Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dostęp do dysku podłączonego do MiBoxa z laptopa
#1
Hej,
od jakiegoś czasu używam Xiaomi MiBoxa. Mam do niego podpięty dysk twardy 1TB, gdzie trzymam video. Chciałbym zrobić tak, aby mieć dostęp do tego dysku z poziomu laptopa (mibox i laptop są w tej samej sieci WiFi).

Jest na to jakiś sposób? Najlepiej byłoby gdyby to po prostu była lokalizacja sieciowa którą mógłbym "zmapować" jako dysk Z.

Próbowałem z aplikacją VirtualHere i w zasadzie działa, mogę się dostać na dysk i go obsługiwać ale jak go widze w laptopie to z automatu znika mi z boxa, więc nie mogę jednocześnie mieć podpiętego i oglądać. Największą niedogodnością jest to, że po podpięciu pod laptopa aby działał ponownie na Androidzie muszę go fizycznie odłączyć i podłączyć.

Macie jakiś pomysł?
Odpowiedz
REKLAMA:



#2
Już wczoraj komuś odpisywałem na podobny wątek. Rozwiązanie to samba serwer na androidzie lub LibreELEC

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
(28-04-2018, 09:28 PM)GalAnonim napisał(a): Już wczoraj komuś odpisywałem na podobny wątek. Rozwiązanie to samba serwer na androidzie lub LibreELEC

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jeśli dobrze widzę to Samba wymaga roota, a LibreELEC to kompletnie inny system operacyjny, prawda?

Nie da się po prostu postawić na tym androidzie serwera ftp, który umożliwiałby wejście na podłączone dyski usb?
Odpowiedz
#4
Samba nie wymaga roota, librelec to inny system. A przez FTP owszem również możesz próbować mapowac dysk, jednak przez smb połączenie będzie szybsze i bezpieczniejsze(mniejsze ryzyko przerwania transmisji pliki)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
(28-04-2018, 11:08 PM)GalAnonim napisał(a): Samba nie wymaga roota, librelec to inny system. A przez FTP owszem również możesz próbować mapowac dysk, jednak przez smb połączenie będzie szybsze i bezpieczniejsze(mniejsze ryzyko przerwania transmisji pliki)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udało mi się to zrobić przez FTP - minus jest tylko jeden - widzę jeden dysk zewnętrzny i nie mogę podłączyć ich więcej.

Skąd pobiorę sambę do wgrania na Android TV? Znasz jakieś dobre źródło?
Odpowiedz
#6
Zainstaluj SideLoad Launcher na AndroidTV żeby odpalać aplikacje niekompatybilne z AndroidTV i samba serwer na normalnego androida, przykładowo:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Odpowiedz
REKLAMA:



#7
Odpowiedz
#8
Mój błąd, wysłałem Ci apke bez sprawdzenia czy wymaga roota.

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Tu jest bez roota

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#9
Odpowiedz
#10
No to jesteśmy w kropce, bez roota nie wyświetli ci folderu bo porty nie będą przekierowanie :/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości