Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dodanie dysku podłączonego pod router jako żródło
#21
Podrzuć logi z kodi jak próbujesz się połączyć z dyskiem. Odblokuj PW Wink
Odpowiedz
REKLAMA:



#22
(08-04-2021, 06:38 PM)dziobson napisał(a): tak, na kompie wchodzac w siec mam widoczny router/dysk przy pierwszym wejsciu zarzadalo hasla i loginu, udalo sie bez problemu. win 10 (recznie uruchomiona samba v1)
niedawno zainstalowalem kodi na pc tez bo latwiej mi sprawdzac Wasze podpowiedzi

natomiast na zadnym kodi nie moge przebic sie przez prosbe o haslo, pc/telefon/tv

To teraz tylko router z dyskiem i Windows 10 (z włączoną obsługą SMB v1) i Kodi na Windows.
Telefon i telewizor na bok. Tam już masz nowsze androidy, na których SMB v1 nie zadziała...
W Windows 10 masz już SMB v1 to teraz w Kodi musi działać...

jak rozumieć "nie moge przebic sie przez prosbe o haslo"?

i zostaw upnp/dlna - przywróć ich ustawienia w Kodi do domyślnych... To nie jest Ci potrzebne...
Odpowiedz
#23
(08-04-2021, 07:06 PM)jerzyk17 napisał(a):
(08-04-2021, 06:38 PM)dziobson napisał(a): tak, na kompie wchodzac w siec mam widoczny router/dysk przy pierwszym wejsciu zarzadalo hasla i loginu, udalo sie bez problemu. win 10 (recznie uruchomiona samba v1)
niedawno zainstalowalem kodi na pc tez bo latwiej mi sprawdzac Wasze podpowiedzi

natomiast na zadnym kodi nie moge przebic sie przez prosbe o haslo, pc/telefon/tv

To teraz tylko router z dyskiem i Windows 10 (z włączoną obsługą SMB v1) i Kodi na Windows.
Telefon i telewizor na bok. Tam już masz nowsze androidy, na których SMB v1 nie zadziała...
W Windows 10 masz już SMB v1 to teraz w Kodi musi działać...
jedyne na czym mi zalezy to tv. nie moge tego ogarnac, na tv z reszta na kazdym urzadzeniu dysk jest widoczny ale nie moge korzystac z jego zawartosci

jak rozumieć "nie moge przebic sie przez prosbe o haslo"?
wyskakuje okienko do wpisania loginu i hasla, wpisuje zatwierdzam i okienko znika ale folder sie nie otwiera

(08-04-2021, 07:03 PM)ScatMan91 napisał(a): Podrzuć logi z kodi jak próbujesz się połączyć z dyskiem. Odblokuj PW Wink
nie mam pojecia gdzie odblokowac PW xD
w rejestrze zdarzen nic nie ma
Odpowiedz
#24
Poczytaj ten wątek By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.

Teraz dopiero zauważyłem że możesz również udostępnić ten dysk przez FTP
By zobaczyć linki musisz się zalogować lub zarejestrować.
Metodę kodowania znaków wybierz utf-8.
Jak już ogarniesz serwer ftp na routerze to go zresetuj a potem dodaj udział zdalny w kodi tylko zamiast otoczenia samba wybierz ftp i uzupełnij.
Odpowiedz
#25
Odpowiedz
#26
Odpowiedz
REKLAMA:



#27
Adres serwera podajesz ip routera, ścieżka zdalna zostaw puste, port zostaw tak jak jest, użytkownik i hasło wpisz takie jak ustawiłeś w zakładce ftp na routerze.

Podziękowali: dziobson
Odpowiedz
#28
(09-04-2021, 02:38 AM)ScatMan91 napisał(a): Adres serwera podajesz ip routera, ścieżka zdalna zostaw puste, port zostaw tak jak jest, użytkownik i hasło wpisz takie jak ustawiłeś w zakładce ftp na routerze.
SUKCES Big Grin teraz czas na walke z ustawieniem biblioteki zeby jakos to przyjemnie wygladalo? Moze macie jakies sugestie? nie chce nowego tematu zakladac niepotrzebnie
Odpowiedz
#29
Arctic horizon ma chyba najlepiej dopracowane wyglądy.
"Mym sojusznikiem jest Moc, i potężnym sojusznikiem ona jest." -- Mistrz Yoda

Ze względu na prośbę jednego z Junior Member: nie odpowiadam na PW
Odpowiedz
#30
(09-04-2021, 01:38 PM)Tomek napisał(a): Arctic horizon ma chyba najlepiej dopracowane wyglądy.
nawet udalo mi sie to zainstalowac, ale zeby to potem poustawiac to jakas czarna magia dla mnie? jest jakis lopatologiczny poradnik z obrazkami do tego? Tongue albo jakas dobra duszyczka ktora pomoglaby przez to przebrnac Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości