Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
(05-02-2020, 03:01 PM)jerzyk17 napisał(a):
(05-02-2020, 09:26 AM)piotrek-zki napisał(a):
(05-02-2020, 08:55 AM)mjw napisał(a): Hardware jest tylko w nightly

Dzieki  mjw, wlasnie sie instaluje na karcie, zaraz bedzie wszystko jasne .

Rozumiem,że bede musial inject_bl301 zainstalowac najpierw przez ssh?

Mi się wydaje, że inject_bl301 i zakładka Hardware jest tylko w nightly i tylko dla najnowszych boxów z S905X3.
Jaki masz procesor?

Currently supported Amlogic SoC’s:
SoC ID: 0x28 - G12A (S905X2)
SoC ID: 0x29 - G12B (S922X, A311D)
SoC ID: 0x2B - SM1  (S905X3, S905D3)
REKLAMA:



W jego mecool powinien byc procesor s905x2
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(05-02-2020, 03:36 PM)qqlek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(05-02-2020, 04:01 PM)jerzyk17 napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
dokladnie tak, mam proc s905x2 i bl301 dziala w nightly, dziwi mnie tylko to , że po saprowaniu pilota z BT pilot nie wysyla sygnalu IR ale jak pisalem wczesniej wlączanie rozwiazalem pilotem z 
tv.
(05-02-2020, 09:26 PM)piotrek-zki napisał(a): dziwi mnie tylko to , że po saprowaniu pilota z BT pilot nie wysyla sygnalu IR ale jak pisalem wczesniej wlączanie rozwiazalem pilotem z 
tv.

U mnie początkowo uruchamiałem boxa tylko pilotem tv. Po użyciu inject_bl301 doszła możliwość uruchomienia boxa oryginalnym pilotem jeżeli był wcześniej uśpiony. Teraz widzę, że mogę również włączyć oryginalnym pilotem po zamknięciu CoreELEC. Nie wiem czy to działało już po użyciu inject_bl301 czy doszło po którejś aktualizacji. Po przyciśnięciu przycisku włączania na oryginalnym pilocie początkowo nic się nie dzieje - dioda świeci na niebiesko i dopiero po około 10 sekundach obok diody pojawia się zegar a po następnych 10 uruchamia się telewizor.
Przy wybudzaniu po przyciśnięciu przycisku włączania obok niebieskiej diody pojawia się zegar na wyświetlaczu.
Staram się nie zamykać CoreELEC bo po zamknięciu przy uruchamianiu często uruchamia się Android i trzeba box uruchomić ponownie... Jak wyłączam telewizor to CoreELEC usypia.
Mam jeszcze pytanie odnosnie archive, na podstawowej skorce sa zielone kropki i jest opcja " odtwarzaj" a na Amber nie ma ani kropek ani opcji "odtwarzaj".
Mozna to jakos naprawic czy tylko podstawowa skora ma takie mozliwosc?
REKLAMA:



Ja używam zwykłej skórki ale @Jaca może coś wiedzieć więcej Wink
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(07-02-2020, 10:20 AM)mjw napisał(a): Ja używam zwykłej skórki ale @Jaca może coś wiedzieć więcej Wink

wlasnie probuje uruchomic program ,ktory byl godz. temu na tvn i na oryginalnej skorce ale nie przelacza i leci to co jest na bierzaco.
Archive ustawilem tak jak bylo opisane dla plusx. Jakies sugestie?
Nie mam plusx więc nie mam jak sprawdzić. Sad
Jeśli chcesz nas wspomóc jakąś kwotą możesz to zrobić przez poniższy banner!




 [Obrazek: a015.gif]


Jak uzyskać logi: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(03-02-2020, 08:36 PM)qqlek napisał(a): By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
pilot wygląda identycznie
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

to gdy próbuję sprawdzić czy działa zgodnie z instrukcją to dostaję to:

/storage/.config$ ir-keytable -a /storage/.config/rc_maps.cfg -s rc0
/sys/class/rc/: No such file or directory
No devices found

metoda 3, czyli remote.conf - X plore file nie znajduje takiego pliku w /etc, tylko remote.cfg
który ma taką zawartość:
#*********************************************************************************************************
#this file is used to config the remote driver
# work_mode: set work mode for IR, refer to the include/dt-bindings/input/meson_rc.h
# debug_enable: 0 :disable 1:enable
# repeat_enable: 0 :disable 1:enable
#
# SW MODE:
# max_frame_time maximum frame time

#*************************************************************************************************************
work_mode = 0x1
repeat_enable = 0
debug_enable = 0

#sw decode parameters
max_frame_time = 1000


co robię nie tak?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości