Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arctic: Zephyr 2 - Resurrection
@DenDy, być może podane powyżej rozwiązanie wymaga zbyt wiele pracy, aby je zrealizować.

Jest łatwiejsze tzn. można użyć rozwiązania, które jest w w skórce Arctic Horizon 2  (AH2) tj.
Na pilocie Android TV:
- wcisnąć przycisk "OK"
- następnie wcisnąć przycisk niżej (przycisk pod "OK"),  nastąpi podczas odtwarzania filmu wysunięcie się panelu z ogólnymi (podstawowymi) informacjami
 - panel zamykany jest przyciskiem "cofnij"

Dla obsługi pilotem od Android TV skórki AZ2:R jest to rozwiązanie zadawalające, a kontrolkę (przycisk)  "i+"  (informacje dodatkowe), ewentualnie można wprowadzić (lub nie) do skórki AZ2:R za jakiś czas.

Pozdrawiam


Edycja.  @DenDy, dziękuję Ci za Twoją pracę nad skórką AZ2:R   Smile

Pragnę nadmienić, że moje ostatnie wpisy mają na celu zwiększenie funkcjonalności skórki AZ2:R przy obsłudze sprzętu z Android TV, aby nawigacja pilotem od Android TV była jak najbardziej wygodna.
Odpowiedz
REKLAMA:



Tylko że w AZ2:R jest tak, że ten panel wysuwa się po wciśnięciu strzałki w górę. Warunkiem jest to, że opcja "Przewijaj pasek postępu zamiast wyświetlać panel z informacjami" jest wyłączona.
Natomiast strzałka w dół zamyka OSD i wolę by tak zostało.

Podziękowali: arkady1964
Odpowiedz
@DenDy  OK  Rozumiem, to może rozwiązanie podobne do tego ze skórki Estuary Mod V2 jest to modyfikacja standardowej skórki Estuary, zresztą nie tylko w niej jest stosowanej, ale np. w EstuaryPVR+. 
Jestem zdecydowanie przekonany, że tego typu rozwiązanie jest przyszłościowe i spodobałoby się bardzo wielu osobom korzystającym ze skórki AZ2:R, nie tylko użytkownikom sprzętu z Androidem TV. Z pewnością warto je wprowadzić do skórki AZ2:R, skórka jest dobra, a byłaby jeszcze lepsza...   Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Czy Ty Arkady masz na swoim pilocie 2 przyciski: "i" oraz "i±" ?
Możesz spróbować użyć programu KeyMap Editor i przyporządkować do klawisza odpowiednią funkcje - lista dostępnych tu By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli nie ma, to można podejrzeć jaki kod w pliku skórki wywołuje to co chcesz.
Pamiętaj, że możesz też zaprogramować akcje dla dłuższego przytrzymania przycisku, więc można by ustawić że dłuższe przytrzymanie przycisku "i" otwiera Ci to co chcesz.
Ja w swoim pilocie od TV przyporządkowaniem przyciskom różne funkcje Kodi.
Odpowiedz
@tele Nie mam takich przycisków mój sprzęt to Box-y Android TV (Boxy Canal+ i Xiaomi Mi Box S), ale nie w tym sprawa, mapowania przycisków itp.

"Przesiadłem" się ze skórki Titan MOD na AZ2:R, ponieważ zabrakło mi w niej funkcjonalności np. dostępu do informacji dodatkowych... 
Skórka AZ2:R, prawie mi pasuje, jednak brakuje mi w niej wnioskowanych przeze mnie możliwości łatwiejszej obsługi. Może to i drobiazg, ale dla mnie mający znaczenie. Myślę, że funkcje te spodobają się też innym użytkownikom, poprawiając komfort obsługi skórki AZ2:R, nie są to wielkie zmiany, a poprawiają skórkę.

Pozdrawiam
Odpowiedz
@arkady1964 sprawdź to -> By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jako że używasz opcji z przewijaniem paska to po prostu panel wysunie się po drugim wciśnięciu strzałki w górę. Myślę, że to będzie akceptowalne.
Nie chcę dokładać kolejnych kontrolek, bo tam i tak już jest ciasno na domyślnych ustawieniach. Jeszcze trochę i miejsca braknie Tongue

Podziękowali: arkady1964
1
Odpowiedz
REKLAMA:



Smile 
@DenDy,  dzięki! 

Zaraz będę testował:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.



@DenDy, działa rewelacyjnie!!!  Naprawdę super!!!  Smile

Można funkcje dodać w Githubie oraz repozytorium w wersji 1.0.14

Uwaga dla użytkowników tej funkcji, nie ma większej potrzeby załączać:
Ustawienia > SKÓRA > Wideo / Muzyka > OSD WIDEO > wyświetl dodatkowe informacje na wyświetlaczu z kontrolkami albo podczas pauzy
Oczywiście, że niech ta opcja zastanie w skórce, przecież mogą być osoby zainteresowane używaniem jej.

Pozdrawiam


Edycja. Sprawdziłem dokładnie kilkanaście razy. Wszystko działa OK

@DenDy, jeszcze raz wielkie dzięki!
Odpowiedz
@DenDy napisał "Nie chcę dokładać kolejnych kontrolek, bo tam i tak już jest ciasno na domyślnych ustawieniach."

Moim zdaniem, ale zaznaczam, że jest to sprawa trzeciorzędna. Najlepiej domyślnie niech będzie załączonych jak najmniej kontrolek (niech ich załączenie będzie w opcjach). 
Przykładowo po co domyślne kontrolki przewijania i tak obecnie prawie każdy przewija na pasku postępu filmu, zatem niech ich załączenie będzie w opcjach. Obecnie jest to, ale odwrotnie, są domyślne, jednak można je wyłączyć. Dla mnie nie jest to problem, ale w prosty sposób można to uporządkować (mniej się wyświetla domyślnie kontrolek, wszystkie pozostałe mają opcję do załączenia w ustawieniach).

To tylko luźna uwaga, ta kwestia ma dla mnie minimalne znaczenie, ale można to uporządkować.

Pozdrawiam

Podziękowali: Tomek
Odpowiedz
@arkady1964 uwielbiam twój sposób argumentacji dla nowych rozwiązań. Jest jedyny i niepowtarzalny. I jakkolwiek robię już któreś podejście do tej skórki i jakoś mi nie wychodzi (bo AH2 pod siebie zmodyfikowałem, ale na podstawie swoich wcześniejszych modyfikacji właśnie dla AZ2) - to coraz bliżej jestem przesiadki Smile

Podziękowali: arkady1964
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
1
Odpowiedz
Smile 
No cóż, skórka AZ2:R to coraz lepsza skórka... Niewątpliwie dzięki pracy włożonej przez @DenDy, od kiedy stał się jej opiekunem cały czas rozwija się w dobrym kierunku.  Szacun mu za to.  Smile

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości