Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CANAL+ BOX 4K
(25-12-2022, 11:15 AM)glibo napisał(a): ostatnio zauważyłem ze box ma prędkość wifi 5gb maksymalnie 120mb/s czy to normalne dla tego boxa czy coś mi się uszkodziło?  (...)
 

Ja mam podobną prędkość na Wi-Fi, na laptopie jest szybciej. Może karta sieciowa Wi-Fi Canal+ Box-a, tak ma.

Na kablu Ethernet nie sprawdzałem, ponieważ szybkość około 120 mb/s przy Wi-Fi dla mnie jest wystarczająca, ale jak masz blisko ruter do Box-a, to podłącz Box-a bezpośrednio kablem Ethernet (wejście LAN). Powinno być lepiej z szybkością internetu (chociaż nie jestem pewien, gdyż w specyfikacji technicznej dane dla karty sieciowej Ethernet podają prędkość do 100, jest to archaiczne). Możliwe jednak, że w Box-ach Canal+ montują lepsze karty sieciowe Ethernet niż podane w specyfikacji. Jak w praktyce działa internet na kablu, nie sprawdzę, za dużo przenoszenia sprzętu, telewizora i Box-a w pobliże rutera, a kable mam za krótkie...

Pozdrawiam
Odpowiedz
REKLAMA:



Czy u was też od dłuższego czasu aplikacja netflixa działa tragicznie na Canal+box? W sensie zawiesza się, aby włączyć film czy serial należy zamknąć apke i wtedy dopiero włączyć bo inaczej nie reaguje :p
Odpowiedz
(28-12-2022, 09:58 AM)elroy521 napisał(a): Czy u was też od dłuższego czasu aplikacja netflixa działa tragicznie na Canal+box? W sensie zawiesza się, aby włączyć film czy serial należy zamknąć apke i wtedy dopiero włączyć bo inaczej nie reaguje :p


Wszystko działa dobrze, przywróć Box-a do ustawień fabrycznych tj. reset, może to pomoże.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Na wstępie się przywitam, jako że to pierwszy post.
I proszę jeśli było nie mordujcie, bo sporo tu różnych informacji i mogłem gdzieś przeoczyć rozwiązanie mojego problemu.
Canal+ Box 4K , Disney ładnie się zainstalował, jest w aplikacjach. Poprzez Aptoide zainstalowałem Amazon Prime video i mam z tym problem, bo pokazuje mi w zainstalowanych wszystkich aplikacjach, że Prime jest natomiast nie wiem jak to dodać do moich aplikacji by dzieciak nie szukał po czeluściach linku do odpalenia. I przy okazji jest możliwość jakiejś zmiany kolejności wyświetlania moich aplikacji na stronie głównej?
Odpowiedz
Witam na forum hasiok_1 w tym wątku By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. masz rozwiązanie problemu.

Podziękowali: hasiok_1
Odpowiedz
Odpowiedz
REKLAMA:



Witam. Mam pytanie. Czy ktoś ma problem z odtworzeniem pliku .mp4 w tym boxsie, czy tylko ja? Plik, film nagrany przez wtyczkę fanfilm i jest prawidłowy bo na sys win działa, więc nie jest to problem wtyczki ani kodi. Tem box z ATV10 ma problem. Znalazłem coś takiego: By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować. ale to nie bardzo daje odpowiedzi. Chce się dowiedzieć czy to tylko u mnie. Żaden odtwarzacz nie potrafi tego pliku odtworzyć na tym boxsie.
@Ktosi i inni Fachowcy od tego boxa proszę o odpowiedz. Pewnie sam coś namieszałem Wink
Odpowiedz
Ależ dużo daje co do zrozumienia.

Mp4 bez problemu odtwarza każdy box, problemy są w razie zapisu o niestandardowych ustawieniach kodeka czy kompresji której nie obsługuje po prostu chipset np. ktoś robi sobie zapis pod konkretny sprzęt albo tak mu po prostu zapisuje.

Sprawdź na kompie w jak dokładnie jest zapisany ten plik to odpowiedź dlaczego nie działa znajdziesz szybko.
Zwykle wystarczy jakiś konwerter by zamienić na standardowe ustawiania i zapisać w poprawnym formacie do odtworzenia.

To nie taki straszny problem, zwykle producenci dla oszczędzenia kosztów wyposażają chipsety w podstawową obsługę kodeków zgodną ze standardem używanym powszechnie. Droższe urządzenia mają szerszą obsługę rozbudowaną ponad standard czy dodaną obsługę najnowszych nie używanych tak powszechnie.
Android zwykle sobie radzie z plikami które nie obsługuje korzystając ze starszych wersji i rozwiązań softwarowych np. w starych boxach czy nawet TV obraz czy pliki nagrane w H.265 HEVC odtwarzane są softwarowo przez kodek H.264 AVC ale jakość jest gorsza.
Jeśli sobie jednak nie radzi sam z konwersją to wychodzi na to że po prostu n=brak mu wymaganej rozszerzonej obsługi.
Odpowiedz
Witam wszystkich, mam problem z Canal+ Boxem.
Mam kolekcje remuxów 4k na dyskach i gdy podłączam je
HUB-em to Box nie chce odpalić z kolei gdy podłączam pod router aby utworzyć SMB to denerwujące jest ciągłe buforowanie próbowałem przez WI-FI oraz przez LAN ale problem występuje prędkość pobierania ok 400mb/s czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?
Odpowiedz
(03-02-2023, 08:09 AM)lukaszor12 napisał(a): Witam wszystkich, mam problem z Canal+ Boxem.
Mam kolekcje remuxów 4k na dyskach i gdy podłączam je
HUB-em to Box nie chce odpalić (...) czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ?


Przyczyn problemu może być wiele, poniżej jedna z nich:
Niekiedy, ale nie zawsze dyski twarde talerzowe - HDD potrzebują mocniejszego zasilania i wtedy potrzebny jest Hub aktywny, który ma własne zasilanie wewnętrzne (Hub podpięty pod zasilacz). 
Natomiast Hub pasywny zasilany z portu USB 2.0 czy USB 3.0 urządzenia, obsłuży bez większego problemu pendriv-a i dysk SSD, ponieważ te potrzebują mniejsze zasilanie niż dyski HDD.  

Co do dysków HDD, u mnie to różnie (kilka miałem), jedne dyski HDD 2,5 cala, chodzą na Hub-ach pasywnych, a część się załącza, ale nie ma odczytu (nie jest to kwestia producenta, nie ma reguły, dla dysków HDD, jednak sporo na Hub-ach pasywnych nie daje rady). 

Dość często może też zadziałać podłączenie dysku HDD bezpośrednio pod USB urządzenia z całkowitym pominięciem Hub-a pasywnego .

Co prawda dawno już moich 2,5 calowych dysków HDD nie podłączałem pod Android TV (mam obecnie na nich zdjęcia i filmy z urlopu), teraz to już wszystko strumieniowo...   Smile

Pozdrawiam

Edit. Na marginesie ciekawostka, ale związana z tematem wątku tj. z Box-em Canal+.  Box ten bez problemu "czyta" pliki FAT32 lub NTFS, ale nie chciał mi ruszyć na nim z nośników plik zapisany w exFat, a stary Xiaomi Mi BOX S z tych samych nośników ruszył wszystko, w tym exFAT... 
Nie jest to dla mnie żaden problem, gdyż używam głównie zapisu NTFS oraz coraz rzadziej FAT32, natomiast exFAT bardzo sporadycznie. Myślałem jednak, że odczyt formatów plików w Box-ie Canal+ jest taki sam jak w Xiaomi Mi Box S. Co nie zmienia faktu, że Box Canal+ jest lepszy od Xiaomi Mi Box S.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości