Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Wejdź w ustawienia skórki start, customize home menu, znajdź telewizję i dla action wybierz telewizja - przewodnik
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
REKLAMA:



Zwracam honor, Lonogrzmot pojechałeś dobrze z tematem też
MTV guide odinstalowany. Simple śmiga.
# Kodi rządzi #
Witam. Wgrałem do pamięci głównej tv boxa Mecool MS8 PRO L . Mój problem polega na tym iż manager plików nie pokazuje katalogu Root. Podobno jest gdzies opcja aby aktywować dostęp do ukrytych plików i katalogu Root. Może mi ktoś podpowie jak to zrobić. Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
(20-12-2019, 11:56 AM)piotrekf napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.&sxsrf=ACYBGNS67JDuPDinKTZESxTvI3iZj2fyaw:1576855286644&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiDy-PZw8TmAhXfAxAIHSegB_QQ_AUoAXoECBIQAw&biw=1366&bih=611
Dzięki za pomoc Smile

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
(20-12-2019, 03:42 PM)piotrekf napisał(a): Dzięki za pomoc Smile

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Po zainstalowaniu dodatku uruchom ponownie CoreELEC i możesz korzystać z mc.
REKLAMA:



(15-12-2019, 08:31 PM)muzior napisał(a):
(15-12-2019, 08:11 PM)mjw napisał(a): Oczywiście, że zainstalujesz na nowo Androida też bez problemu. Mój m8s pro plus tyle razy miał zmieniane oprogramowanie, że nawet nie jestem w stanie tego zliczyć.
Szybkość działania bez porównania z działaniem z karty pamięci. Po co komu Android na boxie z 2GB ramu?

No w m8s pro plus jest mały problem z tym bo ten box nie ma przycisku resetowania. Trzeba rozkręcać by móc zewrzeć piny. Najwygodniejsze to to nie jest. Ja jedynie dwukrotnie zmieniałem system z fabrycznego na atv od megadenza i odwrotnie ale robiłem to poprzez ota. W przypadku powrotu z CE na ATV już się tak nie da i trza rozkręcać. No chyba że masz lepszy i szybszy sposób ? Wink

Przestało Wam działać "reboot update"?
(21-12-2019, 05:22 AM)carnivale napisał(a):
(15-12-2019, 08:31 PM)muzior napisał(a):
(15-12-2019, 08:11 PM)mjw napisał(a): Oczywiście, że zainstalujesz na nowo Androida też bez problemu. Mój m8s pro plus tyle razy miał zmieniane oprogramowanie, że nawet nie jestem w stanie tego zliczyć.
Szybkość działania bez porównania z działaniem z karty pamięci. Po co komu Android na boxie z 2GB ramu?

No w m8s pro plus jest mały problem z tym bo ten box nie ma przycisku resetowania. Trzeba rozkręcać by móc zewrzeć piny. Najwygodniejsze to to nie jest. Ja jedynie dwukrotnie zmieniałem system z fabrycznego na atv od megadenza i odwrotnie ale robiłem to poprzez ota. W przypadku powrotu z CE na ATV już się tak nie da i trza rozkręcać. No chyba że masz lepszy i szybszy sposób ? Wink

Przestało Wam działać "reboot update"?

A jest w ogóle coś takiego w CE ?
(21-12-2019, 06:40 AM)muzior napisał(a):
(21-12-2019, 05:22 AM)carnivale napisał(a):
(15-12-2019, 08:31 PM)muzior napisał(a): No w m8s pro plus jest mały problem z tym bo ten box nie ma przycisku resetowania. Trzeba rozkręcać by móc zewrzeć piny. Najwygodniejsze to to nie jest. Ja jedynie dwukrotnie zmieniałem system z fabrycznego na atv od megadenza i odwrotnie ale robiłem to poprzez ota. W przypadku powrotu z CE na ATV już się tak nie da i trza rozkręcać. No chyba że masz lepszy i szybszy sposób ? Wink

Przestało Wam działać "reboot update"?

A jest w ogóle coś takiego w CE ?

Jest przez secure shell. Kilka razy przechodziłem z CE na Androida i odwrotnie. Karta z antkiem wypalana za pomocą Amlogic Burn Card Maker z odpowiednimi ustawieniami.
Uruchomiłem CoreELEC z dysku ssd na Magicsee N5 Plus.
Uruchamia się jeszcze szybciej niż z karty czy usb. Trzeba go troszkę powstrzymać bo sieć nie zdąży się uruchomić... i trzeba ponownie uruchomić Kodi aby mieć dostęp do biblioteki z sieci.
Port USB 2.0 nie działa. Działa port USB 3.0 i można podpinając pendrive do tego portu uruchomić CoreELEC. Przed podpięciem dysku uruchamiałem CoreELEC z karty i z pendrive.
Jak podłączony jest dysk z CoreELEC i podłączymy kartę to przy ponownym uruchomieniu startuje system z karty.

Pilot po konfiguracji działa w CoreELEC ale nie można czerwonym przyciskiem wyłączyć boxa.
Można "Zamknąć system" lub "Uśpić" z menu opcje zasilania. Nie można po wyłączeniu w menu ponownie włączyć lub wybudzić boxa pilotem. Pilotem od telewizora bezproblemowo wybudza się lub uruchamia po przełączeniu na wejście hdmi, pod którym mamy podpiętego boxa.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości