Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
FanFilm - temat zbiorczy - błędy, problemy, zgłoszenia
Opcja dopasowania tytułów powoduje błąd, film „a” pojawi się na koncie w wyszukanym filmie „b”
Odpowiedz
REKLAMA:



Cześć. Kupiłem premium na filser CC, zalogowałem się na kodi do konta premium w ustawieniach wtyczki FanFilm, lecz jak wyszukuje filmy to nie wyszukuje mi z tego serwisu, wie ktoś czemu nie szuka z niego? Opcja jest zaznaczona aby z niego wyszukiwał
Odpowiedz
FanFilm nigdy nie obsługiwał konta premium na filser - obsługiwał tylko darmowe konto - tak to zostało ustalone z twórcami Filser. Natomiast obecnie jest problem z komunikacją z API filser i stąd brak wyszukiwania źródeł. Jeśli developerzy znajdą wolny czas i będą wiedzieli jak to naprawić, to pojawi się hotfix.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
(05-05-2024, 04:39 PM)Tomek napisał(a): FanFilm nigdy nie obsługiwał konta premium na filser - obsługiwał tylko darmowe konto - tak to zostało ustalone z twórcami Filser. Natomiast obecnie jest problem z komunikacją z API filser i stąd brak wyszukiwania źródeł. Jeśli developerzy znajdą wolny czas i będą wiedzieli jak to naprawić, to pojawi się hotfix.
Dziękuję za odpowiedź, to wszystko wyjaśnia. A polecasz jakas stronę z filmami aby na kodi działało na FanFilm lub coś podobnego?
Odpowiedz
Na chwilę obecną ze względu na awarię filser jest krucho - działą zaluknij, działa filman - o ile się nie kryje za CF, działa ekino (ale tam źródła często za CF). Pozostaje tb7/xt7/rapideo
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
1
Odpowiedz
Nie wiem czy zauważyliście, że serwis tb7 i xt7 dodał do swojej wyszukiwarki nowy hosting "twojplik".
Tylko z jakiegoś powodu, jak "zamawiacie" plik z tego hostingu, to serwis tb7 dodaje do nazwy pliku 3 znakowy kod crc i w związku z tym wtyczka FanFilm nie wykrywała już takich plików. Więc "zmuszony" zostałem jakoś to ogarnąć, ponieważ sam korzystam z tego serwisu, więc tym bardziej.
A przy tej okazji, ponieważ nie chcę już dodawać nowych funkcji do istniejącej wersji FanFilm, dorzucam to, co już miałem wcześniej prawie przygotowane (twórczość z szuflady Wink tylko musiałem trochę potestować.
Te dodatkowe zmiany to:
 - gdy ktoś korzysta z dodatku "autocompletion", który to podpowiada frazy podczas wpisywania tekstu, np. gdy szukacie tytułu filmu, to z powodu dziwnego błędu Kodi, dodatek musi usunąć tzw. busyloader, lecz wtedy jest moment jakby nic się nie działo (może trwać kilka sekund), więc wywołuje go inaczej.
 - usprawniłem sposób współpracy z wtyczką TmdbHelper - teraz nie trzeba przestawiać katalogu na okno, oraz przekazywane są tytuły i opisy do odtwarzacza
 - można używać sortowania w Kodi wyświetlonych już wyników, czy to źródeł, czy tytułów filmów bądź seriali, wg kilku kategorii (do tej pory sortowania nie działało wcale) - strzałka w lewo i z bocznego menu wybieramy wg czego chcemy sortować i w jakim kierunku (rosnąco czy malejąco)
 - inne zauważone podczas testów błędy.

Oprócz jak zawsze, standardowego ZIPa ze zmodyfikowanymi plikami do podmiany (not-installer), dla ułatwienia aktualizacji, załączam też instalatory (są dwa, bo trzeba oddzielnie), które można wykorzystać do zainstalowania tego ServicePacka2 prosto z Kodi poprzez "zainstaluj z ZIP".
 Ale uwaga - instalacja/aktualizacja wtyczki z pliku zip (zamiast z repozytorium) powoduje zerwanie automatycznej aktualizacji. O ile w przypadku modułu PTW nie jest to problem, bo ten moduł aktualizuje akurat wtyczka FanFilm, to główny FanFilm już nie zostanie zaktualizowany automatycznie, gdyby została wydana nowa wersja przez samych twórców wtyczki FF. Ale i na to jest prosta rada - wystarczy po prostu jeszcze raz zainstalować wtyczkę z repozytorium Smile
Więc korzystajcie rozważnie.


I na zakończenie:
Minął mniej więcej rok mojej działalności na tym forum - udało mi się zebrać trochę lajków, mam nadzieję, że też pomogłem niektórym w różnych problemach. Nie będę już tak aktywnie uczestniczył w życiu forum, chociaż na pewno będę czytał co jakiś czas co tu się wypisuje. Może pałeczkę przejmie ktoś inny? Zachęcam.
Pozdrawiam serdecznie

Podziękowali: Tomek, artpaw, arkady1964, Toov, sky02, Iptv-owiec, Jmno, demo84


Załączone pliki
FanFilm_2023_SP2_(2024-05-02)_not-installer.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 9
Rozmiar: 168.64 KB
ptw-2023.13.01.240502_update_installer.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 13
Rozmiar: 411.29 KB
FanFilm_2023_SP2_(2024-05-02)_update_installer.zip
Rodzaj pliku: .zip
Ilośc pobrań: 13
Rozmiar: 728.65 KB
2
1
Odpowiedz
REKLAMA:



Jak zawsze kawał dobrej roboty - polecam użytkownika Wink.
A na powagę - już całkiem niedługo pojawi się tak wyczekiwany FF do testów - naprawdę jest to na dobrej drodze. Dzięki uprzejmości tele będą wykorzystane też jego SP.

Podziękowali: arkady1964
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
2
Odpowiedz
To co dodaje tb7 do nazw plików z hostingu twójplik, to nie jest CRC32 pliku. Podejrzewam, że to jakiś ID, bo plik docelowy go nie ma (jest on tylko w linku).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości