Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fire TV Stick 4K Max
#71
Może ktoś zna sposób jak zablokować automatyczne aktualizacje na Firesticku?

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

(01-06-2022, 09:12 AM)mjw napisał(a): U mnie po tych aktualizacjach Kodi nie chce pobierać napisów, problem z uprawnieniami w zapisie plików w pamięci Fire TV... dzisiaj będę z tym walczył ale co oni kombinują z tym softem to nie wiem.
U mnie pobiera ale nie wyświetla. Radzę sobie aktualizując Kodi. Za każdym razem gdy chcę oglądać film. Po takiej aktualizacji napisy są wyświetlane. Na drugi dzień znowu trzeba zrobić aktualizacje w przeciwnym razie nie wyświetli napisów.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
REKLAMA:



#72
Można wyłączyć korzystając z ADB. Wystarczy użyć google i poszukać opisu jak to zrobić dla swojego modelu sticka. Zwykle wystarczy mieć uaktywnione opcje programisty i z kompa wpisać w terminalu :  adb Shell pm hide com.amazon.device.software.ota

Można tez próbować aplikacją, w Downloaderze pobrać apkę ( w szukaj wpisać  72503 )  ale nie wiem czy działa na aktualnej wersji systemu. 

Jeszcze jedną z prostych opcji jest zmiana domyślnych serwerów DNS i zablokować serwery update Amazona., jak zrobić to wystarczy poszukać.
np. mojego 4k MAX blokuje router na używanych DNS.

Normalnie nie ma takiej opcji dostępnej w ustawieniach.
Odpowiedz
#73
Jakby ktoś "jeszcze" nie zauważył, po ostatniej aktualizacji oprogramowania wróciło wreszcie odtwarzanie materiałów w pełnej rozdzielczości UHD, w aplikacji HBO Max...


[Obrazek: cddb2V7.jpg]
Odpowiedz
#74
Tv mam w kuchni to nie sprawdzę tego uhd . :p
Przy okazji porawiono chyba współpracę że starszymi modelami tv, w końcu bezproblemowo pilotem steruję funkcjami głośności w tv, poprawnie działa wyłączanie i załączanie z usypiania tv.
Poprawnie też uruchamiają się aplikacje z autostartem. Co ciekawe zniknęła mi ikona x-Explorer ale sam program się uruchamia w tle z działającym serwerem ftp.
Odpowiedz
#75
Jeszcze pozostało tylko "naprawić" odtwarzanie materiałów w pełnej rozdzielczości UHD, na kanale Canal+ 4K UHD w aplikacja Canal+ i urządzenie znów będzie się "nadawało do użytku" [Obrazek: k045.gif]


[Obrazek: KdlWTRi.jpg]
Odpowiedz
#76
Kupiłem tego fire tv 4k max już dawno na promocji ale potem znowu była promocja na chromocast 4 i wtedy fire tv trafił do szuflady. Przeczytałem większą cześć tego wątku i mam pytania.
1. W teorii wspiera dolby vision czy tak jest czy są z tym jakieś problemy? Gdzieś wczoraj się zacząłem wgłębiać że wspiera ale nie wszystkie profile a dokładniej profil 7 jeśli jest tzw dualny czyli FEL i MEL. Jeśli jest film nagrany w profilu dualnym to nie odtworzy takiego filmu?
2. HDR10+ bez problemu odtwarza? Czy ktoś to sprawdzał? Wiem że zbyt wiele filmów w tym formacie niema ale jak ktoś to sprawdzał to chętnie przeczytam opinię?
3. Przeczytałem tu w wątku że odtwarza niby chyba wszystkie formaty Audio. Czyli DTS, DTS HD, DTS-HD Master, Dolby, DD+, DD True HD i Dolby Atmos. Nikt nie napisał czy odtwarza DTS-X? I czy ktoś podłączył Fire TV 4k Max do amplitunera. Chyba wszyscy którzy pisali że im działają te formaty audio pisali o soundbarach a nikt nie pisał jak to się zachowuje w prawdziwym amplitunerze i czy w nim rozpoznaje wszystkie formaty audio. No i czy w aplikacjach androidowych czy oryginalnych na fire tv typu netflix, primevideo, HBO Max działa dolby atmos?
4. Czy jest jakiś sposób żeby po zainstalowaniu aplikacji z boku czyli nie ze sklepu dało się zrobić żeby ikony aplikacji były wielkości tych zainstalowanych ze sklepu? Jak się instaluje apki android tv z boku to ikony są kwadratowe zamiast prostokątne. Pewnie wiecie o co mi chodzi.
Odpowiedz
REKLAMA:



#77
(29-06-2022, 10:13 AM)kowalmisiek napisał(a): Kupiłem tego fire tv 4k max już dawno na promocji ale potem znowu była promocja na chromocast 4 i wtedy fire tv trafił do szuflady. Przeczytałem większą cześć tego wątku i mam pytania.
1. W teorii wspiera dolby vision czy tak jest czy są z tym jakieś problemy? Gdzieś wczoraj się zacząłem wgłębiać że wspiera ale nie wszystkie profile a dokładniej profil 7 jeśli jest tzw dualny czyli FEL i MEL. Jeśli jest film nagrany w profilu dualnym to nie odtworzy takiego filmu?
2. HDR10+ bez problemu odtwarza? Czy ktoś to sprawdzał? Wiem że zbyt wiele filmów w tym formacie niema ale jak ktoś to sprawdzał to chętnie przeczytam opinię?
3. Przeczytałem tu w wątku że odtwarza niby chyba wszystkie formaty Audio. Czyli DTS, DTS HD, DTS-HD Master, Dolby, DD+, DD True HD i Dolby Atmos. Nikt nie napisał czy odtwarza DTS-X? I czy ktoś podłączył Fire TV 4k Max do amplitunera. Chyba wszyscy którzy pisali że im działają te formaty audio pisali o soundbarach a nikt nie pisał jak to się zachowuje w prawdziwym amplitunerze i czy w nim rozpoznaje wszystkie formaty audio. No i czy w aplikacjach androidowych czy oryginalnych na fire tv typu netflix, primevideo, HBO Max działa dolby atmos?
4. Czy jest jakiś sposób żeby po zainstalowaniu aplikacji z boku czyli nie ze sklepu dało się zrobić żeby ikony aplikacji były wielkości tych zainstalowanych ze sklepu? Jak się instaluje apki android tv z boku to ikony są kwadratowe zamiast prostokątne. Pewnie wiecie o co mi chodzi.


DoVi mi wspiera w forku Kodi od Maven - kodinerds. Żadnych problemów z żadnym z kilkunastu filmow. Plex działa również, ale czasami są problemy jak napisy są w PGS. Z HDR podobnie jak wyżej. Nigdy nie zwracałem uwagi jaki profil jest bo zawsze działało. Podeślij mi jakieś sample to sprawdzę. Gęste formaty działają, ale są obcinane pewnie do 7 kanałów i brakuje przetwarzania metadanych Atmos w TrueHD. DTS MA również nie do końca idealnie. Plex np trandkoduje do opus.

Co do ikonek to jest jakaś dłubanina w w plikach apk przed instalacja. Za dużo czasu to jednak wymaga i nie widziałem kompleksowego rozwiązania. Odpuściłem.

Na rynku nie ma idealnego produktu i trzeba zaakceptować braki. Nawet Shield po ostatnim updejcie to masakra jest. Ludzie wracają jak mogą do wersji 8. Może w 2023 się coś pojawi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
#78
Z czym ta masakra na Shield ? Mam na dwóch najnowszą betę i działa praktycznie wszystko.

Atmos na HBO MAX działa oczywiście przy ustawieniach dźwięku ze ścieżką z ATMOS. W każdym bądź razie bezproblemowo działa na moim TV Philipsa i soundbarze SONY ( z TV czy wpięty stick do soundbara ) z ATMOS w aplikacjach, Kodi nie używam.

Amplitunera nie mam to nie sprawdzę innych.
Odpowiedz
#79
Na reddicie w subie na początku roku się wystarczająco naczytałem na temat experience9 o android 11. Obecnie wcale nie jest lepiej. Jaka wersję systemu masz? Pro czy tuba?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odpowiedz
#80
[Obrazek: gojNsnU.jpg]

[Obrazek: L0T70si.jpg]

[Obrazek: pFhTRrx.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości