Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Box z DVB-T2 co polecacie obecnie?
#21
(09-05-2023, 06:07 PM)ghost12 napisał(a): Nie ma żadnego "certyfikowanego" boxa ATV na polskim rynku (a i na świecie nie widziałem żeby ktoś się chwalił), który miałby porządną obsługę DVB-T tzn hbbtv, własną listę sortowania itd. wszystko co mają telewizory... TVP chciało wypuścić na rynek taki dedykowany DVB-T androidowy box z obsługą HBBtv ale na zapowiedziach się skończyło.
To już lepiej sam dekoder dvb-t2 kupić lepiej?
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
(09-05-2023, 06:07 PM)ghost12 napisał(a): Nie ma żadnego "certyfikowanego" boxa ATV na polskim rynku (a i na świecie nie widziałem żeby ktoś się chwalił), który miałby porządną obsługę DVB-T tzn hbbtv, własną listę sortowania itd. wszystko co mają telewizory... TVP chciało wypuścić na rynek taki dedykowany DVB-T androidowy box z obsługą HBBtv ale na zapowiedziach się skończyło.


Zgadza się, ale nie każdy ma telewizor z DVB - T2 oraz nie każdy chce mieć dodatkowe pudełko z tunerem DVB - T2...

Wtedy takie Combo Android TV  +  DVB - T2 tj. pudełko 2 w jednym, jest jakimś rozwiązaniem. Tylko ten "dodatek" w postaci DVB - T2 nie jest super tzn. jest bo jest, jednak i w tych "dodatkowych" przystawkach DVB - T2 są lepsze i gorsze rozwiązania. Co nie zmienia tego, że i tak DVB - T2 w telewizorach oraz w części Box - tunerów DVB - T2 jest dużo lepsze jak w Combo Android TV + DVB - T2.

TVP nie wypuściło, ponieważ Android TV ich nie interesuje, a HBBtv i tak będzie w nowych telewizorach oraz tunerach DVB - T2 jest to wymóg ustawowy polskiego prawa. Chociaż dla większości użytkowników HBBtv do niczego nie jest potrzebny. Obecnie jest wymóg prawny i w każdym odbiorniku sprzedawanym na terenie Polski jak w odbiorniku jest DVB -T2, HBBtv musi działać i tyle.  

Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
(09-05-2023, 06:07 PM)ghost12 napisał(a): Nie ma żadnego "certyfikowanego" boxa ATV na polskim rynku (a i na świecie nie widziałem żeby ktoś się chwalił), który miałby porządną obsługę DVB-T tzn hbbtv, własną listę sortowania itd. wszystko co mają telewizory... TVP chciało wypuścić na rynek taki dedykowany DVB-T androidowy box z obsługą HBBtv ale na zapowiedziach się skończyło.


Każdy box z androidem może odtwarzać HbbTV problem w tym że akurat  nie w standard który nadaje polska TV bo do tego potrzebuje dodatkowego modułu , poza tym HbbTV wykorzystują polskie TV kablowe ( reklamy, dodatkowe programy, listy programów zwłaszcza w kalówkach wykorzystujących IPTV itp w boxie operatora to wszystko HbbTV ) na co dzień więc  nie pisz że nie ma na świecie tylko że nie masz pojęcia iż takie są.

Działa mi w Canal+4K , Nokia 8000 + tuner SAT przy odbiorze programów niemieckich. Nawet na DVB-T2 działa HbbTV jeśli odbierać programy naziemnej w Niemczech.

Na dowolnym boxie można też odebrać HbbTV z TV naziemnej ale tylko przy wykorzystaniu bezpośrednich linków do materiałów.

W przyjętym w Polsce systemie niestosuje sie streamingu liniowego dla HbbTV bo tego nie przewidział nadawca wcale licząc że wszystkim zajmą sie producenci i poniosą koszty modułów HbbTV tak jak to sie robi w odbiornikach TV.
Odpowiedz
#24
Dziękuję wszystkim za informację. Przemyśle jeszcze sprawę który wybrać, najważniejsze informacje o boxach od operatorów już znam.
Odpowiedz
#25
Jak dokonasz zakupu sprzętu, napisz co wybrałeś i czy spełnia Twoje oczekiwania.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#26
(06-05-2023, 06:02 PM)RebA napisał(a):
(06-05-2023, 05:38 PM)r0siu napisał(a): Ja myślałem nad Homatics Box R, bo ma 905x4 jednak to nie jest wyznacznik jeśli będzie soft kulał, dlatego szukam ogólnie opinii.
Ja polecam play now box v3 i nokia 8000/8010
Ja nie polecam play now box v3 i nokia 8000 na jednym i drugim urządzeniu nie działa nagrywanie z naziemnej.  Apka do online w play now box v3 jest mało funkcjonalna i jak dla mnie wolna - ciągłe zwiechy.
Sprzedałem Nokie 8000 i kupiłem Homatics Box R - Wszystko działa podobnie (bo jeden producent SEI Robotics) ale w Homatics można nagrywać.
Czekam na Strong SRT 420 ale na razie nie ma gdzie kupić.
Play Now Box Tv 3
Homatics Box R + USB-C Homatics Tuner DVB-T
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
(10-05-2023, 11:56 AM)chris_a napisał(a):
(06-05-2023, 06:02 PM)RebA napisał(a):
(06-05-2023, 05:38 PM)r0siu napisał(a): Ja myślałem nad Homatics Box R, bo ma 905x4 jednak to nie jest wyznacznik jeśli będzie soft kulał, dlatego szukam ogólnie opinii.
Ja polecam play now box v3 i nokia 8000/8010
Ja nie polecam play now box v3 i nokia 8000 na jednym i drugim urządzeniu nie działa nagrywanie z naziemnej.  Apka do online w play now box v3 jest mało funkcjonalna i jak dla mnie wolna - ciągłe zwiechy.
Sprzedałem Nokie 8000 i kupiłem Homatics Box R - Wszystko działa podobnie (bo jeden producent SEI Robotics) ale w Homatics można nagrywać.
Czekam na Strong SRT 420 ale na razie nie ma gdzie kupić.
Jak dla mnie nagrywanie nie jest potrzebne jak i te kanały live, ile chcesz za nokie i dlaczego tyle monet?
Odpowiedz
#28
Chris_a,  "Czekam na Strong SRT 420 ale na razie nie ma gdzie kupić."

Jest na Amazon,  w polskich sklepach chyba nie będzie (podobna sprawa jak z Box-em Canal+ z pierwszego wypustu).
Nie wiem, czy link i oferta jeszcze aktualna:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Ja też już chyba mam decyzję.
Odpuszczę sobie boxy brandowe C+ Vectra itp

Wybiorę coś z tej 3
- Strong SRT 420
- Homatics BOX Q
- Homatics Box R

Dokładnie muszę jeszcze poczekać na więcej ich realizacji.

Nie chcę bawić się w wyłączanie launchera, cofanie aktualizacji itp. Samej bym to ogarnął jednak w domu jak jest kilka osób to ktoś coś zaklializuje przypadkiem bo będzie komunikat (nawet dziecko nieświadomie), później przestanie coś działać, trzeba cofać usuwać itp.

Szkoda mi wymieniać TV, może i stare ale były bardzo drogie kilka lat temu. 55 cali cienkie ramki itp. Praktycznie nie używane bo się z tego domu wyprowadziłem. Stały pod folią kilka lat, ogrzewanie w zimę było. Sądzę że jeszcze kilka lat pochodzą. Wyglądają jak nowki z sklepów. W dwa urządzenia też nie będę się bawił. Kup tuner i kup boxa to podwójny wydatek, ciągle przełączanie i ganianie za pilotami. Poczekam za większą ilością recenzji tych boxow.

chris_a co masz na myśli mówiąc że Homatics działał podobnie do Nokii? Na nagrywaniu mi nie zależy.

Płynności działania , Netflix certyfikowany + DVBT i będę zadowolony.

Tak jak wspominałem mam od kilku lat w innym domu:


-Mecool KM9 Pro Classic - oprogramowanie farbyczne bez aktualizacji z mojej strony, bo działa wszystko jak po otwarciu z pudełka, brak Netflix jego minus jednak przez chyba 4 lata zawiesił się może z 2 razy tylko. Używany intensywnie. 0 jakichkolwiek problemów przez te lata

- Mi BOX S - używany podobnie jak Mecool czasowo i z intensywnością, cały czas problemy z oprogramowaniem, jak nie opóźnienie z dźwiękiem na pierwszym oprograwaniu przez BT to znów po aktualizacji problemy w wifi, po następnej aktualizacji znów cały czas się przycina. Wieczne przywracanie ustawień fabrycznych 2 tygodnie działa ok i znów to samo. Praktycznie leci na nim tylko Netflix i YT nic więcej.

2 różne boxy jeden ideał tylko bez Netflixa a drugi śmieć z Netflixem.

Dlatego priorytet. Następny ma działać płynnie, mieć Netflix i DVBt. Nic więcej mnie nie interesuje, czy będzie miał dźwięk przestrzenny, HDRy i inne takie tam. Nie musi mieć USB nawet dla mnie.
Odpowiedz
#30
Z Mi Box-em 4 (Xiaomi Mi Box S) przeszedłem to samo, było przerywające Wii -Fi, aktualizacją naprawili. Pozostałe problemy zostały. Zresztą jego poprzednik Mi Box 3 też cierpiał na te same problemy, większość nienaprawiona do dziś. Sprzęt innych firm z takimi samymi procesorami i pamięcią RAM, działa bez żadnych problemów, tylko w Box - ach od Xiaomi, cały czas coś nie tak... Jest to kuriozum, firma dość dobra, a jej Box - y z ciągłymi bolączkami, inne mniej renomowane, nie mają takich usterek.

Co do tematu Box -a z Android TV + DVB - T2, coraz więcej info w internecie o Strong SRT 420, piszą na Forach oraz na YouTube, kolejny film:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Nie spotkałem się z niepochlebną recenzją. 

Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości