Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Philips 43PUS8807 i antroid TV
#21
Nie rozumiem o co Ci chodzi...

1. Czy o przeniesienie wszystkiego z Linux-a na Android TV. Chociaż są to bardzo pokrewne systemy, to jednak chyba najłatwiej podłączyć Linux-a kablem HDMi pod telewizor i TV służy jako duży monitor...

2. Czy o nowe instalacje różnych aplikacji na Android TV. Tutaj jest dość ubogi w zasobach, ale oficjalny Sklep Google Play Android TV, a jak chce się dużo więcej to Androidowe aplikacje instalowane z plików APK/XAPK z bezpiecznych witryn internetowych.

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
(16-05-2023, 05:54 PM)pCarkady1964 napisał(a): Nie rozumiem o co Ci chodzi...

1. Czy o przeniesienie wszystkiego z Linux-a na Android TV. Chociaż są to bardzo pokrewne systemy, to jednak chyba najłatwiej podłączyć Linux-a kablem HDMi pod telewizor i TV służy jako duży monitor...

nie tak.. plik konfiguracyjny kodi jest jeden w katalogu ./kodi i przepisanie go do androida w miescdata/xbmc/.kodi da taki sam program jak w PC działa to na wszystkich. niestety z nieznanych mi przyczyn nie kodi nie ma dostępu do dysku usb i nie mogę robic backup i odzyskiwać zapisanych kopii

2. Czy o nowe instalacje różnych aplikacji na Android TV. Tutaj jest dość ubogi w zasobach, ale oficjalny Sklep Google Play Android TV, a jak chce się dużo więcej to Androidowe aplikacje instalowane z plików APK/XAPK z bezpiecznych witryn internetowych.

Duzo nie potrzebuje jedynie sposób na przesyłanie plików

Pozdrawiam

Teraz następny kwiatek bi wszedłem przez przeglądarkę i próbowałem pobrać plik ale nigdzie go nie ma i w przeglądarce niby widać ze są pobrane pliki ale ich nie widać jakby coś blokowało możliwość zapisu
Odpowiedz
#23
Ponieważ domyślnie jest wszystko zablokowane.

Ja napiszę jak jest w Xiaomi Mi Box S i Box-ie Canal+

Jak w każdym Androidzie musi być zgoda na instalacje z nieznanych źródeł (w smartfonie NIGDY takiej zgody nie dałem i nic nie instaluję z APK).

Do tego każda aplikacja z osobna też pyta się o pozwolenia, wyświetla się plansza z monitem. Trzeba wtedy w uprawnieniach aplikacji dać zgodę, jak chce się instalować apki z plików APK. 

Jak wgrywamy z pena menadżer plików pyta się o zgodę, ja używam X- plore lub częściej prostego File Manager, który jest w bezpłatny w Sklepie Google Play (bardzo prosty, ale do instalacji z pendrajwa bardziej rozbudowanego nie trzeba).

Wgrywanie przez przeglądarkę, ja polecam ADS Browser (BROWSER), ponieważ ma pobieranie plików oraz usuwanie pobranych plików z poziomu przeglądarki (mało która przeglądarka dedykowana na Android TV ma tę funkcje). Oczywiście jak chcemy pobrać plik jest monit o pozwolenie zapisu pliku. Jak chcemy pobrać plik musimy wyrazić zgodę w uprawnieniach dla tej aplikacji.  Ważne! Trzeba usuwać pobrane pliki, Android TV nie ma dużej pamięci wewnętrznej.

Zawsze też przed instalacja z pliku APK, jest plansza ANULUJI / INSTALUJ, jak daliśmy zgodę na instalację i jest plik zgodny z architekturą systemu oraz mamy odpowiednio wysoka wersje Androida, instalacja zakończy się powodzeniem. A jak nie, a plik jest z bezpiecznej strony, to najwyżej instalacja zakończy się niepowodzeniem.

Pozdrawiam

Edit. Piszę tutaj o podstawowych sprawach, ale  mogę polecić do tych celów przeglądarkę ADS Browser (BROWSER) , ponieważ jest to nowość w Sklepie Google Play, a dobrze się sprawdza w pobieraniu plików APK  (i przeglądaniu internetu na Android TV), jak się nie chce pobierać plików APK z kompa na pendrajwa .  Jeszcze raz, zaznaczam, aby pobrane pliki usuwać z pamięci Android TV, można to zrobić przez tę przeglądarkę.
Odpowiedz
#24
Widze ze sie nie rozumiemy
- przeglądarkę zainstalowałem (browser) ze sklepu i x-plorer ale proba pobrania konczyła sie niczym bo x-plorer nie widzi plików nigdzie nie widać jakby system ignorował choć fizycznie na dysku są, raczej nowego TV nie zrootuje bo cholera wie jak a inaczej nie pozbędę się tych ograniczeń.
Odpowiedz
#25
Jak masz przeglądarkę ADS Browser (BROWSER), że strony internetowej np. APKMirror pobierz wybrany plik APK i z przeglądarki go zainstaluj. Nie musisz używać menadżera plików. Potem z poziomu przeglądarki usuń pobrany plik.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#26
Niestety tak się nie da próbowałem niby pobiera ale jak chce zobaczyć pobrane pliki to nic nie widać
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Jak jest plik APK w architekturze ARM V7A (32 bit) to system musi widzieć plik i gdy jest zgodą w uprawnieniach, to z pliku APK zainstaluje się aplikacja na Android TV.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#28
A znalazłem post w którym autor pisze to samo ze nie widać plików
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
pisze on ze jest gdzies opcja programisty muszę poszukać
Odpowiedz
#29
Dziwne, że masz zblokowane pliki APK...  U mnie na sprzętach z Android TV wystarczy dać tylko uprawnienia (zezwolenia), dla aplikacji która otwiera te pliki np. dla menadżera plików, przeglądarki internetowej np. ADS Browser (BROWSER). 
Co do opcji programisty, w telewizorach ogólnie tak załącza się opcje programisty, poniżej info.

Aby aktywować opcje programisty w Android TV musisz wykonać następujące czynności:
1. Kliknij Ustawienia po otwarciu ustawień telewizora
2. Znajdź i kliknij Preferencje urządzenia
3. Teraz wyszukaj informacje i przejdź na dół, naciśnij 7 - 8 razy z rzędu „Kompilacja”
4. Powie ci, ile razy nacisnąłeś, więc musisz to zrobić do siedmiu - ośmiu razy
5. Po zakończeniu wyświetli komunikat „Już jesteś programistą”.

Powodzenia.

Edit. U Ciebie może być trochę, inaczej, ale trzeba znaleźć w ustawieniach "Komplikacja" może to być w informacjach o telewizorze i kliknąć "OK" na "Komplikacja" kilka razy, aby załączyła się opcja programisty. Potem wyświetli się komunikat - Jesteś programistą
Odpowiedz
#30
@Marek
By uruchomic na Philips TV opcje developerskie (w Twoim przypadku nie ma to znaczenia)
Wejdz w:
Ustawienia=>Ustawienia Android=>Urzadzenie=>Info
na samym dole masz  "Build"
teraz klikasz na niego 7x i pojawia sie informacja, ze posiadasz prawa deweloperskie.

Teraz mozesz dokonac polaczenia PC<=>TV np. poprzez adb, wprowadzajac Adres IP+port 5555
(adb 192.168.2.xxx:5555) po wprowadzeniu tego rozkazu musi pojawic sie na TV tzw. fingerprint-Button (odcisk palca)
ktory musisz jeszcze potwierdzic.
Teraz mozesz instalowac apki bezposrednio z innego urzadzenia (tutaj PC) na TV.
Polecam do tego "Total Commander" z pluginem "ADB"
Oczywiscie Philips TV dziala tylko w architekturze Armeabi-v7a, wiec tylko tego typu apki mozesz na nim instalowac.

Nastepny punkt: Philips TV (podobnie jak na Fire TV) nie pokazuje wszystkich instalowanych na nim apk.
Mozesz uzyc do tego prawie kazdego launchera. Osobiscie polecam ten najprostszy AppStarter-v4.0.apk
ma on w sobie te zalete, ze za pomoca 2-klikniec ladujesz w ustawieniach wybranej apki.

Jestem w posiadaniu 2 PhilipsTV z Androidem 8 oraz 9 i nie mam najmniejszych z nimi najmniejszych problemow

Jesli chodzi o czytanie danych z pendriva to z androidem 9+ to jest jeden problem z wczytywaniem danych z pendriva,
na "normalnym" wejsciu USB2.0 jesli aktywne sa opcje developerskie. Pozatym nalezy pamietac, by pendrive byl formatowany (najlepiej) z FAT32.

P.S. jesli mimo to masz dalej problemy z Twoim PhilipsTV (Android)  to napisz konkretnie na PW.

Podziękowali: arkady1964
[i]Aby zrodziło się to co możliwe, należy stale próbować tego co niemożliwe.[/i]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości