Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(19-02-2019, 06:13 PM)ssooqq napisał(a): Panowie przypomnicie nazwę aplikacji ze sklepu play do przełączania się między androidem a coreelec?

A do czego ta apka miałaby służyć?

(20-02-2019, 08:57 AM)DenDy napisał(a): @ssooqq a nie możesz po prostu w androidzie użyć opcji "uruchom ponownie"?
Przy włożonej karcie powinien załączyć się CE.
A co zrobić by przejść do androida z CoreELEC bez wyjmowania karty?
REKLAMA:



W menu zasilania COREELEC wybierasz reboo to internal/EMMC wtedy uruchomi się Android bez wyciągania karty.

Podziękowali: adam_broda
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(20-02-2019, 11:54 AM)adam_broda napisał(a):
(19-02-2019, 06:13 PM)ssooqq napisał(a): Panowie przypomnicie nazwę aplikacji ze sklepu play do przełączania się między androidem a coreelec?

A do czego ta apka miałaby służyć?

Może pozwala korzystać z Androida bez wyciągania karty z systemem CoreElec. Przydatne dla osób, które korzystają z Androida a czasami przełączają się na LibreElec czy CoreElec.
No ale to wystarczy z pilota uruchomić ponownie boxa i uruchomi się COREELEC, a jak chcesz ponownie Androida to z menu reboot to internal.
Też nie wiem po co ta Apk :p
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
DenDy

Sprawdzę, ten z 3g testowałem. Wgrywam coreelec na pena. To źle ?
(20-02-2019, 11:59 AM)mjw napisał(a): W menu zasilania COREELEC wybierasz reboo to internal/EMMC wtedy uruchomi się Android bez wyciągania karty.

Tylko gdzie jest to menu zasilania CereELEC?
Mam nakładkę Cherry TV i tam wśród programów jest CoreELEC Configuration, CoreELEC Module Drivers (nawet nie wiem do czego to) ale menu zasilania brak. Jest jeszcze Force Close Kodi ale robi to samo co czerwony przycisk na pilocie.
Tak dla jasności to mam aktualną wersję 9.0.0 na karcie wetkniętej do Tanix TX3 Max.

Dobra jest, Znalazłem tą opcję w czystym Kodi. Teraz muszę jakoś zmusić Cherry TV do współdziałania.
REKLAMA:



(20-02-2019, 05:47 PM):mjw napisał(a): No ale to wystarczy z pilota uruchomić ponownie boxa i uruchomi się COREELEC, a jak chcesz ponownie Androida to z menu reboot to internal.
Też nie wiem po co ta Apk :p

Uruchomi się CoreElec pod warunkiem, że box jest już ustawiony do startu z karty. Jeżeli jest ustawiony do startu z pamięci wewnętrznej to uruchomi się Android.
Piszę tu o takiej sytuacji gdzie ktoś celowo pominął punkt 4 tej instrukcji:
4. Pierwsze uruchomienie
Czyli można napisać, że ta apka pozwala na pominięcie powyższego punktu... albo jest to jeszcze jeden sposób na jego wykonanie.
(20-02-2019, 05:47 PM)mjw napisał(a): No ale to wystarczy z pilota uruchomić ponownie boxa i uruchomi się COREELEC, a jak chcesz ponownie Androida to z menu reboot to internal.
Też nie wiem po co ta Apk :p

Aplikacja jest potrzebna, bo mam taką nakładkę na androida:

[Obrazek: comment_4pPVlri3thETEOoQgxXYtZixUBHDie7P.jpg]
(zdjęcie pożyczone)

Nie mam opcji ponownego uruchomienia.
@tomeksup to zależy. Na niektórych boxach lepiej wgrywać na kartę pamięci.

@ssooqq wejdź w Settings > Power key definition > ustaw na "shutdown"
Po wciśnięciu przycisku Power box się całkowicie wyłączy, wtedy wystarczy ponownie go uruchomić przyciskiem power i wystartuje CE.

Podziękowali: ssooqq
Czemu correl po padł bo auto aktualizacji prawdopodobnie działał a teraz gdy pojawia sie logo coreel to wywala obraz z hdmi na android jest wszystko dobrze .. jak to naprawic


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości