Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Jak trwale usunąć film lub serial weksportowany do biblioteki Kodi? Usuwanie z menu Kodi, kasowanie plików itp. nie daje trwałego efektu, bo po ponownym uruchomieniu Kodi, pozycje są ponownie dodawane do biblioteki.
W samym FanFilm usuwałem pozycje z menu kolekcje i obserwowane, ale bez trwałego efektu.
Odpowiedz
REKLAMA:



A nie masz czasem włączonej synchronizacji trakt? Bo tylko wtedy przy uruchomieniu jest synchronizacja trakt z biblioteką i filmy są dodawane na nowo.

Sprawdź czy na stronie trakt masz dalej te pozycję. Wyczyść cache
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Z trakt także usuwałem pozycję. Po jakimś czasie jednak one wracają do biblioteki Kodi i kolekcji Trakt.
Najczęściej tyczy się to dwóch filmów: Hercules z 1997 (mam w bibliotece film Hercules z 2014) oraz Night Watch z 2004 (mam w bibliotece film z 1995).
Wygląda to jakby przy aktualizacji, pobierało błędny film (nie ten rok) i dodawało go do biblioteki Kodi i kolekcji Trakt.
Odpowiedz
A to czasem nie scraper tmdb ci to robi. Bo z Herkulesem miałem podobnie. Scraper tmdb w kodi źle wykrywał film mimo poprawnych danych. Musiałem ręcznie go ustawić w kodi na właściwy film.
Przy odtworzeniu idzie dobry film czy ten ze złym rokiem?

Odrębnej wtyczki do trakt nie masz? To by tłumaczyło że po złym odczycie przez kodi (fanfilm daje prawidłowe dane) i scraper tmdb (który miesza tytuły) wrzucane jest do trakt (który zaczytuje dane z biblioteki a nie z samych plików)
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Jako scraper mam ustawiony "Universal Movie Scraper", a w nim zaś pobieranie z TMDB. Mam też zainstalowaną wtyczkę Trakt (z FanFilm korzystam dość rzadko, zazwyczaj pobieram filmy i wrzucam do biblioteki z dysku, a z nimi nie ma problemu).
Odpowiedz
No i tu masz konflikt. Scraper źle oznacza film, dodaję go do biblioteki, wtyczka trakt wrzuca ten zły film do trakt a fanfilm pobiera wg tego co jest w trakt. Wyłącz w ustawieniach trakt synchronizację biblioteki przy starcie i ustaw ją na 0h - nie będzie się aktualizować. A aktualizację zostaw dodatkowi trakt. Lub odwrotnie. Dwa dodatki zarządzające jedną biblioteką plus scraper dodatkowo z innej parafii to musi się nie udać
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



Od dawna ustawione mam:
"Synchronizuj przy starcie Kodi" off
"Zaplanuj aktualizację co... godzin - 0

Ale i tak po ponownym uruchomieniu Kodi, pozycje wracają do biblioteki, a w folderze eksportu FanFilmu tworzone są odpowiednie foldery i pliki srtm.
I dodawane są tylko pozycje, które były wcześniej wyeksportowane do biblioteki Kodi, a nie wszystko z kolekcji Trakt.

ps. Dałoby się ustawić, aby tworzone pliki srtm miały także rok w nazwie (w nawiasie, np. "Hercules (2014).srtm)? Może to by pomogło na błędne dopasowywanie niektórych pozycji, o zbliżonych tytułach.

ps2. Do kolekcji Trakt pozycje wracają z pierwotną datą eksportu, a nie aktualną.
Odpowiedz
Ok. Sprawdzimy. Chociaż pierwszy raz się z czymś takim spotkałem - biblioteka fanfilm bez trakt nie ma opcji aktualizacji - chyba że się jakiś śmieć zaplątał z zaszłości.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
Nie udało mi się tego błędu powtórzyć - plik dodany do biblioteki przez fanfilm (bez trakt w systemie i w fanfilm) - usunięty z biblioteki (+o oczywiście sam plik fizycznie), restart kodi - nic się nie importuje.
Co do roku w nazwie - dałoby się - ale mogłoby to ludziom popsuć obecną bibliotekę - pliki byłyby zdublowane. W filmach i serialach zawsze jest plik nfo z linkiem do właściwego filmu w tmdb - więc scraper nie powinien mieć problemów
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
@Tomek zdradzisz nam kiedy nowa wersja będzie ? Czy tylko poprawki będą teraz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości