Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mam Problem z EPG
#1
Od niedawna uzywam do moich List niemieckiego EPG (tvspielfilm2xmltv grabber) oraz do polskich (epg.ovh, list.plusx.tv)
Problem jest w tym, przy jednoczesnie niemieckim (epg.xml.gz) i ktoryms z polskich, przy tych samych nazwach programow TV dla przykladu:
1. Animal Planet (niemiecka lista m3u, polskie epg)
2. Discovery, itp (niemiecka lista m3u, polskie epg)
przebijaja te polskie.

W momencie kiedy aktywne jest tylko niemieckie to przy polskich stacjach TV o tej samej nazwie jest puste miejsce,
co jest dla mnie oczywiste.

Jesli natomiast aktywuje tylko polskie to (wypelnia) laduje mi ono rowniez do tych samych niemieckich nazw stacji TV
( Animal, Discovery, itp) blednie te polskie.


[Obrazek: j4maInQl.jpg]

Jakis pomysl? Co mozna by zmienic czy poprawic?
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Witaj @coni. Zacznijmy od tego jakiej apki programu używasz do TV? W TiviMate w łatwy sposób przypiszesz odpowiednie epg do danej listy m3u. Pamiętaj by nie ustanawiać domyślnego epg. Nasze epg.ovh dla jednego kanału ma dużo nazw i pewnie apk bzdurnie dokleja sobie pasujące.

<channel id="Discovery Channel">
    <display-name lang="pl">Discovery Channel</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery.pl</display-name>
    <display-name lang="pl">PL: Discovery HD</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel FHD</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel HD</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel PL</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel FHD PL</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel HD PL</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery FHD</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery HD</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery FHD PL</display-name>
    <display-name lang="pl">PL| DISCOVERY</display-name>
    <display-name lang="pl">PL| DISCOVERY CHANNEL</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery Channel HD [PL]</display-name>
    <display-name lang="pl">Discovery sd</display-name>
    <display-name lang="pl">PL: Discovery World</display-name>
    <display-name lang="pl">PL: Discovery FHD</display-name>
    <icon src="http://epg.ovh/logo/Discovery+Channel.png" />
    <url>http://www.epg.ovh</url>
  </channel>


Zacznijmy od apk co to jest?
Odpowiedz
#3
Dzieki za szybka pomoc.

Mam tez Tivimate 4.7.1 Premium, Ott-Navigator ale najczesciej uzywam Televizo w. 1.9.3.1 i na tym playerze to wlasnie testowalem.
Nie wiem jak zachowa sie Tivimate ale napewno podobnie.

Gdzie moglbym to najlepiej dopasowac?

Twoja propozycja z <channel id="Discovery Channel"> powinnaby zadzialac.

Nalezaloby edytotem wejsc w Epg-ovh.xml i np. usunac z niej:
<display-name lang="pl">Discovery</display-name>
a nastepnie wejsc w polska liste M3u i zmienic Discovery na Diskovery HD.
Wtedy bylyby dwa rozne Diskovery w M3U listach. I mysle, ze to powinno by zadzialac.

Ale jak wyglada pozniej aktualizacja epg-ovh?
Musialbym po aktualizacji co jakis czas to powtarzac?

Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedziec: "...Pamiętaj by nie ustanawiać domyślnego epg..."
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#4
Przykro mi, ale Televizo v19.5.55 nie ma takiej możliwości no chyba że wersja premium. Ma tylko "Załaduj epg z listy odtwarzania" i "Użyj dodanych epg dla lepszego dopasowania" A te dane epg to nic innego jak sklejone 2 epg w kupę, które dopisałeś w Przewodniku po programach. Ta apka nie ma nawet ręcznego dopisania epg.

Ps. Możesz spróbować pobrać swoje listy m3u i na początku #EXTM3U tu dodać epg  nie pamiętam dokładnie jak ta linijka wygląda. Zaznaczyć tylko "Załaduj epg z listy odtwarzania" no i podać plik listy. m3u z dopisanym epg. Może zadziała.
#EXTM3U  tvg-epg="http://epg.ovh/pltv.xml" coś takiego mi się kojarzy Wink
Odpowiedz
#5
(11-03-2023, 05:55 PM)sky02 napisał(a): Przykro mi, ale Televizo v19.5.55 nie ma takiej możliwości no chyba że wersja premium. Ma tylko "Załaduj epg z listy odtwarzania" i "Użyj dodanych epg dla lepszego dopasowania" A te dane epg to nic innego jak sklejone 2 epg w kupę, które dopisałeś w Przewodniku po programach. Ta apka nie ma nawet ręcznego dopisania epg
Rozumiem,  w wersji Televizo 1.9.3.21 premium chyba tez obie EPG bedzie sklejac.

A jak wyglada sprawa z OTT-Navigator czy tez Tivimate premium?

Chyba zadzala to wtedy, kiedy player bedzie mial mozliwosc dopasowania odpowiedniego Epg do odpowiedniej listy.
Ale moja Lista M3U ma w sobie niemieckie i polskie programy jednoczesnie wiec zaden player tego nie jest w stanie
odroznic.

Mimo to, interesujace jest dla mnie to, ze w przypadku niemieckiego epg pomimo tych samych nazw stacji TV ( np. Discovery) wypelniona jest tylko ta niemiecka, polska jest "pusta" i tak powinno byc.
Natomiast przy polskiej epg wypelnione sa obie.
Wyglada na to, ze niemieckie epg dziala inaczej. Potrafi rozroznic Discovery polskie od niemieckego.

(11-03-2023, 05:55 PM)sky02 napisał(a): ... Możesz spróbować pobrać swoje listy m3u i na początku #EXTM3U tu dodać epg  nie pamiętam dokładnie jak ta linijka wygląda....

Tak, to moze ewentualnie zadzalac. Ale wtedy musze moja M3u-liste rozdzielic i utworzyc osobno niemiecka i polska.
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#6
Stawiam, że ciągnie po  tvg-id nie po name a, że id ma zawsze wyższy priorytet to przypisuje. W TiviMate jest opcja wyłączenia tego id. Jak masz jedną listę Pl i De razem to zostaje Ci Tylko ręczne przypisanie epg.

Albo poświęć trochę czasu i podziel swoją listę na 2 pl i de i spawdż czy to zadziała.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
(11-03-2023, 06:23 PM)sky02 napisał(a): Stawiam, że ciągnie po  tvg-id nie po name a, że id ma zawsze wyższy priorytet to przypisuje. W TiviMate jest opcja wyłączenia tego id. Jak masz jedną listę Pl i De razem to zostaje Ci Tylko ręczne przypisanie epg.
Dzieki, tak tez myslalem.
A jak wyglada aktualizacja po recznym przepisaniu epg?
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#8
Zawsze twórz sobie kopię po małych zmianach. Jak legal to ustawień Ci nie zmieni. Gorzej jak lewizna, ale po to jest kopia by powrócić do ustawień Wink
Odpowiedz
#9
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz
#10
Hehe teraz widzę w co się bawisz. W Niemieckie rozwiązanie VAVOO, kodi inaczej Wink
Tak masz rację nazwa musi być idealna, wielkość liter ma znaczenie. Testuj!!!
Tylko nie mieszaj w epg, bo nie ma sensu zmienia się codziennie. Chyba że napiszesz skrypt z podmiankami i umieścisz go w harmonogramie.

Moja propozycja na ogarnięcie problemu:

Tutaj  z epg.ovh
#EXTINF:-1 tvg-id="Discovery Channel" tvg-logo="http://epg.ovh/logo/Discovery+Channel.png" group-title="Poland",Discovery Channel PL
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Dla Germany:

#EXTINF:-1 tvg-id="Tu id z De epg pewnie coś z .de na końcu" tvg-logo="http://live.tvspielfilm.de/static/images/channels/large/HDDIS.png" group-title="Germany",Tu nazwa której niema w epg.ohv np: Discovery DE
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Tu epg de jak by Twoje nie ogarniało By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

A tu cała baza: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości