, więcej nie mam już nic do dodania.
Za tydzień Święta, dla wszystkich życzę, zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt.   Smile
Odpowiedz
@DenDy może w ramach "dopieszczenie" skórki AZ2:R, jedna propozycja niewielkiej zmiany w interfejsie OSD. Jest to zmiana kosmetyczna, ale może być przydatna dla osób, które lubią mieć miej przycisków w postaci kontrolek (ikonek) w OSD skórki.

W OSD AZ2:R dostępna jest taka funkcja:
"Pokaż kontrolki do zmiany tempa odtwarzania na OSD"  Funkcję tę można załączyć w Ustawienia > Skóra > Wideo/Muzyka > OSD WIDEO >  Pokaż kontrolki do zmiany tempa odtwarzania na OSD

Chodzi o wprowadzenie podobnej funkcji (w działaniu identycznej), ale dla wyłączenia/włączenia dla 2 kontrolek przewijania filmu do tyłu/do przodu. Ta funkcja jest mniej funkcjonalna niż bezpośrednie przewijanie na pasku postępu filmu, a "zapycha" OSD, jednak gdyby komuś byłyby potrzebne te kontroli funkcja daje możliwość, aby je załączyć w ustawieniach. Ewentualnie można też całkowicie usunąć te kontrolki przewijania i zastawić przewijanie tylko na pasku postępu filmu jak jest np. w skórce Arctic Fuse.

Proponowana zmiana nie jest niezbędna w OSD skórki AZ2:R  Myślę jednak, że jest przydatna i warto ją wprowadzić do skórki AZ2:R gdyby była taka możliwość...

Dziękuję za rozważenie propozycji wprowadzenia tej opcji w skórce AZ2:R

Pozdrawiam


Edycja.  Jest to tylko propozycja zmiany przez dodanie opcji w ustawieniach, ponieważ obecnie najwygodniejszą metodą przewijania filmu jest przewijanie bezpośrednie na pasku postępu i kontrolki przewijania są rzadko lub nie stosowane i opcja włączenia/wyłączenia kontrolek przewijania filmu byłaby fajną funkcją w AZ2:R  
Zresztą kontrolki przewijania wywodzą się z z epoki DVD. Obecnie przy przesyłaniu strumieniowym przewijanie jak ma miejsce np. w YouTube stosuje się najczęściej tylko na pasku postępu filmu i kontrolek przewijania tam nie ma...
Odpowiedz
@arkady1964 dodałem, wersja testowa: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. | By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

[Obrazek: P5jEqEq.png]

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
@DenDy, dziękuje, jest zrobione dużo więcej i lepiej niż to o co prosiłem, wykonałeś wszystko super.   Smile
Testy z działania dodanych funkcji wykonam po godzinie 15 (jestem jeszcze w robocie) i dam znać jak dodane funkcje działają w praktyce, ale powinno być wszystko  OK...

Pozdrawiam
1
Odpowiedz
Smile 
@DenDy, jeszcze raz dzięki za nowe funkcje w AZ2:R  Przetestowałem, wszystkie zmiany działają bardzo dobrze, skórka po zmianach śmiga naprawdę super na Nexusie (Kodi 20.5 Nexus) i Omedze (Kodi 21 Omega rc2).   Smile
Można ją umieścić jako nową wersję na Githubie.

Pozdrawiam


Edycja.  @DenDy, wielkie dzięki za udostępnienie nowej wersja skórki AZ2:R na Githubie.   Smile

Dla wszystkich zainteresowanych, skórka AZ2:R v1.0.9  (wersja testowa była jeszcze pod starszym numerem wersji tj. v1.0.8) jest dostępna do pobrania jako pliki ZIP (rozmiar pliku 17,1 MB) dla Nexusa i Omegi z Github:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
1
Odpowiedz
REKLAMA:



Hey
Jestem nowym użytkownikiem Kodi. Zaledwie kilka dni temu zacząłem z nim przygodę.
Jestem na etapie dostosowywania aplikacji pod siebie i muszę powiedzieć, że dostępna tu skórka jest naprawdę świetna. Piękna i co najważniejsze, działa stabilnie. Na innych przeze mnie testowanych skórkach często występowały przycięcia podczas nawigacji. 

Można umieszczać tu propozycje (np. ulepszenia, znalezione błędy, jeśli takowe uda mi się znaleźć) ? 

Brawa dla autora i dziękuję za tą świetna skórkę ?
1
Odpowiedz
(04-04-2024, 07:02 PM)SpongeBob napisał(a): Można umieszczać tu propozycje (np. ulepszenia, znalezione błędy, jeśli takowe uda mi się znaleźć) ? 

Oczywiście

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
(05-04-2024, 06:03 AM)DenDy napisał(a):
(04-04-2024, 07:02 PM)SpongeBob napisał(a): Można umieszczać tu propozycje (np. ulepszenia, znalezione błędy, jeśli takowe uda mi się znaleźć) ? 

Oczywiście
Dzięki Wink

Pierwsze co udało mi się znaleźć, to przesuwające się na nazwę kanału logo, przy najechaniu na kanał w przewodniku telewizyjnym.

[Obrazek: UXP5y9ol.jpeg]

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
(05-04-2024, 06:03 AM)DenDy napisał(a):
(04-04-2024, 07:02 PM)SpongeBob napisał(a): Można umieszczać tu propozycje (np. ulepszenia, znalezione błędy, jeśli takowe uda mi się znaleźć) ? 

Oczywiście

A czy można zrobić tak, żeby w menu OSD wideo widoczny był czas do końca. Zawsze lubię widzieć jedną informacje - tzn. ile godzin/minut zostało do końca filmu/serialu.

Przerzuciłem się na tę skórkę i na razie jest super. Podoba mi się stabilność (nie wywala Kodi jak niektóre inne skórki) i szybkość działania. Tak trzymać. Dobra robota.
1
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości