Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pi-Hole
#11
Odpowiedz
REKLAMA:



#12
Odpowiedz
#13
(19-05-2020, 04:54 AM)LocaR napisał(a): Zainstaowałem Pi-Hole, ale w sumie może spróbuję tego AdGuarda. Pytanie czy nie ma problemu z jednoczesnym korzystaniem z Blokera i Kodi nie zacina się i nie koliduje w jakiś sposób ze sobą??

Nic się nie zacina i nic nie koliduje. To nie obciąża w jakiś znaczący sposób systemu.
Odpowiedz
#14
Miałem pihole na rapsberry pi 0 - na systemie dietpi zanim to było modne. Podłączone przez wifi do routerka na tomato. W przypływie szaleństwa do 10 klientów. I niby działało, jednak po 2-3 tygodniach następowały zwiechy, zawieszanie się, strony wczytywały się niemiłosiernie długo. Pomagał restart raspberry.
Teraz na starym boxie z s905x postawiłem armbiana - bez żadnego środowiska graficznego oczywiście. Zainstalowałem pihole i działa... 3 miesiąc? Bez żadnych problemów. Na rasberry jakoś to po pewnym czasie zaczynało mulić.
AdGuard mi jakoś nie podszedł - może to że pihole długo już używałem i jakoś przywykłem.
Co do obciążenia na boxie z coreelec. Teoretycznie nie obciąża... Ale ja na swoim mam s905x2 + Ambilight + bibliotekę filmów w MariaDB dla wszystkich boxów/telefonów/komputerów. I przy odtwarzaniu na Netflix, w 720p z włączonym ambilght, i przy kilu urządzeniach jednocześnie działających w sieci, na tych urządzeniach dłużej trwało nawiązanie połączenia z serwerem, zaś sam netflix potrafił przyklatkować.

Podziękowali: jerzyk17
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#15
(19-05-2020, 07:21 AM)Tomek napisał(a): Teraz na starym boxie z s905x postawiłem armbiana - bez żadnego środowiska graficznego oczywiście. Zainstalowałem pihole i działa... 3 miesiąc?  Bez żadnych problemów.

Teraz box armbianem na kablu czy też przez wifi?
Odpowiedz
#16
Na kabelku 15 cm za routerm leży... i się kurzy bo nawet tam nie zgalądam.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
REKLAMA:



#17
(19-05-2020, 09:27 AM)Tomek napisał(a): Na kabelku 15 cm za routerm leży... i się kurzy bo nawet tam nie zgalądam.

Kabel to kabel.

A ja nie mogę uruchomić Armbiana z karty micro sd na Magicsse n5 z s905x.
W konfiguracji ustawiłem plik:
meson-gxl-s905x-p212.dtb

Przy uruchamianiu mam błąd - wykrzyknik w czerwonym trójkącie.
Po zakomentowaniu pliku dtb w pliku konfiguracyjnym jest tak samo.

Na CoreELEC dla tego boxa mam plik:
gxl_p212_2g.dtb
_______________________________

Mam podpowiedź:
System startowy w CoreELEC nie jest kompatybilny...
Wychodzi na to, że trzeba na nowo wgrać Android.
Odpowiedz
#18
Ok, zainstalowałem adguarda. Jako że mam funboxa a tam nie możliwości zmiany DNS chciałem wykorzystać adguarda jako serwer dhcp. Niestety jak go tam uruchomię to nie przydziela sam adresów. Muszę wklepać sam adres MAC i przydzielić adres IP i do tego jeszcze w urządzeniu skierować na ten DNS. Dopiero wtedy zaczyna filtrować. Co zrobić by sam przydzielał adresy?

Inna sprawa że dodaję różne listy z filtrami z tej strony By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. (czy jest jakaś różnica między adguard a adguard home??) i mam wrażenie że one nic nie blokują dalej wyskakuje informacje o ciasteczkach i to co mnie najbardziej irytuje informacje o RODO. Rozumiem że może nie wszystko da się zablokować ale mi praktycznie na każdej stronie to wywala.
Odpowiedz
#19
Odpowiedz
#20
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości