Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
No nie ma w CoreELEC przycisku "TURBO" jednak powinno chodzi wszystko wyśmienicie. Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
REKLAMA:



Chodzi ok, tylko mam jedno ale i może pomożesz. Jak oglądam jakiś materiał i wychodzę przyciskiem stop to jest zwiecha na kilka sekund. Nie wiem po czym tak zaczęło się dziać. Wcześniej normalnie wychodzę z mtv guide lub z oglądanego materiału i każde wyjście to była natychmiastowa reakcja i już byłem w menu.
# Kodi rządzi #
@adrt8v sprawdz czy to pomoże
Ustawienia > Ustawienia Systemu > Biała lista
Ustaw na sztywno jedną rozdzielczość np. 1920x1080 60Hz
Mam to zrobione i to nie rozwiązuje problemu.
# Kodi rządzi #
W dzisiejszym Nightly dodali support do procesorów s905x3. Na moim Magicsee N5 PLUS działa wszystko oprócz BT. Dysk wewnętrzny też wykrywa bez problemu, nawet z niego startuje instalacja CoreELEC.
Smile
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(17-12-2019, 05:28 PM)muzior napisał(a): Mam Cherry w Kodi na andku

No tutaj jest pies pogrzebany, bo CoreELEC to minimalistyczna wersja Androida i z definicji mniej obciąża system.
CoreELEC mam na karcie takiej jak Twoja i nie widzę większych problemów. Tak jak wspomniałeś pluginy uruchamiają się trochę wolniej niż z pamięci wewnętrznej (wiem bo testowałem) ale i tak znacznie szybciej niż na Androidzie.
Masz wybór - jak mówiła moja babcia: jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
REKLAMA:



(18-12-2019, 11:22 AM)adam_broda napisał(a):
(17-12-2019, 05:28 PM)muzior napisał(a): Mam Cherry w Kodi na andku

No tutaj jest pies pogrzebany, bo CoreELEC to minimalistyczna wersja Androida i z definicji mniej obciąża system.
CoreELEC mam na karcie takiej jak Twoja i nie widzę większych problemów. Tak jak wspomniałeś pluginy uruchamiają się trochę wolniej niż z pamięci wewnętrznej (wiem bo testowałem) ale i tak znacznie szybciej niż na Androidzie.
Masz wybór - jak mówiła moja babcia: jeden lubi ogórki, a drugi ogrodnika córki.
U mnie też problemów z CE nie ma. System chodzi całkiem sprawnie na tej karcie i chyba lepiej nawet niż na andku. Jednak na pełną instalację Cherry się nie zdecyduję bo wolę zachować dotychczasową płynność. Znalazłem już repozytorium PolishTeam i zainstalowałem tylko te dodatki które mnie interesują. Skórę zostawiłem w oryginale z Kodi i wszystko teraz śmiga aż miło  Big Grin
(18-12-2019, 11:22 AM)adam_broda napisał(a): No tutaj jest pies pogrzebany, bo CoreELEC to minimalistyczna wersja Androida...

No chyba nie tak Smile
"CoreELEC is a ‘Just enough OS’ Linux distribution based on Kodi"
(18-12-2019, 08:46 AM)mjw napisał(a): W dzisiejszym Nightly dodali support do procesorów s905x3. Na moim Magicsee N5 PLUS działa wszystko oprócz BT. Dysk wewnętrzny też wykrywa bez problemu, nawet z niego startuje instalacja CoreELEC.
Smile

Którym sposobem instalowałeś? Wrzuciłeś obraz (CoreELEC-Amlogic-ng.arm-9.2-nightly_20191217-Generic.img.gz) na dysk a nie na kartę?
Napisz coś więcej.
A może dać dysk ssd i na niego wgrać CoreELEC? Mam dysk ssd 120 GB.
Tak, można uruchomić z karty pamięci, pendrive i dysku twardego bo ten box ma kieszeń na dysk. Ja akurat nie mam SSD tylko zwykły 2,5" 1TB. Nagrałem na niego obraz programem Etcher i podłączyłem do boxa i się uruchomił CoreELEC. Smile


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości