Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC - Instalacja, konfiguracja, pierwsze kroki
Ale na S802 jest Libreelec, to w sumie to samo tylko inna ekipa robi..
REKLAMA:



(04-10-2018, 06:30 AM)DenDy napisał(a): No dziwne, dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz i po wyłączeniu hasła w windowsie wpuściło mnie.
Sam już nie wiem o co chodzi.
Co prawda nadal nie wykrywa komputerów w sieci ale po dodaniu manualnie ścieżki do sources.xml wszystko działa.

@Seico
Wyłącz hasło: Panel sterowania > Wybierz grupę domową i opcję udostępniania > Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania > Wyłącz udostępnianie chronione hasłem

Następnie włącz boxa, zaloguj się przez SFTP i wejdź do folderu:
/storage/.kodi/userdata/
Otwórz plik sources.xml w jakimś edytorze i między tagami dodaj adres smb do udostępnionego folderu.
Przykład:
<video>
       <source>
            <name>JAKAŚ NAZWA</name>
            <path pathversion="1">smb://Nazwa-Komputera/NazwaUdostępnionegoFolderu/</path>
            <allowsharing>true</allowsharing>
       </source>
</video>

Zapisz zmiany, uruchom ponownie boxa.
Wejdź w Wideo > Pliki i powinno się pojawić to co dodałeś.


U mnie zadziałało inaczej :

Cytat:
     
           JAKAŚ NAZWA
           smb://ip komputera/NazwaUdostępnionegoFolderu/
           true
     
Nie wiele inaczej jest na linuxie.
Trzeba podać lokalny adres ip udostępniającego a dodając do tego "localhost" będzie można bez problemów przez smb podłączyć się do innych powiedzmy do coreelec i innych komputerów w sieci lokalnej. Patch to ścieżka nośnika / folderu udostępnionego dla sieci. To taka mała zagwozdka dla tych którzy mają linuxa i chcą udostępniać i łączyć się z innymi.


By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
(04-10-2018, 07:45 AM)DenDy napisał(a): @MaciekJS
Jeżeli ten box faktycznie jest na S905 bez żadnego dopisku typu X,W to powinieneś użyć: gxbb_p200_1G_100M
Jeśli masz taką możliwość to sprawdź też przez kartę SD.

Cześć,
Dzięki za rade zadziałało. Pilot Rii Mini też ma pełną funkcjonalność. TV Box zyskał nowe życie. Czy jest możliwość doinstalowania web browsera do CE? (autoryzacja openload itd..)
Autoryzację openload szybciej zrobisz na komórce korzystając z tej samej sieci (IP) co na boxie - By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. - dodaj sobie zakładkę. Jeśli pokazują się obrazki z wyborem domu/auta/znaku, wystarczy wcześniej się zalogować na swoje konto google. Wtedy pozostaje tylko kliknięcie "nie jestem robotem".
Na boxy na s905/912 nie ma na libreelec/coreelec przeglądarki.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Witam wszystkich i proszę o pomoc.
Posiadam boxa MXQ Pro 4K z procesorem S905W a na liście jest:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

W CoreELEC nie działają klawisze pilota od regulacji głośności i włączania myszki.
Pilot wygląda tak:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Kombinowałem z programowaniem pilota od podstaw ale odczyt pilota wygląda tak:

By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Czyli inaczej niż w poradniku, no i nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.
Mam również Tanix'a TX3 Max i pilot od niego działa dobrze na MXQ z CoreELEC na karcie ale nie ma plików Tanix'a tutaj: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.[url=https://www.dropbox.com/sh/w60gx2c66rpmb4e/AAAVeDersy7MJFCESRCAEGcVa?dl=0][/url]
Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.
REKLAMA:



@adam_broda
W większości przypadków dla procesorów S905W używa się dtb przeznaczonych dla S905X.
Więc gxl_p212_1g powinno być jak najbardziej prawidłowe. Alternatywą dla S905W jest gxl_p281_1g.
Scancode ze screena również jest jak najbardziej prawidłowy.
Nieco różni się od tego co jest w poradniku bo to inny pilot.
Kod dla przycisku który nacisnąłeś to: 0x40400b i do niego przypisujesz interesującą cię funkcję.
Podstawowy plik konfiguracyjny pilota pod tanixa znajdziesz pod tym linkiem:
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Podziękowali: adam_broda
Witam!

Ktore .dbt powinienem użyć do tego urządzenia?
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

(takie oto cudo wynalazłem)

Mam jeszcze :
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

ale preferowałbym użyć to pierwsze bo wydaje mi sie ze jest lepsze (wydajniejsze)
@Jemdzem
Do pierwszego "RUPA M8S Pro":
gxbb_p200_2G_1Gbit.dtb

Przy drugim zgaduje, że jest to S905X skoro android 6 (na stronie nie jest podany dokładny CPU):
gxl_p212_1g.dtb
Do RUPA uzylem tego co mi podales i zadzialalo. Pilot nie reaguje. Mam teraz problem bo chcialbym sie polaczyc z ssh, ale nie moge sie zalogować. Ip urzadzenia wyszukalem przez program ktory pokazuje aktualnie wszystkie podlaczone do wifi urzadzenia. Uzylem tego programu ktory był na przykladzie. (Dobrze rizumiem ze łacze sie przez wifi gdzie tvbox jest wlaczony z wlożoną do niego karta?)


Opanowałem.
Odpowiem tutaj, może innym sie przyda. Głupa sprawa - tzn okazało sie że ekran startowy po reebocie moge sterować głównym pilotem telewizora. przeszedłem małe wprowadzenie z coreelec gdzie wybrałem siec i potwierdziłem na koncu zgode na polaczenia ssh. Teraz mogę śmiało sie połączyć przez ssh.


Domyślam sie, że potrzebuje teraz zainstalować wtyczki żeby móc ogladąc polskie TV? (trosze Laickie problemy Tongue )


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości